نمناک اخباراقتصاد خط 6 مترو تهران به حرم حضرت عبدالعظیم میرسد
مترو حرم عبدالعظیم ، حرم حضرت عبدالعظیم
مدیر عامل شرکت مترو تهران اعلام کرد با تکمیل خط 6 مترو تهران شمال غرب به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی میرسد.
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1396

مترو به حرم حضرت عبدالعظیم رسید

مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت:با توسعه بخش جنوبی خط 6 مترو طول این خط به 38 کیلومتر و تعداد ایستگاه های آن به 31 ایستگاه می رسد و در نهایت این خط به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) متصل می شود.


مترو حرم عبدالعظیم

حرم حضرت عبدالعظیم حسنی


هابیل درویش در مراسم آغاز به کار توسعه بخش جنوبی خط 6 مترو تهران از دولت آباد تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) اظهار داشت:در مطالعات و مصوبات قانونی احداث این پروژه را نیز نداشته ایم و در خط 6 مترو از کن تا دولت آباد مصوب شده بود.

وی با اشاره به اینکه در این مراسم جای شهردار تهران خالی است، گفت:به جهت بی انصافی هایی که در جامعه حضور دارد شهردار تهران امروز در این مراسم حضور پیدا نکرد. اصرار شهردار تهران این بود که مترو به حرم عبدالعظیم حسنی (ع) برسد.

درویش بیان داشت:در حال حاضر مطالعات توسعه این خط به پایان رسیده است و این توسعه به طول 6 کیلومتر و 4 ایستگاه است که به خط 6 متصل می شود.

مدیرعامل شرکت مترو تهران افزود:با تکمیل خط 6 مترو تهران شمال غرب به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) متصل می شود.

وی افزود:برای خط 6 مترو هزار میلیارد تومان تملک زمین داشته ایم و 6 هزار میلیارد تومان هزینه پروژه این خط در فاز اول تا بهره برداری بوده است.

درویش بیان داشت:قالیباف ظاهر و باطنش فرق دارد بلکه باطنش خیلی زیباتر از ظاهرش است. قالیباف ولایتمدار، دوستدار مردم، شجاع و خدمت گزار است.

مدیرعامل شرکت مترو تهران افزود:اقداماتی که در شهر تهران صورت گرفته است بسیار زحمت داشته است و شهروندان با حضور شهردار بعدی متوجه می شوند که شهردار فعلی تهران چه خدماتی را ارائه داده است.

خط 6 مترو تهران به طول 32 کیلومتر در شهرک کن در شمال غربی تهران آغاز و با گذر از خیابان کوهسار بزرگراه های شهید همت، آیت الله اشرفی اصفهانی وارد خیابان مرزداران شده تا با عبور از بزرگراه یادگار امام (ره) در ادامه مسیر به میدان های ولیعصر (عج)، هفت تیر، امام حسین (ع) و شهدا می رسد؛ و سپس با عبور از خیابان 17 شهریور به منطقه دولت آباد در جنوب شرقی تهران منتهی می شود.

بخش توسعه جنوبی خط 6 مترو تهران به طول 6 کیلومتر از منطقه دولت آباد آغاز و به ضلع شرقی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) منتهی می شود.

با احداث توسعه جنوبی خط 6 مترو تهران طول این خط به 38 کیلومتر خواهد رسید و تبدیل به بلندترین خط مترو در خاورمیانه خواهد شد و تعداد ایستگاه های آن نیز به 31 ایستگاه خواهد رسید.

خط 6 مترو تهران به حرم حضرت عبدالعظیم میرسد

خط 6 مترو تهران به حرم حضرت عبدالعظیم میرسد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
برگرفته از فارس -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف