نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت خطرات “جویدن ناخن” را بشناسید
ناخن جویدن ، جویدن ناخن در بچه ها
“جویدن ناخن” موجب انتقال میکروب ها از دهان به ناخن و برعکس می شود،این عادت ممکن است به پوست اطراف ناخن صدمه زده، موجب ورود و گسترش عفونت به پوست اطراف ناخن شود.

جویدن ناخن شروع ورود برخی  بیماری ها به بدن

جویدن ناخن عادتی است که معمولاً در کودکان و نوجوانان دیده می شود اما بعضی افراد بزرگسال نیز به آن مبتلا هستند.جویدن ناخن که معمولاً در کودکان و نوجوانان دیده می شود، یک عادت اجباری دهانی و یکی از رفتارهای تکرارشونده است که موجب آسیب رساندن به ظاهر فرد یا هرگونه آسیب فیزیکی می شود.

اکثر افرادی که دچار این عادت هستند، اینقدر ناخن هایشان را می جوند که ناخن ها به خون ریزی می افتند. نوک انگشتان این افراد همیشه قرمز و زخمی است و احتمال عفونی بودن آنها هم بسیار زیاد است. این افراد معمولاً دست هایشان را پنهان می کنند تا کسی ظاهر نامساعد ناخن های آنها را نبیند. این مسئله بر اعتماد به نفس آنها نیز تاثیر منفی دارد.

مشکلات ناخن مانع از برداشتن اجسام کوچک توسط انگشتان شده، راه رفتن را مختل می کند و حتی لامسه را تحت شعاع قرار می دهد.این مشکلات در بزرگسالان شیوع بیشتری دارد،این عارضه به علت آسیب پذیر شدن ناخن ها در برابر عفونت های میکروبی و قارچی، افزایش ضخامت ناخن با افزایش سن، بروز مشکلات در گردش خون مویرگی بستر ناخن و استفاده ی مداوم از داروها است.

جویدن ناخن

ترک عادت جویدن ناخن

جویدن ناخن و هیجان آن !

جویدن ناخن مشکلی شایع در کودکان و نوجوانان است، با افزایش سن، این عادت به عنوان نشانه ای از هیجان و اضطراب در میان جوانان و بالغین تلقی می شود.استفاده از لاک ها یا مواد بدمزه ای که به ناخن زده می شود موجب رهایی از این عادت می شود، در غیر این صورت متخصص پوست و مو می تواند درمان هایی را توصیه کند.
بسیاری از مشکلات ناخن ناشی از کمبود مراقبت از ناخن ها است،آموزش رعایت بهداشت ناخن ها از کودکی نقش موثری در حفظ سلامت و بهداشت ناخن ها دارد.ناخن ها باید پس از شستن کاملا خشک شود تا مانع از تجمع باکتری ها شود.

در مواردی که کوتاه کردنناخن پا به علت ضخامت دشوار باشد، باید پاها را در آب نمک نیم گرم که حاوی 2 لیتر آب و یک قاشق چایخوری نمک است به مدت 5 تا 10 دقیقه قرار داده و سپس کرم اوره 10 درصد بر روی ناخن مالیده این کار به طور مداوم تکرار شود.

ناخن جویدن در کودکان

ناخن جویدن

ترک عادت ناخن جویدن در کودکان

ناخن ها را باید صاف کوتاه کرد. تنها اندکی از گوشه های آن گرفته شود تا حداکثر استحکام را داشته باشند، استفاده از سوهان ناخن نرم موجب می شود ناخن ظاهری زیبا و یکنواخت داشته باشد.در مواردی که ناخن به علت فرورفتن در گوشت دچار عفونت می شود حتما باید با مراجعه به پزشک متخصص پوست اقدامات درمانی انجام شود.
از بکار بردن انواع مواد شیمیایی، لاک ناخن و ناخن مصنوعی باید حتی الامکان اجتناب ورزید. 

جویدن ناخن

جویدن ناخن

جویدن ناخن ، خطرات جویدن ناخن و درمان آن

خطرات “جویدن ناخن” را بشناسید
:
امتیاز : 1.7 تعداد رای : 135
برگرفته از سلامت-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 47 88
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف