داعش

خاطرات هولناک خرید و فروش دختر های مجرد توسط داعش

تاریخ انتشار : 16 مهر 1396کد مطلب : 57720زمان مطالعه : 2 دقیقه
در هر شهری که داعش بر آن مسلط می شد مهمانخانه ای به نام مهمانخانه دختران مهاجر برای خرید و فروش دختر توسط داعش و زندانی کردن دختران برپا می شد.

خرید و فروش دختر توسط داعش و کنیز تا زندانی کردن دختران مجرد در "مهمانخانه مهاجر"

کتاب پنجم از مجموعه «ماجراهای امنیتی» که انتشارات نارگل اقدام به انتشار آن ها کرده است، با عنوان «در رقه بودم» منتشر شد.

کتاب «در رقه بودم»، خاطرات «محمد الفاهم» (ابوزکریا) عضو جدا شده داعش و عنصری تکفیری است که داعش را کندرو می دانست.

خاطره نگار این کتاب «هادی یحمد» و مترجم آن «وحید خضاب» است.

در بخشی از کتاب «در رقه بودم» می خوانیم:

یکی از رفقای عربستانی ام که با من از رقه به موصل آمده بود رفت و برای کنیزی که داشت هدیه خرید. دوست عربستانی ام، بدون خجالت می گفت «عاشق» کنیز ایزدی خودش است که اصالتا اهل شهر زمار در منطقه ی سنجار بود.

داستان های زیادی از کنیزها و کسانی که آنها را خریده بودند نقل می شد. هم داستان هایی از بدرفتاری و هم داستان های عجیبی از نوع دیگر، مثل داستان آن کنیزی که عاشق مردی شد که او را خریده بود و او را به خدا قسم می داد که به کس دیگری نفروشدش!

خرید و فروش دختر توسط داعش

خرید و فروش دختر توسط داعش

سازمان دولت، یک سال پیش از آمدن من، و بعد از اشغال منطقة سنجار صدها نفر از زنان ایزدی شهر را به کنیزی گرفته و آنها را به عنوان غنیمت بین رزمندگانش که در غزوه ی سنجار شرکت کرده بودند، تقسیم کرده بود.

یک پنجم از کنیزها هم سهم دیوان غنایم و فیء بودند که این دیوان هم این کنیزها را به دیگر رزمنده ها فروخته بود. قیمت کنیزهای کم سن و سال تا 12 هزار دلار هم می رسید. قیمت کنیزها در رقه و موصل به رقم های نجومی رسیده بود!


بسیاری از زنان ایزدی که به کنیزی گرفته شده بودند موفق شدند فرار کنند و اولین داستان ها درباره ی کنیزی و بدرفتاری ها و تجاوزهایی که به آنها شده بود را به گوش جهان برسانند.


سازمان دولت هم در شماره ی 4 مجله ی دابق که در ماه اکتبر 2014 منتشر شد، در مقاله ای با عنوان «احیای مجدد بردگی پیش از قیام قیامت» به کنیزی گرفتن زنان ایزدی را تایید کرد.


در حقیقت و با وجود اقبال نسبی ای که به کنیزهای ایزدی وجود داشت (خصوصا از طرف عربستانی هایی که ثروتشان معروف بود) مسئله ی زن و ازدواج مشکلی برای سربازان دولت و مهاجرین به حساب نمی آمد.

در هر شهری که دولت بر آنها مسلط می شد، مهمانخانه ای برپا می شد به اسم «مهمانخانه ی دختران مهاجر». این مهمانخانه ها مختص دختران مجردی بود که خود را به دولت می رساندند.

در این مهمانخانه، تقریبا به هیچ عنوان اجازه ی خروج به دختر مهاجر داده نمی دادند تا زمانی که همسری برای او پیدا می شد. طبیعتا دختر و پسر یکدیگر را می دیدند و اگر دختر مهاجر ازدواج با او را می پذیرفت می توانست برای همیشه از مهمانخانه برود.

خاطرات هولناک خرید و فروش دختر های مجرد توسط داعش

315
این مطلب مفید بود ؟96
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
برچسب :
نظرات
وبگردی