نمناک سرگرمیگوناگون خلبان زن بدون دست در آمریکا + تصاویر
خلبان زن ، خلبان زن آمریکایی
جسیکا کاکس اولین خلبان زن آمریکایی است که مادرزادی بدون دست به دنیا آمده است او یکی از موفق ترین زنان دنیا معرفی شده است و توانایی های خارق العاده ای دارد.
بازدید : 4,934 نفر

اولین خلبان زن بدون دست

برای انسانهای با اراده راسخ و پر دل و جرات معلولیت نه تنها محدودیت نیست بلکه این معلولیت گاهی موجب پیشرفت و ترقی در این افراد میشود که حتی کمتر کسی که از سلامت کامل بدنی برخوردار است نمیتواند توانایی های این افراد معلول را داشته باشند،جسیکا کاکس یکی از افرادی است که با وجود داشتن معلولیت توانایی های شگفت انگیز و باور نکردنی دارد که در ادامه مشاهده می کنید.

"جسیکا کاکس" اهل منطقه "تاکسون" آمریکا با وجود نداشتن دو دست، گواهینامه خلبانی خود را از انجمن هواپیمایی امریکا دریافت و به عنوان بهترین خلبان زن بدون دست امریکا لقب گرفته است.

خلبان زن

جسیکا کاکس که اکنون کمربند مشکی انجمن تکواندوی امریکا را نیز دریافت کرده است مادرزادی بدون دست متولد شده و حالا در 32 سالگی به یکی از موفق ترین زنان امریکا تبدیل شده است.
 
او در 14سالگی تصمیم می گیرد که از دست های مصنوعی استفاده نکند و به جای آن از پاهایش برای انجام کارها کمک بگیرد نتیجه اش اینکه حالا او می تواند رانندگی و غواصی کند، تایپ کند و پیانو بنوازد حتی با پاهایش لنزهای مصنوعی چشمش را بگذارد.

خلبان زن

او که در سال 2008 پس از سه سال آموزش موفق به دریافت گواهینامه خلبانی شد و نامش در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رسید، ازدواج کرده و حتی در روز عروسی اش توانست قطعه ای کیک در دهان همسرش بگذارد.
 
جسیکا تلاش می کند که درباره معلولان و شرایط و محدودیت هایشان آگاهی رسانی کند و اخیرا برای انجام این کار در اجرای بهتر کنوانسیون سازمان ملل در زمینه حقوق افراد معلول رایزنی کرده است. کنوانسیونی که براساس قانون شهروندی امریکا برای معلولان است اما حقوق شهروندی را به افراد معلول در جهان تسری می بخشد.

خلبان زن

او به نمایندگی از معلولان تاکنون به 20 کشور دنیا برای ترویج کنوانسیون سفر کرده و به والدین افراد معلول و فرزندانشان نیز کمک می کند.
 
جسیکا با وجود دستآوردهای فراوان، هنوز مشکلات بسیاری برای زندگی کردن دارد اما تصمیم گرفته است که مثبت بیندیشد. جیسکا معتقد است:می توانستم به خاطر شرایطم خشمگین باشم که در بچگی همینطور هم بود. اما آموختم که می توانم قدردان باشم آموخته ام که سپاسگزار بودن احساس بهتری دارد.

خلبان زن

قرار است براساس زندگی جسیکا فیلمی مستند ساخته شود که سال های زندگی او را ثبت کند. تهیه کننده مستند اعتقاد دارد:"داستان زندگی جسیکا کاکس می تواند انسان های زیادی را که با شرایط سخت دست و پنجه نرم می کنند، به فکر بیاندازد. تلاش جسیکا برای غلبه بر حس از خودبیگانگی و نفرت همان چیزی است که انسان های سالم و توانا مخصوصا دختران نوجوان می توانند با آن ارتباط برقرار کنند.

خلبان زن

خلبان زن بدون دست در آمریکا + تصاویر

خلبان زن بدون دست در آمریکا + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 11
برگرفته از جام نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 11 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف