مسعود کرامتی
مسعود کرامتی بازیگر پیشکسوت سینما در تازه ترین فیلم خود در نقش یک خواننده قدیمی ترانه خوانی میکند.

مسعود کرامتی بازیگر پیشکسوت در نقش خواننده قدیمی

فیلم سینمایی گذر موقت در حالی برای اکران در جشنواره فجر آماده میشود که مسعود کرامتی بازیگر پیشکسوت سینما در آن نقش خواننده ای قدیمی را بازی میکند و قطعاتی را میخواند.

 در این فیلم چند ترانه به شکل زنده اجرا و فیلمبرداری شده که مسعود کرامتی (در نقش خواننده ای قدیمی) آنها را خوانده است. ترانه سرای این ترانه ها، افشین هاشمی، نویسنده و کارگردان فیلم «گذر موقت» بوده که اکنون نیز در حال نوشتن موسیقی این فیلم است.

در «گذر موقت» تعدادی ترانه کوتاه و چند قطعه موسیقی هم وجود دارد که در تصاویر نمای دور استفاده می شود و اجرای آنها زنده نیست. این ترانه ها در حال حاضر با همراهی پیانوی سامان احتشامی در مرحله ضبط هستند. احتشامی علاوه بر اجرای قطعات، میکس موسیقی را نیز برعهده خواهد داشت.

مسعود کرامتی

مسعود کرامتی

نکته جالب این که هاشمی برای نواختن بخش های ایرانی موسیقی فیلمش از گروه ول شدگان (که مدتی است در صفحات مجازی طرفداران بسیاری دارد) استفاده کرده و در بخش های پاپ و کلاسیک، از نوازندگان جوانی که گه گاه در اجراهای غیررسمی یا خیابانی فعال هستند بهره برده است.

هاشمی که خود نیز نوازنده کمانچه است و ردیفهای موسیقیِ ایرانی را سالها پیش نزد سعید فرجپوری آموخته، احتمالن بعضی قطعات فیلم را خواهد نواخت. او پیش از این موسیقی سه نمایش موزیکال از خودش و یک نمایش از پریسا بخت آور (کارگردان) را نوشته است.

مسعود کرامتی

مسعود کرامتی در کنار گروه موسیقی ول شدگان

فیلم «گذر موقت» که داستان دو پیرمرد را در شبی تاریک روایت می کند که تصمیمی مفرح می گیرند و سفری شبانه را در دل شهر آغاز می کنند؛ به نویسندگی، کارگردانی و آهنگسازی افشین هاشمی و بازی اسماعیل محرابی، مسعود کرامتی، پانته آ بهرام، شقایق فراهانی، شبنم فرشادجو، پیام امیرعبدالهی، آوا درویشی، مرتضی ضرابی و شقایق دهقان و با حضور هومن برق نورد و هنرمندی لادن مستوفی در صورت پذیرش، اولین نمایشِ خود را در جشنواره فیلم فجر امسال خواهد داشت.

مسعود کرامتی ، مسعود کرامتی خواننده شد!

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برگرفته از خبرآنلاین - / ک
نظرات
وبگردی