نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها خطر مرگ با مصرف قهوه در هنگام استرس
مصرف قهوه ، بیماری
به توصیه محققان افرادی که با مصرف قهوه دچار خواب آلودگی می شوند باید هرچه سریعتر برای بررسی عملکرد مغز خود به پزشک مراجعه کنند.

وقتی با مصرف قهوه دچار خواب آلودگی می شوید

مصرف قهوه اغلب ما را به یاد شبهای امتحان میاندازد ، شبهایی که از ترس اینکه خوابمان ببرد فنجان های قهوه را یکی پس از دیگری خالی میکردیم اما شاید جالب باشد بدانید که برخی از افراد با مصرف قهوه دچار خواب آلودگی میشوند . این علامت هشداری جدی برای بیماری مغزی است که باید هرچه سریعتر درمان شود .

قهوه یکی از نوشیدنی های رایج است که امروزه در بین جوانان طرفداران زیادی پیدا کرده است. عده ای مصرف آن را برای سلامتی مضر می دانند اما این نوشیدنی طبیعی نیز مانند بسیاری از خوراکی های دیگر خواصی دارد و باید در مصرف آن تعادل رعایت شود تا مشکلی در پی نداشته باشد.

هشدار برای افرادی که با مصرف قهوه دچار خواب آلودگی میشوند

در تحقیقات انجام شده مشخص شد افرادی که پس از مصرف قهوه دچار خواب آلودگی می شوند یا در هنگام استرس قهوه مصرف می کنند با آسیب های جدی مغزی روبرو می شوند که حتی می تواند منجر به مرگ آنان شود.

مصرف قهوه

عوارض خطرناک مصرف قهوه در هنگام استرس

از این رو محققان توصیه می کنند از مصرف قهوه در هنگام خواب، استرس های زیاد یا در صورت ایجاد خواب آلودگی پس از مصرف آن جدا خودداری شود.

به گفته دانشمندان کافئین قهوه باعث اسپاسم عروق مغزی می شود که احتمالا پیشروی به سوی کمبود اکسیژن را به همراه دارد و در نهایت فرد ممکن است در ابتدا دچار سردرد شود، پس از آن هوشیاری خود را از دست داده و سپس دچار مرگ مغزی شود.

محققان توصیه می کنند کسانی که با مصرف قهوه دچار خواب آلودگی می شوند لازم است برای بررسی سلامت مغز خود به پزشک مراجعه کنند.

خطر مرگ با مصرف قهوه در هنگام استرس

خطر مرگ با مصرف قهوه در هنگام استرس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از دکتر سلام / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف