نمناک سبک زندگیکار و زندگی راه حل فوری برای رفع خواب آلودگی راننده
خواب آلودگی راننده ، موقع خواب آلودگی راننده چه کنیم
یکی از اصلی ترین علل تصادفات جاده ای خواب آلودگی راننده حین رانندگی است ، فاجعه ای که می تواند با رعایت چند نکته ی کوچک و بسیار ساده رخ ندهد.
بازدید : 5,798 نفر

4 توصیه برای زمان خواب آلودگی راننده

 نقش داشتن خواب آلودگی راننده در میزان تصادفات امری ثابت شده است و متاسفانه بی توجهی رانندگان به این مسئله امار تصادفات را روز به روز افزایش می دهد.کارشناسان بر لزوم مطمئن بودن از سالم بودن جسم قبل از سفر و استراحت تاکید دارند اما گاهی ضرورت اقتضا می کند که انسان علیرغم خستگی به سفر برود.

 
خواب آلودگی راننده

عوامل موثر در خواب آلودگی راننده

 

بایدها و نبایدهای زمان خواب آلودگی راننده

از جمله اقداماتی که در چنین مواردی به راننده کمک می کند تا بیدار مانده و هوشیاری خود را حفظ کند و مانع از به خواب رفتن وی می شود، عبارتند از:

شرایط و جو داخل ماشین

در زمستان داخل ماشین زیاد گرم نشود و در تابستان سرمای داخل با کولر زیاد نشود بلکه دمای مناسبی برای اتاق خودرو در نظر گرفته شود تا جسم در موقعیت خواب و استراحت قرار نگیرد.

آب میوه و آب آشامیدنی

علاوه بر قهوه و چای در صورتی که به بیدار ماندن استفاده از آب میوه و آب آشامیدنی هم مناسب است.

روشن کردن موسیقی

ایجاد سر و صدا و استفاده از نور به راننده در بیدار ماندن در مسافرت هنگام شب کمک می کند، زیرا تاریکی جاده و سکوت داخل ماشین باعث آرامش اعصاب شده و راننده را به خواب تشویق می کند.

توقف فوری

اگر چرت به سراغ راننده آمد باید فورا در یک محل مناسب یا در نزدیک ترین استراحتگاه خودرو را متوقف و با کمی خواب و استراحت نیروی کافی برای ادامه مسیر کسب کند. اولین چرت و نایستادن به معنای ورود به مرحله خطرناک است.

راه حل فوری برای رفع خواب آلودگی راننده

راه حل فوری برای رفع خواب آلودگی راننده
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 15
برگرفته از العالم /ن
این مطلب مفید بود ؟ 13 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف