نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها نوازش گربه ها میتواند شما را بکشد!
گربه ، نوازش گربه
آیا شما از آن دسته افرادی هستید که گربه (مخصوصا بچه گربه) را دوست دارید؟ آیا در منزلتان گربه وجود دارد؟ آیا شما می دانید که این حیوان ملوس، ممکن است شما را بیمار کند؟
بازدید : 7,217 نفر

بیماری خراش گربه چیست

چشمان گربه آنقدر ملوس است که نمی توانید از ناز و نوازش کردن آن دست بکشید. زندگی مشترک با حیوانات، باعث انتقال و بروز بیماری های مختلفی در انسان ها می شود. بیماری های قارچی، باکتریایی و ویروسی از راه تماس پوستی و یا دهانی به انسان منتقل می شود.

بیماری موسوم به «خارش گربه» می تواند منجر به مرگ انسان شود. به گفته محققان مطالعات اخیر روی بیماری های منتقل شونده از حیوانات به انسان ها نشان می دهد نوازش یک بچه گربه می تواند شما را بکشند.

گربه ها موجوداتی دوگانه هستند و گاهی نوازش را با تواضع پذیرفته و گاهی حمله می کنند. اکنون تحقیقات انجام شده توسط مراکز کنترل و جلوگیری از بیماری نشان داده که زخمی شدن توسط گربه می تواند مشکلات سلامتی جدی را به همراه داشته و حتی در اثر عفونت باکتریایی منجر به مرگ شود.

بیماری خراش گربه یا تب خراش گربه زمانی رخ می دهد که حیوان مبتلا به عفونت باکتریایی انسان را گاز گرفته، زخمی کرده یا زخم سرباز وی را لیس می زند.

نوازش گربه ها

بیماری موسوم به «خارش گربه» می تواند منجر به مرگ انسان شود

حدود 40 درصد گربه ها باکتری هنسله بارتونلا را با خود دارند که در اثر گزیده شدن توسط کنه یا مبارزه با گربه های مبتلا به آن ها منتقل شده و باعث بیماری می شود. گربه های مبتلا معمولا هیچ علائمی را نشان نمی دهند.

این باکتری در صورت انتقال به انسان باعث تب، سردرد، کاهش اشتها و خستگی می شود. اگرچه بیماری خراش گربه یک عفونت ملایم است و به راحتی قابل درمان است، اما در انواع شدید آن می توان به عفونت قلبی و تورم مغز منجر شود و حتی مرگبار باشد.

محققان دریافتند بچه گربه های کمتر از یک ساله بیشتر ممکن است باکتری مذکور را داشته و آن را منتشر کنند زیرا احتمال چنگ زدن آن بیشتر است.

بهترین روش برای جلوگیری از ابتلا به این عفونت، شستن دستها پس از تماس با این موجودات و کوتاه کردن ناخن های آن هاست.

نوازش گربه ها میتواند شما را بکشد!

نوازش گربه ها میتواند شما را بکشد!
:
امتیاز : 1.5 تعداد رای : 47
برگرفته از ایسنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 14 33
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف