نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت آسیب های مهلک مصرف داروهای ضد افسردگی
داروهای ضد افسردگی ، عوارض جانبی
محققان هشدار می دهند مصرف کنندگان داروهای ضدافسردگی در مقایسه با افراد دیگر که چنین داروهای مصرف نمی کنند، 33 درصد بیشتر در معرض مرگ قرار دارند.

دارویی که شما را به مرگ نزدیکتر می کند

داروهای ضد افسردگی از طریق تغییر عملکرد و افزایش یا کاهش مواد ترشح شده در مغز که به آنها نوروترانسمیتر گفته می شود عمل می کنند و باعث بهبود خلق و خو و درمان افسردگی می شوند. این داروها هم به موازات اثرات مفید و درمانی خود، دارای عوارض جانبی و مشکلات هستند که در این مطلب با آن آشنا میشوید.

محققان هشدار می دهند داروهای که معمولا برای کاهش افسردگی و اضطراب استفاده می شوند ممکن است با جلوگیری از عملکرد مناسب برخی اعضای بدن، خطر مرگ را افزایش دهند.

محققان چندین مطالعه را که شامل صدها هزار نفر بود بررسی کردند و دریافتند مصرف کنندگان داروهای ضدافسردگی در مقایسه با افراد دیگر که چنین داروهای مصرف نمی کنند، 33 درصد بیشتر در معرض مرگ قرار دارند.

طبق این یافته ها، مصرف کنندگان داروهای ضدافسردگی 14 درصد بیشتر در معرض مشکلات قلبی-عروقی نظیر سکته و حملات قلبی قرار دارند.

داروهای ضد افسردگی

خطرات داروهای ضد افسردگی

پل اندروز، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه مک مستر کانادا، در این باره می گوید:«ما بسیار نگران این نتایج هستیم چراکه متوجه شدیم بدون آگاهی دقیق از تاثیر داروهای ضدافسردگی بر بدن، این داروها مصرف می شوند.»

مسئله شناخته شده این است که سروتونین مغز بر خلق و خو اثر می گذارد و درمان های معمول ضدافسردگی برای درمان افسردگی مانع از جذب سروتونین توسط نورون ها می شود.

اما کمتر این مسئله شناخته شده است که تمامی اعضای اصلی بدن نظیر قلب، کلیه ها، ریه ها، کبد هم همگی از سروتونین از طریق جریان خون استفاده می کنند.

داروهای ضدافسردگی مانع از جدب سروتونین در این اعضای بدن هم می شوند و در نتیجه این داروها با جلوگیری از عملکرد مناسب چندین عضو، ریسک مرگ را افزایش می دهند.

آسیب های مهلک مصرف داروهای ضد افسردگی

آسیب های مهلک مصرف داروهای ضد افسردگی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از اقتصاد نیوز -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف