خرید هاست لینوکس فرایندی ست که می تواند در عین سادگی، نقش مهمی در شکست یا موفقیت یک کسب و کار آنلاین ایفا کند.

امروزه، هر کسب و کاری نیاز به یک وب سایت دارد. شاید هر شخصی نتواند برای راه¬اندازی یک سایت تجاری هزینه کند، اما راه اندازی یک سایت ساده و درج اطلاعات تماس، حداقل کاری است که می توان با کمترین هزینه انجام داد.

ابتدا، اجازه بدهید میزبانی وب یا هاست را تعریف کنیم. هاست یک شرکت است با سرورهایی که شما از آنها، برای ذخیره و راه اندازی فایل های وب سایت خود، استفاده می کنید. 

در ادامه 0 تا 100 خریدهاست لینوکس با بهترین قیمت را با هم طی خواهیم کرد.

خرید هاست

پیدا کردن هاست با قیمت مناسب کسب و کار شما

قیمت هاست یکی از مهم ترین نگرانی ها در زمان انتخاب هاست است. اما در نظر داشته باشید هر هزینه ای که می کنید متناسب با آن خدمات دریافت می کنید. شرکتهای بزرگ، می توانند هزینه های زیادی برای سایت خود و اجاره سرورهای اختصاصی و یا سرورهای مجازی صرف کنند، اما شرکت های میزبانی وجود دارند که قیمت خدمات آنها مناسب شرکت های کوچک نیز باشد.

هاست ارزان قیمت، به شکل های گوناگون در اینترنت وجود دارد و این هاست ها،می توانند راه اندازی سایت را با کمترین هزینه، برای شما فراهم کنند.

  • اما تا چه مقدارهاست میتواند ارزان باشد؟
  •  آیا صرف ارزان بودن هاست می تواند معیاری برای مناسب بودن آن باشد؟

خرید هاست لینوکس

هاست ارزان یا هاست مناسب

در هنگام خرید هاست لینوکس، دقت کنید هاستی که ارائه می شود چه امکاناتی و با چه کیفیتی است. یک هاست ارزان، با خدمات کم و کیفیت پایین تفاوتی باهاست گران قیمت ندارد. چرا که ممکن است در آینده نه چندان دور، مجبور شوید هزینه های جداگانه ای بپردازید تا بتوانید سایت خود را به درستی رویت کنید.

لذا صرف قیمت نمی تواند تعیین کننده بهترین قیمت باشد. بهترین قیمت یعنی خدمات مناسب و کافی به همراه کیفیت مناسب.

خرید هاست لینوکس

دوره تست

برخی از شرکت های میزبانی، پلان های خود را به صورت ماهیانه ارائه می دهند. اگر قرار است بر اساس قیمت به خریدهاست اقدام کنید، بهتر است برای یک دوره کامل یک ساله هزینه نکنید. 

از طرفی، برخی از شرکت های میزبانی، دوره تست رایگان برای هاست خود ارائه می کنند. شما می توانید با تهیه هاست لینوکس، در مدت اعلام شده آن را تست کنید و در صورتی که از خدمات آن هاست، راضی نبودید سرویس خود را کنسل کرده و وجه خود را دریافت کنید.

هاست اشتراکی با قیمت مناسب

هاست اشتراکی همان گزینه ای است که به دنبال آن هستید. هاست ارزان، معمولا شامل گزینه هایی چون سروراختصاصی و سرور مجازی نمی شود. در مقابل شما باید به دنبال هاست اشتراکی لینوکس باشید.

هاست اشتراکی لینوکس، نوعی ازهاستینگ است که شرکت میزبانی بر روی یک سرور لینوکس چندین سایت مختلف کاربران را راه¬اندازی می¬کند.

البته نیاز به نگرانی در خصوص هاست اشتراکی نیست، چرا که فایل های شما از دید دیگر کاربران مخفی است و کسی نمی تواند به سایت شما دسترسی داشته باشد.

از طرفی اگر پیکربندی سرورهاست به درستی انجام شده باشد، سایت های همسایه نمی توانند از منابع شما استفاده کنند، لذا سایت شما با اضافه مصرف دیگران، دچار مشکل نمی شود. در غیراینصورت، هر سایتی که مصرف بسیار بالایی داشته باشد بر دیگر سایتها تاثیر می گذارد، و این یکی از ویژگی های منفی هاست های بی کیفیت است.

لذا هنگام خرید هاست لینوکس، به این نکته فنی دقت کنید و دریابید که شرکت مربوطه برای این مشکل چه تدبیری اندیشیده است.

انتخاب پلان مناسب

نکته قابل تامل این است که شرکتهای میزبانی برای کاهش هزینه ها و پایین نگه داشتن قیمت هاست، پلان های مختلفی را تعیین می کنند و در هر یک از آنها برخی از ویژگی ها را غیر فعال می کنند، و پلانهای دیگر با امکانات بیشتر را با قیمت بالاتری ارائه می کنند.
برخی از میزبانی ها نیز، هزینه اضافه تری را برای ارائه برخی از ابزارهایی که ممکن است در آینده به آنها نیاز داشته باشید از شما دریافت می کنند. 

هاست لینوکس ایران

به دلیل اختلاف ارزش ارزی، هاست لینوکس ایران معمولا قیمت بسیار مناسب تری دارد. لذا اگر به دنبال هاست لینوکس با بهترین قیمت هستید انتخاب اول شما باید هاست لینوکس ایران باشد. قیمت هاست لینوکس خارج از ایران، با ارز خارجی محاسبه می شود و در این زمینه نمی تواند بهترین قیمت را به شما ارائه کند. 

لذا هنگام خرید هاست لینوکس، از خود سوال کنید چه نیازهایی دارید؟برای اینکه بتوانید هاست لینوکس با قیمت مناسب خریداری کنید، می بایست بر اساس نیازهایی که دارید پلان مناسبی انتخاب کنید. در سرویس اشتراکی لینوکس، که توسط شرکت های مختلف عرضه می شود، معمولا پلان های گوناگونی را با امکانات متفاوت ایجاد می کنند.

معیار این پلان ها معمولا براساس حجم فضای میزبانی، ترافیک مصرفی، تعداد دیتابیس ها و وب سایت های قابل ارائه است. در این بخش، می بایست نهایتا منابعی که نیاز دارید را در نظر بگیرید و نیازی نیست پلان بالاتری را انتخاب کنید. لذا پلانی را خریداری کنید که حداقل نیازهای شما در آن تامین می شود.

Uptime

امکانات هاست قابل بررسی است و می توان از بخشی از آنها صرف نظر کرد، اما موضوع uptime بسیار مهم است. اگر سایت شما بارگذاری نشود، مشتریان شما قادر نیستند به کسب و کار شما و محصولات شما دسترسی داشته باشند. هر مشتری که از دست برود همانند این است که بخشی از فروش از دست رفته است. لذا توجه به مقدارuptime که شرکت مربوطه به آن تعهد می کند، بسیار مهم است.
خرید هاست لینوکس

کیفیت سرویس

تا اینجا، در خصوص قیمت هاست و نحوه انتخاب هاست با قیمت مناسب صحبت شد. اما نکته مهمی وجود دارد که نباید از آن غافل شد. شاید خرید هاست ارزان بتواند نیازهای موقتی ما را تامین کند، اما انتخاب یک هاست باکیفیت که بتواند سایت ما را همیشه بالا نگه دارد و ما را درگیر اختلالات و مشکلات هاستینگ نکند، گزینه بهتری می¬تواند باشد. لذا هاستی را انتخاب نکنید که پس از مدتی، مجبور شوید با صرف هزینه بیشتری آن را به یک هاست دیگر منتقل کنید. بهتر است هنگام خرید هاست لینوکس، در همان ابتدا تصمیم درست تری بگیرید.
خرید هاست لینوکس

پشتیبانی

می توانید در هنگام خرید هاست این تصمیم گیری را داشته باشید که آیا نیاز به پشتیبانی دارید یا خیر. بسیاری از شرکت ها با حذف پشتیبانی و یا ارائه یک پشتیبانی بسیار جزئی و غیر استاندارد، هزینه هاست لینوکس را تا حد زیادی کاهش می دهند. 
 
با این وجود، زمانی را در نظر بگیرید که در ساعتی از نیمه شب وب سایت شما دچار مشکل شده باشد و برای رفع مشکل آنی وب سایت نیاز به حضور یک کارشناس دارید. کارشناسی که بصورت 24 ساعته و در تمامی روزها پاسخگوی شما باشد. حتی در طول روز هم اگر، شخصی نباشد که بتوانید با وی این موضوع را پیگیری کنید و مشکل را حل کنید، وضعیت دشوارتر می شود.
 
اگر سایت شما فروشگاهی باشد، حتما نیاز به پشتیبانی فنی هاست دارید، چرا که از دست رفتن هر مشتری، به معنای از دست رفتن فروش و زیان مالی است.

تمامی نکات و ویژگی های خریدهاست لینوکس با بهترین قیمت

0 تا 100 خریدهاست لینوکس با بهترین قیمت : امتیاز : 5 تعداد رای : 3
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب :
نظراتنظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی