نمناک بهداشت و سلامتتغذیه خطر یخ زدایی گوشت در دمای اتاق
یخ زدایی گوشت ، روش باز کردن یخ گوشت
نگهداری گوشت در دمای فریزر مشکلی ندارد اما یخ زدایی و باز کردن انجماد آن باید در یخچال صورت گیرد .در غیر اینصورت مصرف این گوشت بسیار خطرناک خواهد بود.
بازدید : 5,658 نفر

ضرورت یخ زدایی گوشت در یخچال

گوشت قرمز، یکی از مواد غذایی مغذی و مفید و جزو بهترین منابع دریافت پروتئین است که تقریبا هفته ای 2، 3 بار در سفره غذایی خانواده های ایرانی جای دارد. انتخاب غذای سالم و نگهداری و پخت صحیح آن ، از مهم ترین مسائلی است که در پیشگیری از مسمومیت غذایی موثر است که این امر تا حدود زیادی به توجه و دقت شما بستگی دارد بد نیست بدانید که نگهداری از گوشت در فریزر و باز کردن انجماد آن نیاز به شرایط خاصی دارد که بتواند سلامت این ماده غذایی را تامین کند.

روش یخ زدایی گوشت

بسیاری از ما شنیده ایم که نباید گوشتی که یکبار یخ زده است را دوباره در فریزر گذاشت زیرا چندبار یخ زدن گوشت می تواند مضر باشد. اما حقیقت این است که چند بار فریز کردن گوشت هیچ مشکلی را ایجاد نمی کند آنچه ممکن است مشکل ایجاد کند و خطرناک باشد چگونه آب کردن یخ گوشت است که نیاز به دقت دارد. 

گفته می شود که یخ گوشت باید در یخچال و در دمای بیشتر از 5 درجه سلسیوس آب شود. به هیچ وجه گوشت را نباید در دمای داخل خانه آب کرد زیرا ممکن است گوشت حالتی آبدار پیدا کند که بسیار خطرناک و مضر است. در واقع، در دمای پایین تر از 5 درجه مواد غذایی یخ زده می توانند فاسد شوند. 
معمولا گوشت را فریز می کنند تا از رشد باکتری ها در آن جلوگیری کنند. در دمای 2 تا 8 درجه یخچال بعد از مدتی کوتاه یخ گوشت باز می شود اما قرار دادن گوشت یخ زده در دمای داخل خانه می تواند سبب فاسد شدن آن شود. هنگامی که یخ گوشت آب می شود، روند تکثیر باکتری در آن افزایش می یابد و فاسد می شود. بسیاری از خانم های خانه دار به علت عدم آگاهی و یا کمبود وقت گوشت را در دمای داخل خانه یخ زدایی می کنند که می تواند برای سلامتی بسیار خطرناک باشد.

خطر یخ زدایی گوشت در دمای اتاق

خطر یخ زدایی گوشت در دمای اتاق
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 21
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 16 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف