نمناک بهداشت و سلامتتغذیه خوردنی هایی که باعث خستگی صورت می شوند
خستگی صورت ، تغذیه مضر برای پوست
بی حالی و خستگی صورت شما از چیست ؟ از خودتان می پرسید چرا با اینکه احساس خستگی جسمی ندارم اما چهره من همیشه بی حال است

تغذیه ای که علت اصلی خستگی صورت

خستگی صورت و بیحالی چهره ریشه در عادات غذایی و سبک زندگی دارد، انجام حرکات ورزشی و دوری از استرس به همراه داشتن یک تغذیه مناسب و به دور از مضرات به یقین می تواند شما را به داشتن جسم ، پوست و چهره ای شاداب برساند.

خستگی صورت

دلیل خستگی صورت چه می تواند باشد؟

خوردنی های مضر و عاملان اصلی خستگی صورت 

شکلات:

مصرف شکلات باعث افزایش قند خون و سپس افت ناگهانی آن می شود که روی پوست تاثیرگذار است و علاوه بر خستگی ظاهر، پف زیر چشم نیز بیشتر به چشم می آید.

نمک:

میزان نمکی که بدن به آن نیاز دارد محدود است و بیشتر از میزان توصیه شده می تواند برای بدن مضر باشد. مصرف غذای شور ظاهر صورت را خسته نشان می دهد.

غذاهای سرخ شده:

غذاهای سرخ شده اگرچه خوشمزه است اما برای پوست بسیار مضر است.روغن ها و چربی های این مواد غذایی می تواند باعث انسداد رگ ها شود و به پوست ظاهر خشک و کدر بدهد.علاوه بر این که به پوست ضرر می رساند، باعث افزایش وزن نیز می شود.

شیرین کننده مصنوعی:

اسپارتم که نوعی شیرین کننده مصنوعی است، باعث ایجاد درد مفصل و نفخ می شود.علاوه بر آن میل به مصرف شیرینی ها را افزایش می دهد که برای پوست مضر است.

گوشت های فرآوری شده:

مضرات گوشت قرمز

مضرات گوشت قرمز برای خستگی صورت

این نوع مواد غذایی سرشار از مواد نگه دارنده و نمک است که علاوه بر این که باعث ملتهب شدن صورت می شود، ظاهر کدر و خسته نیز ایجادمی کند .

گوشت قرمز:

همانند بقیه مواد غذایی، گوشت قرمز را نیز باید به طور متعادل مصرف کرد. نتایج تحقیقات نشان می دهد مصرف زیاد گوشت قرمز باعث ایجاد چین وچروک می شود.کارنی تین که به وفور در گوشت قرمز موجود است، باعث سفت شدن دیواره های رگ ها می شود. مصرف گوشت قرمز بیشتر از هفته ای دو بار توصیه نمی شود.

غذاهای تند و پرادویه:

این نوع غذا برای سوخت وساز بدن عالی است اما نه برای پوست.ادویه باعث ایجاد ناراحتی پوست می شود و رگ های خونی را گشاد می کند.مصرف غذاهای تند و پرادویه به صورت ظاهر ی خسته و پف کرده می دهد.

کربوهیدرات:

افراط در مصرف کربوهیدرات باعث آسیب رسانی به سلول های پوست و کلاژن می شود.پوست ظاهر کدر،رنگ پریده و خسته پیدا می کند.مصرف زیاد کربوهیدرات باعث می شود عملکرد پروتئین های رها کننده انرژی متوقف شود.لازم نیست مصرف کربوهیدرات را کاملاً از برنامه غذایی حذف کنید، بلکه مواد غذایی با میزان پایین تر کربوهیدرات مانند سالاد و سبزی را انتخاب کنید.

دونات:

این خوراکی خوشمزه، شیرین و سرشار از کربوهیدرات و چربی است.در خوردن آن محتاط باشید زیرا علاوه بر اینکه روی پوست تاثیر منفی می گذارد، باعث افزایش وزن می شود.

خوردنی هایی که باعث خستگی صورت می شوند

خوردنی هایی که باعث خستگی صورت می شوند
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از نیوز ویک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف