نمناک سرگرمیدیدنی ها پرندگانی که میتوانند هنگام پرواز بخوابند!
پرندگان ، پرواز پرندگان مهاجر
شاید عجیب به نظر برسد که پرندگان در حین پرواز بخوابند اما این موضوع حقیقت دارد , پرندگان هنگام پرواز به راحتی میخوابند.

خواب پرندگان هنگام پرواز

خواب پرندگان در حین پرواز به دنبال تحقیق و پژوهش های چند ساله دانشمندان سرانجام مشاهده شد و دانشمندان نه تنها کشف کردند که پرندگان در حین پرواز می توانند بخوابند، بلکه تحقیقات آنها نشان داد که روش خواب آن ها در هنگام پرواز بسیار عجیب تر از چیزی است که تاکنون تصور می شد.

اگر می بینید پرندگان چندین ماه بدون توقف در حال پرواز هستند، دیگر تعجب نکنید.

 
یک گروه از محققان آلمانی در مورد پرندگان تحقیقاتی انجام دادند که با گذاشتن شیئی مانند ردیاب، متوجه شدند پرندگان در حالی که پرواز می کنند، میخوابند.
پرندگان

این پرندگان حین پرواز میخوابند

  
پرنده سینه سرخ می تواند دو ماه پی در پی پرواز کند بدون آنکه بخواهد برای استراحت و خواب در جایی بنشیند و دلیل آن هم همین است که آنها در طول پروازشان به راحتی می خوابند.
 
دانشمندان با بررسی 14 پرنده دریافتند که پرندگان در هر روز 41 دقیقه در هر شرایطی حتی پرواز می خوابند. البته این خوابیدن به صورت قسمت قسمت است و هر قسمت 12 ثانیه طول می کشد.
 
پرندگان

خواب عجیب پرندگان هنگام پرواز

بعضی از افراد تصور می کنند که پرندگان طوری می خوابند که مغزشان بیدار است و از شرایط محیطی آگاه است، اما پس از بررسی ها دقیق تر مشخص شد که هر دو نیم کره مغز آن ها به خواب می رود.

پرندگانی که میتوانند هنگام پرواز بخوابند!

پرندگانی که میتوانند هنگام پرواز بخوابند!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف