نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد عوارض “خوابیدن روی شکم در بارداری” + نحوه صحیح خوابیدن
خوابیدن روی شکم در بارداری ، خوابیدن روی شکم در دوران بارداری
خوابیدن روی شکم در دوران بارداری باعث رسیدن آسیب جدی به جنین می شود مسلما میتوان با تمرین کردن این عادت غلط را کنار گذاشت.

نکاتی مهم در مورد خوابیدن روی شکم در دوران بارداری

آیا خوابیدن روی شکم در بارداری کار درستی است؟

دوران بارداری دورانی است بسیار مهم و البته حساس چرا که شما در این دوران نه تنها باید مراقب سلامتی خود باشید بلکه قرار است یک انسان دیگر را نیز در درون خود بپرورانید پس رعایت نکانی برای حفظ سلامت او حساسیت را بیشتر می کند ؛

لباس ها و رژیم های غذایی، تکرر ادرار و بی خوابی شبها، شرایطی است که زنان باردار با آن مواجه هستند اما این تنها مشکلات نیست در این بخش از بارداری و نوزاد نمناک به یکی از موارد رایج خواهیم پرداخت و آن هم عادت غلطی است به نام خوابیدن روی شکم . کم نیستند خانم هایی که عادت دارند روی شکم بخوابند ولی با این عادت چطور دوران بارداری را طی کنند ؟ در ادامه خواهیم گفت.

خطرات خوابیدن روی شکم در بارداری

طرز صحیح درست خوابیدن در بارداری

دوره ی بارداری، یک تجربه کوتاه مدت در زندگی زنان است به عنوان مثال، موقعیت خواب زنان ؛ ممکن است در طول زندگی خود رو به شکم بخوابید، ناگهان وقتی شکم شما شروع به رشد می کند، دیگر قادر به یافتن یک موقعیت راحت برای خواب نیستید. علاوه بر این، تکرر ادرار شبانه، حالت تهوع و بیماری صبحگاهی هر روز در سه ماهه اول بارداری را، نیز باید به آن اضافه کنید.

اول، فقط چند ماه است، پس آرام باشید ؛ دوم، نسبت به شرایط، آگاه باشید، راه بسیار خوبی برای از بین بردن ترس شماست، بنابراین مثبت فکر کنید در اینجا، ما همه ی چیزهایی را که باید در مورد خوابیدن بر روی شکم خود در دوران بارداری بدانید ،توضیح داده ایم و چند روش ساده و دلخواه خود را برای بهتر خوابیدن، در دوران بارداری بیان کرده ایم.

خوابیدن روی شکم در دوران بارداری

خوابیدن به پهلو از بهترین حالات خوابیدن در دوران بارداری

آسیب های و خطرات خوابیدن روی شکم در دوران بارداری

خواب در این موقعیت، به مدت طولانی توصیه نمی شود، زیرا ممکن است بر گردش خون شما تأثیر بگذارد، که می تواند برای نوزاد شما مضر باشد ؛ کارشناسان ،به زنان باردار توصیه میکنند تا روی شکم نخوابند، به خصوص در دوره های دوم و سوم بارداری. کودک شما، که در حال حاضر به سرعت در حال رشد است، ممکن است به سیاهرگ شما فشار وارد کند، که رگ اصلی است که خون را از مناطق پایین بدن ،به قلب میرساند بنابراین، آیا می توانید به پشت بخوابید؟

فقط به این دلیل که ما بیان کردیم، خوابیدن بر روی شکم اشتباه است، دلیل نمیشود تا به پشت بخوابید. کارشناسان، بر این باورند که خواب به پشت نیز در دوران بارداری خطرناک است. مطالعات نشان داده اند، چگونه خوابیدن به پشت، به خصوص برای مدت طولانی، می تواند جریان خون و سایر مواد مغذی ضروری را که باید به کودک برسد را ،محدود کند علاوه بر این، می تواند باعث احساس تهوع و سرگیجه نیز شود.

عوارض خوابیدن روی شکم در بارداری

احساس تهوع و سرگیجه از عوارض خوابیدن روی شکم در زمان بارداری

نکاتی برای خواب بهتر در دوران بارداری

پس چگونه می توانید بخوابید؟

  • یکی از بهترین موقعیت ها ،برای خواب در طول دوره حاملگی، خوابیدن به پهلو است با این روش خواب، مواد مغذی و خون کافی به کودک در حال رشد شما، میرسد اگر هنوز در رختخواب قرار دارید و قادر به پیدا کردن یک موقعیت راحت برای خوابیدن نیستید، در اینجا چند روش را بیان میکنیم تا خواب بهتری داشته باشید.

  • از کوسن و بالش، برای راحتی خود استفاده کنید شما می توانید، آنها را در جایی که نیاز به پشتیبانی اضافی دارید ،قرار دهید.

  • چند دقیقه قبل از خواب، بدن خود را آرام کنید بدن را ریلکس، و آماده ی خواب شوید.

  • اگر به سختی خوابتان می برد، موسیقی آرامش بخش گوش کنید همچنین، توصیه می شود قبل از خواب، حمام آب گرم بگیرید این کار، اعصاب را آرام می کند و به شما کمک خواهد کرد که بهتر بخوابید.

  • از همسرتان بخواهید ماساژ آرامش بخش به شما بدهد فقط یک ماساژ نرم و ساده ،کافی است.

  • برنامه خواب منظمی داشته باشید، در یک ساعت مشخص به رختخواب بروید این به شما کمک خواهد کرد تا با آرامش و سریع به خواب بروید.

خوابیدن بر روی شکم در بارداری

استفاده از بالش در خواب 

خوابیدن روی شکم در بارداری و خطرات آن + نکات درست خوابیدن

عوارض “خوابیدن روی شکم در بارداری” + نحوه صحیح خوابیدن
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 21
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / آ /ن
این مطلب مفید بود ؟ 19 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف