نمناک دنیای مدآرایش و زیبایی خطرات کاشت مژه خیلی جدی است!
کاشت مژه ، اطلاعاتی درباره کاشت مژه
کاشت مژه طبیعی یا مصنوعی ، کاشت مژه موقت یا دائم با جراحی و یا توسط آرایشگران در سالن های سطح شهر هیچ تفاوتی ندارد زمانی که صحبت از خطرات و عوارض جدی به میان می آید.
بازدید : 154,189 نفر

خطرات و عوارض کاشت مژه طبیعی و مصنوعی

امروزه خیلی ها سعی می کنند پیش از گذشته به ظاهر و سر و وضع خود توجه داشته باشند و به همین دلیل ممکن است گاهی از روش های مختلف و غیرموجهی برای زیباترشدن خود استفاده کنند.مدتی است که برخی از خانم های جوان برای زیباتر به نظر رسیدن چشم هایشان به کاشت مژه های مصنوعی رو آورده اند، در حالی که پزشکان هشدار می دهند که این کار عواقب بسیار خطرناکی در پی دارد.یک متخصص پوست و مو در مورد عوارض و نکات مهم درباره کاشت مژه توضیح می دهد.

نکات مهم درمورد کاشت مژه مصنوعی

برای گذاشتن مژه مصنوعی از چسب های خاصی استفاده می شود. آیا این چسب ها خطرهایی برای چشم و مژه دنبال دارد یا نه؟

بله، قطعا خطرهایی دارد. چسب مژه مصنوعی می تواند باعث التهاب پوست پلک و زمینه ساز اگزما و حساسیت شود. البته ممکن است این عوارض در اولین نوبت بروز نکند ولی فرد بعد از چند بار استفاده از مژه مصنوعی معمولا دار مشکل می شود. ضمن اینکه این چسب ها حاوی ماده سرطان زا نیز هستند.

پس امکان اینکه فرد پس از کاشت مژه مصنوعی دچار حساسیت هم شود، وجود دارد؟

بله، مژه های مصنوعی حاوی فلزات سمی و مواد نگهدارنده شیمیایی هستند که خود دلیلی محکم برای دوری از آن است. ضمنان اگر به لاتکس حساسیت دارید، اول باید مطمئن شوید که چسب مژه مورد استفاده حاوی این ماده حساسیت زاست یا نه. البته این موضوع تقریبا غیرممکن است زیرا این چسب ها بدون وجود لاتکس نمی توانند مژه را روی پلک نگه دارند. بنابراین بهتر است حداقل قبل از انجام این کار به کلینیک های آلرژی مراجعه کنید تا تست های تشخیصی برایتان انجام شود.

کاشت مژه

توصیه ها و نکات مهم قبل و بعدازکاشت مژه 

چرا پس از گذاشتن مژه های مصنوعی مژه های قبلی شروع به ریزش می کنند؟

چون فشار زیادی به پیاز مژه وارد می شود و ممکن است فرد مژه های خود را برای همیشه از دست بدهد. به همین دلیل توصیه می کنیم هرگز برای زیبایی مژه های خود دنبال روش های خطرناک نروید و فقط از ریمل که به مراتب ارزان تر، ساده تر و در عین حال موثر هم است، استفاده کنید. البته ریمل های نامرغوب هم ممکن است باعث حساسیت و عفونت چشم خانم ها شوند.

بسیاری از خانم ها فکر می کنند کاشت مژه، روش موثری برای اصلاح کم پشتی مژه های آنها یا زیباتر به نظر رسیدنشان است. به همین دلیل به آرایشگاه ها مراجعه می کند. آیا این کار درست است؟

نه به هیچ وجه، آرایشگر هرگز برای شما مژه نمی کارد. فقط مژه مصنوعی را با چسبی مقاوم تر نصب می کند. این روش هم همان خطرهای استفاده از مژه مصنوعی را دارد. همچنین به دلیل تعداد بالای تک مژه ها و استحکام بیشتر چسب، فشار بیشتری به پلک وارد می کند. کاشت مژه روشی بسیار دشوار است و فقط به وسیله متخصص پوست و برای افرادی که دچار سانحه و سوختگی شده اند، انجام می شود.


برای کم پشتی مژه ها چه پیشنهادی دارید؟

بهتر است افرادی که این مشکل را دارند به متخصص پوست مراجعه کنند و با گرفتن دارو مشکلشان را حل کنند. چون کاشت مژه نه تنها مشکل آنها را حل نخواهد کرد بلکه عواقب بیشتری را هم به دنبال خواهدداشت.

افرادی که از مژه مصنوعی استفاده می کنند باید با بروز چه مواردی به پزشک مراجعه کنند؟

اگر در اثر استفاده از مژه های مصنوعی با مواردی مانند پرخونی در چشم، خارش در پلک، ترشح از لبه پلک، درد در چشم و قرمزی در لبه پلک مواجه شدند، باید هرچه سریع تر مژه مصنوعی خود را بردارند.

استفاده از مژه مصنوعی احتمال گل مژه را افزایش می دهد

معمولا کاشت مژه یا چسباندن مژه مصنوعی به وسیله چسب های مخصوصی که بسیار قوی هستند، انجام می شود که به راحتی هم قابل کندن نیستند اما این کار عوارض جانبی ای هم دارد که از آن جمله می توان به تغییر رنگ پلک در ناحیه و اطراف چشم به خصوص تیره رنگ شدن پوست در حاشیه پلک اشاره کرد. همچنین تحریک چشم که علائمی از جمله قرمزی، خارش، ورم، سوزش، خشکی و در بعضی موارد پوسته ریزی پلک چشم را نیز شامل می شود.

اما نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که افراد به چه قصدی می خواهند این کار را انجام دهند؟ آیا منظورشان از این کار تنها زیبایی است یا اینکه واقعا مژه های کم پشتی دارند؟ اگر مژه هایشان کم پشت است باید حتما علتش را پیدا کنند و نزد متخصص پوست بروند. به هرحال کاشت مژه مصنوعی، آن هم به صرف زیبایی، عواقب بدی در پی دارد و باعث بروز اگزما و حساسیت چشمی خواهدشد.

ضمن اینکه توصیه می شود افرادی که مژه های کم پشتی دارند از مواد آرایشی کمتر استفاده کنند یا حداقل از مواد خوبی در این زمینه بهره بگیرند. مثلا زدن یک ریمل مرغوب به مراتب بهتر از کاشت مژه است چون کاشت مژه مصنوعی در درازمدت محلی برای جمع شدن باکتری ها و انواع عفونت ها می شود.
به همین دلیل اگر قصد چنین کاری دارید لازم است یک بار دیگر به خوبی به آن فکر کنید و عواقبش را درنظر بگیرید. چون مژه های مصنوعی خونرسانی را در سطحی که مژه روی آن چسبانده شده کم می کنند و باعث کم پشتی مژه های طبیعی می شوند. مژه مصنوعی احتمال ابتلا به عفونت، به خصوص گل مژه را افزایش می دهد و این مساله در افرادی که استعداد ابتلا به گل مژه را دارند خیلی بیشتر است. به طور کلی، افرادی که از مژه های مصنوعی استفاده می کنند بیشتر به گل مژه مبتلا می شوند.

مژه های مصنوعی می توانند فقط برای بعضی از افراد مفید باشند. برای مثال اگر فردی مژه اش را در اثر سوختگی یا بیماری، از دست بدهد و امکان کاشت مژه فراهم نباشد، پزشک استفاده از مژه های مصنوعی را توصیه می کند. قطعا تشخیص اینکه فرد شرایط کاشت مژه را دارد یا نه، بر عهده پزشکان است، نه آرایشگران! از طرف دیگر، مژه مصنوعی مانند لوازم آرایشی یک وسیله شخصی است؛ پس مژه مصنوعی دست دوم، به خصوص وقتی شخص دیگری را که قبلا از آن استفاده کرده نمی شناسید، جدا خودداری کنید.

به هیچ وجه مژه های مصنوعی خودتان را هم به کسی قرض ندهید. این مژه ها باید به صورت یکبار مصرف باشند و استفاده از یک مژه مصنوعی و چسب مخصوص آن به دفعه های زیاد توصیه نمی شود چون به طور یقین این مژه ها با هر بار کندن و چسباندن دوباره دچار آلودگی می شوند و به چشم آسیب وارد می کنند. درضمن آرایشگران معمولا برای اینکه چشم ها کنار مژه مصنوعی زیباتر به نظر برسند، گذاشتن لنز را هم پیشنهاد می کنند ولی این کار احتمال عفونت چشم را تا چند برابر زیاد می کند.

از طرفی دیگر، روی مژه مصنوعی نباید ریمل زد چون احتمال ابتلا به عفونت و التهاب شدید چشم بالا می رود. اگر در اثر استفاده از مژه های مصنوعی یا مواردی مانند پرخونی در چشم، خارش در پلک، ترشح از لبه پلک، درد در چشم و قرمزی در لبه پلک مواجه شدید باید هرچه سریع تر مژه مصنوعی را بردارید.

خطرات کاشت مژه خیلی جدی است!

خطرات کاشت مژه خیلی جدی است!
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 279
برگرفته از هفته نامه سلامت /ن
این مطلب مفید بود ؟ 237 42
نظر کاربران
من

من

هیچ وقت مژه نکارید مژه های خودتون میریزه...

پاسخ دادن 13 11
ن.

ن.

پس از برداشتن مژه مصنوعی،مژه های خودم هم به همراه آنها کنده شد،هیچگاه مژه نکارید.

پاسخ دادن 1 1
منم

منم

منم کاشتم همه مژه هام ریخت. کلا چشمام کچل شدن. اونوقت آرایشگره میگفت چیزی نریخته مثل روزیه که اومدی مژه بکاری. تازه چشمام ضعیف هم شدن

پاسخ دادن 5 2
مریم

مریم

اصلامژه نکاریدمن کاشتم مژه های خودمم باهاش کنده شده خیلی پشیمون زیبایی فقط طبیعی قدرخودتون وبدونیدهیچ وقت این کارونکنید

پاسخ دادن 7 1
یاسمین

یاسمین

به نظر من هر کاری که درست انجام بشه و روش صحیح به کار گرفته بشه هیچ مشکلی نخواهد داشت . من تجربه کاشت مژه خیلی دارم . اگه کار را به کاردان بسپارید و مواد استفاده شده مرغوب باشه هیچ مشکلی نداره . در ضمن هر وقت خواستین موژه ها رو بردارین باید با مواد خاص ریمور کنن نه ایکنه بگیرید بکنید .

پاسخ دادن 9 1
سارا

سارا

منم مژه کاشتم اونقد بدشده بود ک مجبور شدم ریمو کردم ولی همه مژه هام ریخته ینی کچل شده چشام الان دارم روغن تقویت میزنم ک دراد روزاهم ک اصن روم نمیشه بیرون برم باید مژه مصنوعی بزنم به نظرتون امکانش هس ک اصن مژه هام دیگه برنگرده وهمینجوری بمونم توروخدا هرکی ک تجربشو داره ومثه من شده جواب بده دارم ازنگرانی وغصه دق میکنم تازه دوروزه ک ریمو کردم تازه پشت چشامم یه حالت ورم داره

پاسخ دادن 11 11
شهلافتایی

شهلافتایی

سلام خواستم برم مژه بکارم منصرفم کردید

پاسخ دادن 4 0
نازی

نازی

منم میخاستم بکارم سایتوخوندم پشیمون شدم مرسی ک نظراتتونو گذاشتین

پاسخ دادن 5 0
مریم

مریم

سلام من کاشتم دو بار ... راضی بودم و از مواد خوب مهمه و فرد تجربه دیده ... هرچیزی اصولیش خوبه

پاسخ دادن 1 0
فیروزه

فیروزه

خیلی متشکرم از راهنماییتون من هیچ اطلاعی از خطرات کاش مژه نداشتم و امروز هم نوبت کاشت دارم با نظرات و تجربیات شما عزیزان حتما کنسلش می‌کنم سپاسگزارم

پاسخ دادن 1 1
محدثه

محدثه

من خیلیی راضیم دو بار تا حالا کاشت انجام دادم و هیچ مشکلی برام پیش نیومده خیلیم قیافم تغییر کرده هر جا نباید بری جای خوب و کار بلد بری مشکلی پیش نمیاد

پاسخ دادن 7 1
راحیل

راحیل

من هم میخواستم مژه بکارم اما با نظرات شما پشیمان شدم خیلی ممنون

پاسخ دادن 2 0
مریم

مریم

مرسی ک صادقانه گفتید منم منصرف شدم سپاس

پاسخ دادن 0 0
Farnaz

Farnaz

منم منصرف شدم از کامنتها، ترجیح میدم ریمل بزنم هر روز امااا مژه هام نریزه

پاسخ دادن 1 0
ونوس

ونوس

سلام هیچوقت مژه نذارید. من مژهای خودمم کنده شد خیلی پشیمونم درصورتی که قبلش از ریمل که استفاده میکردم خیلی بهتر و زیباتر بود

پاسخ دادن 0 0
Mari

Mari

سلام ای کاش قبل اینکه برم مژه بکارم میخوندم این سایت رو ده روز پیش رفتم مژه کاشتم بعد چند روز نامرتب شد امروز رفتم ریمو کرد چشام خیلی درد میکنه والبته ورم هم کرده و مژهامم خیلی کم پشت شده بنظرم اصلااااا خوب نیس اینکه میگن کار هرکسی نیس اشتباهه مواد همون مواد هیچ فرقی نمیکنه من ب این نتیجه رسیدم که طبیعی بهتر کاشت ومژه وناخن و... همش دو سه روز اول قشنگه تمام

پاسخ دادن 1 0
فاطمه

فاطمه

منم میخاسم برم بکارم ولی پشیمون شدم پس چیکارکنم ک مژه ام بلندبنظربرسه

پاسخ دادن 0 0
Parisa

Parisa

سلام منم کاشت مژه کردم چندین بار فقط دو روز اول خوبه بعدش نامرتب میشه و بی ریخت میشه اصلا این کارو نکنید زیبایی طبیعی خوبه مژه های منم ریخته ولی کم کم داره رشد میکنه

پاسخ دادن 0 0
نانی

نانی

ممنونم واقعا ...منم منصرف شدم....خداروشکر ک اینارو خوندم

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف