نمناک سرگرمیآیا میدانید عادت های عجیب و غریب خوابیدن در جهان
خوابیدن ، عادت های عجیب خوابیدن
در ژاپن، افراد ساعات کاری بسیار طولانی دارند که باعث می شود هرجا که بتوانند یک چرت سریع و کوتاه بزنند. محققان نشان داده اند که خوابیدن کوتاه هنگام کار بازدهی و هوشیاری را واقعا افزایش می دهد.

عادات عجیب خوابیدن در کشور های مختلف

تا به حال شده در حال چرت زدن رئیستان سر برسد؟ پس احتمالا در ژاپن زندگی خوبی خواهید داشت؟ یا شده آرزو کنید کاش می توانستید ظهر به خانه بروید و ناهار را با خانواده بخورید، چرت بزنید و دوباره سرکار برگردید؟ پس دوست دارید در اسپانیا زندگی کنید.
فرهنگ های مختلف از هنر و آشپزی تا ورزش، همه چیز را متفاوت از هم انجام می دهند و خوابیدن هم استثنا نیست.
در این مطلب به شما سنت های عجیب خوابیدن در سراسر دنیا را معرفی می کنیم.

آشنایی با عجیب ترین مدل های خوابیدن

گواتمالا، خوابیدن با عروسک های نگرانی

طبق سنت مایان در گواتمالا، اگر ناراحت یا مضطرب هستید، می توانید با گذاشتن این عروسک ها زیر بالشتان و خوابیدن روی آن ها آرام شوید. آن ها معتقدند وقتی صبح روز بعد بیدار می شوید، عروسک ها همه نگرانی ها را از شما دور کرده اند.
خوابیدن
 
بالی، خواب ترس
خواب ترس منحصر به بالی در اندونزی است. مردم آنجا در مواقع استرس زا به خواب عمیق می روند.
 
ژاپن، چرت زدن در مکان های عمومی
در ژاپن، افراد ساعات کاری بسیار طولانی دارند که باعث می شود هرجا که بتوانند یک چرت سریع و کوتاه بزنند. محققان نشان داده اند که یک چرت کوتاه هنگام کار بازدهی و هوشیاری را واقعا افزایش می دهد.
 
مکزیک:خوابیدن در ننو
مردم مکزیک واقعا خوشبخت هستند که در ننو استراحت می کنند

نروژ، کودکان بیرون می خوابند

در نروژ عجیب نیست که ببینیم بچه ها در یک کالسکه و خارج از دید والدینشان بیرون از خانه خوابیده اند. والدین معتقدند که نفس کشیدن در هوای تازه، سیستم ایمنی آن ها را تقویت می کند. البته نروژ جزء امن ترین کشور ها برای زندگیست و نیازی نیست که نگران تنها گذاشتن بچه هایشان باشند.
 
خوابیدن
 
اسپانیا، چرت بعد از ناهار
یک روز کاری عادی در اسپانیا ساعت 9 صبح شروع می شود تا حدود 1:30 و سپس از 4:30 تا 8 شب ادامه می یابد. در این استراحت عصرگاهی افراد به خانه می روند، ناهار می خورند و یک چرت می زنند.
 
آمریکا، خوابیدن با حیوانات خانگی
در حالی که نظرات متناقضی درباره فواید خوابیدن با حیوانات خانگی وجود دارد، این روش خوابیدن آمریکایی هاست. بررسی ها نشان می دهد که بیش از 70 درصد از آمریکایی هایی که حیوان خانوادگی دارند با آن ها می خوابند.

افغانستان، اتاق خواب های چندمنظوره
مفهوم اتاق خواب جداگانه درافغانستان وجود ندارد. اتاق های خانه کاربرد های مختلفی دارند. وقت خوابیدن تشک و پتو را کف اتاق پهن می کنند و می خوابند و دوباره صبح آن را جمع می کند.
 
خوابیدن
خوابیدن در کنار کودک
هرچند برای بیشتر آمریکایی ها و بریتانیایی های امروزی عجیب است، اما تا قرن نوزدهم خوابیدن در کنار کودک حتی در جوامع صنعتی غرب هم رایج بود. امروزه این سنت را در آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین مشاهده می کنیم که طبق تحقیقات مزایای زیادی هم دارد.
 
زمان خواب بچه ها در کشور های مختلف
هرچند تصور می شود بچه های سراسر دنیا ساعت خوابتقریبا یکسانی دارند، اما اصلا این طور نیست. زمان خواب بچه های کوچک را در زیر مشاهده می کنید:
بین 6:30 تا 7 شب:هلند
بین 7 تا 8 شب:نیوزیلند، استرالیا، انگلستان
بین 8 تا 9 شب:اندونزی، کانادا، فیلیپین، آمریکا، تایلند، چین
بین 9 تا 10 شب:ژاپن، ویتنام، سنگاپور، مالزی
بین 10 تا 10:30 شب:کره جنوبی، تایوان، هند، هنگ کنگ

عجیب ترین حالت هایی که در خواب تجربه می کنیم

بسیاری از حالت ها در خواب هستند که انسان ها به طور مشترک با آن روبرو می شوند،مانند ارضا شدن در خواب که بیشتر مردان با آن مواجه می شوند تا خانم ها. خوابیدن یکی از کارهایی است که هر روز به طور معمول انجام می دهیم. خواب مثل عملکرد مغز رازهای ناشناخته ای دارد؛ با اینکه علم پزشکی به بسیاری از این اختلالات خوابی پاسخ داده است

ولی بعضی از آنها تحت تاثیر وراثت یا ژنتیک هستند که با پیشرفت علم ژنتیک پزشکی به پاسخ دقیق آنها رسیدیم. خواب هم مانند هر یک از عملکرد اعضای بدن، می تواند تحت تاثیر بیماری ها قرار گیرد.

سندرم بی قراری پا

هراس شبانه

حمله خواب

قطع تنفس در طی خواب

اختلال رفتاری در مرحله REM

دندان قروچه

فعالیت جنسی در حین خواب

سندرم خواب 24 ساعته

سندرم زیبای خفته

حرف زدن در هنگام خواب

شیوه های عجیب خوابیدن در دنیا

عادت های عجیب و غریب خوابیدن در جهان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 12
برگرفته از برترین ها - پارس ناز / ر
این مطلب مفید بود ؟ 12 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف