نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها خستگی سرطان با خستگی های دیگر چه فرقی دارد؟
خستگی سرطان ، علامت خستگی سرطان
بیمارانی که در دوره درمان بیماری سرطان هستند اغلب احساس خستگی دارند ، خستگی سرطان با خستگی های دیگر فرق دارد و با روش های معمول رفع نمی شود.
بازدید : 3,473 نفر

تمرین هایی که خستگی ناشی از سرطان را کنترل و از بین می برد

بیمارانی که از سرطان رنج می برند و چون سرطان هم با خستگی مرتبط است، ورزش کردن، یوگا، قدم زدن، دویدن و دوچرخه سواری یا روان درمانی بهتر جواب می دهد تا درمان دارویی.

خستگی یکی از عوارض های شایع سرطان است که با شیمی درمانی و اشعه درمانی و بعضی از بیولوژی درمانی ها درمان میشود. به گزارش نمناک این نوع خستگی با خستگی های مزمن متفاوت است که با خوابیدن و استراحت درمان نمی شود و ممکن است ماه ها یا سال ها ادامه داشته باشد.

خستگی سرطان

تفاوت خستگی ناشی از بیماری سرطان

ماستین اظهار می کند:اگر بیماران سرطانی با خستگی شدید همراه هستند، به جای خوردن یک فنجان قهوه چرت بزنند و دارو هایشان را مصرف کنند. ورزش های هوازی و ایروبیک خستگی ناشی از سرطان را کاهش می دهد.

داروهایی که برای درمان خستگی های ناشی از سرطان مثل محرک مودافینیل که برای خواب آلودگی و ریتالین که برای درمان ADHD است، موثر واقع نشده است.

به گفته ی ماستین :مطالعات نشان داده داروهایی که پی در پی تجویز می شوند، خیلی موثر نیستند. بعضی وقت ها می توانید داروهای مرتبط را از روی نسخه کم کنید که معمولاً برای بیماران مفید است.

طبق مطالعات به دست آمده خستگی ناشی از سرطان به دلیل عفونت مزمن که با بیماری تحریک می شود است. بیشتر نگران این است که خستگی شانس زنده ماندن را کم می کند و احتمال دارد درمان دارویی را کمتر کنند.

خستگی سرطان با خستگی های دیگر چه فرقی دارد؟

خستگی سرطان با خستگی های دیگر چه فرقی دارد؟
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 8
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف