نمناک سرگرمیگوناگون عایشه فاروق خلبان زن جنگنده پاکستانی + تصاویر
خلبان ، خلبان زن
عایشه فاروق اولین و تنها زن محجبۀ خلبان جت های جنگنده در پاکستان می باشد که آماده خدمت در نیروی هوایی این کشور،حتی در شرایط جنگی است.در ادامه تصاویری از فعالیت این زن جسور را مشاهده می کنید.
بازدید : 15,411 نفر

عایشه فاروق بر تمامی موانعی که در برابر جنس مؤنث در مشاغل سخت، مانند خلبانی جت های جنگنده بوده فایق آمده و اکنون به اولین زن خلبان نظامی پاکستانی تبدیل شده است. وی تمامی آموزش ها، تمرینات و حتی اولین پرواز رسمی خود را در پایگاه نیروی هوایی موشاف پاکستان انجام داده است.عایشه 26 سال دارد و اهل بهاوال پور در شرق پاکستان می باشد و اولین و تنها خلبان نظامی زنِ آماده ی جنگ در پاکستان است.

خلبان زن جنگنده

خلبان زن جنگنده

عایشه فاروق که روسریِ همرنگ یونیفورم نظامی اش، گهگاه از زیر کلاه مخصوص خلبانی اش بیرون می زند گفت:«به دلیل مسائل مربوط به تروریسم و به علت موقعیت جغرافیای پاکستان در منطقه، ما باید هموراه مراقب باشیم و خود را برای هرگونه فعالیت های مشکوک و خطرناک که در اطرافمان رخ می دهد، آماده کنیم.

خلبان زن جنگنده

خلبان زن جنگنده

وی افزود:«من هیچ فرقی میان خود و سایر خلبانان قائل نیستم. ما فعالیت های مشابه داریم و همقطارانم بسیار به من کمک می کنند. ما حتی یکدیگر را به چالش می کشیم، مثلاً کدامیک از ما می تواند بمباران یا موشک بارانِ دقیق تری انجام دهد. از این رو هنگام تمرینات، آموزش ها یا سایر فعالیت های روزمره، من هیچ تفاوتی میان خود و سایر خلبانانِ مرد، احساس نمی کنم.»

خلبان زن جنگنده

خلبان زن جنگنده

«نسیم عباس» فرمانده این پایگاه نظامی گفت:«نیروی هوایی پاکستان به من این مسئولیت را داده است که اسکادرانِ هواییِ تحت فرمان خود را آماده هرگونه عملیات، از جمله مأموریت های جنگی کنم و من برای این کار، به خلبانان خوبِ جت های جنگنده نیاز دارم. از این رو برای من هیچ فرقی نمی کند که خلبانان این پایگاهِ نظامی، زن یا مرد باشند. آنچه برای من اهمیت دارد این است که خلبانانِ تحت فرمانِ من، خوب پرواز کنند و آماده شرایط جنگی باشند.»

خلبان زن جنگنده

خانم آنام حسن، مهندس پرواز در این پایگاه نظامی نیز گفت:برای پاکستان، حفاظت از مرزها و خطوطِ مقدم، بسیار حائز اهمیت است. همچنین به علت تروریسمی که امروزه در پاکستان وجود دارد، بسیار مهم است که همگان بخشی از فعالیت های مربوط به حفاظت از کشورمان باشیم و به بهترین وجه به ملت خود خدمت کنیم.

عایشه فاروق خلبان زن جنگنده پاکستانی + تصاویر

عایشه فاروق خلبان زن جنگنده پاکستانی + تصاویر
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 48
برگرفته از نیک صالحی - پیام آفتاب / ل
این مطلب مفید بود ؟ 46 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف