خرید و فروش نوزاد

انهدام باند خرید و فروش نوزاد در آمل

تاریخ انتشار : 24 آبان 1395کد مطلب : 39519زمان مطالعه : 2 دقیقه
6 نفر از اعضای باند خرید و فروش نوزاد در آمل با اقدامات اطلاعاتی شناسایی و دستگیر شدند.

باند خرید و فروش نوزاد در آمل متلاشی شد

علی طالبی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آمل از انهدام شبکه خرید و فروش نوزادان و سقط جنین غیرقانونی در این شهرستان خبر داد و گفت:در پی دریافت گزارش های واصله مبنی بر فعالیت باندی در زمینه خرید و فروش نوزادان در شهرستان آمل، موضوع در دستور کار دستگاه قضایی و عوامل اداره اطلاعات این شهرستان قرار گرفت.


وی افزود:بر اساس تحقیقات اولیه مشخص شد 2 کارشناس مامایی در محلی غیرقانونی به سقط جنین و کورتاژ، زایمان های غیرقانونی و غیربهداشتی اقدام کرده و همچنین با اعطای وجوه برای اجاره رحم و شناسایی خانواده های بی بضاعت فعالیت هایی در زمینه خرید و فروش نوزادان انجام می دادند و این نوزداران را در شهرهای دیگر از کشور به فروش می رساندند.

دادستان آمل از شناسایی و دستگیری اعضای این باند در این شهرستان و فعالیت آن ها در سایر استان ها خبر داد و تصریح کرد:با اعطای نیابت قضایی از سوی دادسرای استان تهران روند تحقیقاتی پرونده گسترده تر شد و با تلاش ماموران مربوطه 6 نفر از اعضای این شبکه دستگیر و 26 نفر نیز احضار شدند.

دادستان آمل با بیان اینکه در بازرسی از محل فعالیت غیرقانونی این افراد دو نوزاد نیز کشف شد، تصریح کرد:اعضای این باند در بازجویی ها به خرید و فروش 15 تا 40 میلیون تومانی نوزادان اعتراف کردند.

طالبی با اشاره به فعالیت های دیگر متهمان این پرونده افزود:اعضای این باند به اتهام تحصیل مال نامشروع، جعل اسناد دولتی و استفاده از اسناد مجعول، تهیه و تنظیم قولنامه های صوری برای متقاضیان دریافت شناسنامه نوزاد در شهرستان ها، ارسال اطلاعات کذب به مراجع ذیصلاح برای صدور شناسنامه و دریافت رشوه محاکمه خواهند شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آمل از همکاری و همراهی بعضی از ادارات دولتی در این پرونده خبر داد و گفت:در این راستا یکی از مدیران دولتی بازداشت و عزل شده است و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

دادستان آمل با اشاره به پلمب 2 مرکز غیر بهداشتی سقط جنین ضمن هشدار جدی به مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد:این مجموعه باید نظارت جدی بر مجموعه عوامل ذیربط و عملکرد و کارایی مدیران شبکه بهداشت شهرستان ها و کادردرمانی مراکز بهداشتی داشته باشد.

انهدام باند خرید و فروش نوزاد در آمل

59
این مطلب مفید بود ؟90
برگرفته از میزان - /م
برچسب :
نظرات
وبگردی