نمناک اخبارسیاست راه اندازی شبکه اجتماعی خلیفه بوک داعش + عکس
داعش ، خلیفه بوک
گروه تروریستی داعش برای ارتباط بیشتر اقدام به راه اندازی شبکه اجتماعی اختصاصی با نام خلیفه بوک به تقلید از فیس بوک کرده است.
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1393

گروه تروریستی داعش سایتی را به نام "خلیفه بوک" به تقلید از فیس بوک راه اندازی کرده است تا این سایت، راهی امن برای ارتباط طرافداران این گروه تروریستی با یکدیگر باشد.

مسئولان این سایت از طریق حساب توئیتری شان از طرافداران داعش خواستند که آدرس این سایت را در سطح وسیعی پخش کنند تا تعداد بیشتری از مردم به این سایت سر بزنند. البته آنها ادعا کردند که با داعش ارتباطی ندارند و تنها طرافدار ایده و نظریات این گروه تروریستی هستند.
شبکه اجتماعی "خلیفه بوک" از لحاظ ظاهری و گرافیکی به فیس بوک شباهت زیادی دارد، اما طراحان این سایت چندان از رنگ سیاه استفاده نکردند و بیشتر رنگ آبی پس زمینه این سایت بوده است. همچنین در سایت خلیفه بوک مزیت استفاده از هشتگ وجود دارد.
ممنوعیت انتشار تصاویر شخصی یا اطلاعات حقیقی کاربران ازجمله سیاست های این سایت بوده و خلیفه بوک این سیاست را در راستای حفظ امنیت کاربران اعلام کرده است. سیاست خلیفه بوک برخلاف سیاست فیس بوک است، فیس بوک از اعضایش خواسته است که با اسامی واقعی در این سایت حضور پیدا کنند و از طریقی ثابت کنند که یک شخص حقیقی هستند. این سیاست فیس بوک باعث شده است که حساب هزاران نفر از طرافداران داعش که با نام مستعار در این سایت فعالیت می کردند، بسته شود.
به گزارش ابنا، سایت خلیفه بوک، سایت کم سرعتی است و سرور آن جوابگوی بازدیدکنندگان این سایت نمی باشد، کارشناسان فناوری اطلاعات معتقدند که کنترل سرویس های اطلاعاتی و ضعف زبان برنامه نویسی سایت خلیفه بوک سبب این مشکل شده است.
نکته جالب در سایت خلیفه بوک این است که این سایت از اعضای خود خواسته است که «در برابر مخالفان داعش صبر کنند و سعی کنند که با بحث آنها را قانع کنند تا هدایت شوند»، البته هدایتی که منجر به تکفیری شدن می شود!
 
خلیفه بوک

راه اندازی شبکه اجتماعی خلیفه بوک داعش + عکس

راه اندازی شبکه اجتماعی خلیفه بوک داعش + عکس
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 36
برگرفته از ابنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 29 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف