نمناک بهداشت و سلامتسلامت خانواده خطرات جدی گذاشتن لپ تاپ روی پا
خطرات لپ تاپ ، عوارض لپ تاپ
قرار دادن لپ تاپ روی پا به دلیل گرمای ساطع شده از دستگاه که دارای امواج مادون قرمز است می تواند مشکلات گاه جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

سوء اثرات جدی گذاشتن لپ تاپ روی پا

به گفته یک متخصص پوست، اگر پوست برای ساعات طولانی در مجاورت گرمای ساطح شده از لپ تاپ قرار گیرد، این گرما در ابتدا موجب ایجاد قرمزی موقت با نمای مشبک مانند روی پوست می شود که مشکلاتی همچون سوزش، درد و خارش را در پی خواهد داشت.
 
 
گذاشتن لپ تاپ روی پا
 

عوارض جبران ناپذیر گذاشتن لپ تاپ روی پا

 
به مرور زمان و با استفاده مکرر از لپ تاپ در تماس با پوست، این قرمزی ممکن است تبدیل به سوختگی شود که اثر آن در درازمدت از بین نخواهد رفت.
این ضایعات پوستی در درازمدت می تواند منجر به نوعی سرطان پوست در فرد شود.
یک متخصص اورولوژیست نیز در مورد عوارض قرار دادن لپ تاپ روی پا بیان داشت:بیضه باید در محیطی با دمای 35 درجه سانتی گراد قرار داشته باشد که این دما از دمای درون بدن نیز پایین تر است بنابراین با قرار دادن لپ تاپ بر روی پا، امواج و حرارت ساطع شده از آن موجب کم شدن تعداد و حرکت اسپرم ها و در نتیجه ایجاد مشکلات جنسی در مردان می شود.
این متخصص در ادامه اظهار داشت:به منظور جلوگیری از عوارض ناشی از حرارت لپ تاپ بر روی اعضای بدن توصیه می شود از لپ تاپ بر روی میز استفاده شود و یا در صورت قرار دادن آن بر روی پا، حائلی مانند فن های خنک کننده میان پوست و دستگاه قرار داده شود.

 

خطرات جدی گذاشتن لپ تاپ روی پا

خطرات جدی گذاشتن لپ تاپ روی پا
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 182
برگرفته از salamatnews.com
این مطلب مفید بود ؟ 172 10
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف