نمناک بهداشت و سلامتسلامت خانواده چرا در فصل بهار بیشتر می خوابیم ؟
خواب فصل بهار ، کسالت بهاری
کسالت و خواب آلودگی در فصل بهار نشانه بیماری نیست بیشتر افراد این حالت را در بهار تجربه میکنند, اما علت خواب آلودگی در این فصل چیست و چطور درمان میشود؟
بازدید : 2,140 نفر

دلایل خواب آلودگی در فصل بهار

در فصل بهار با توجه به اینکه فصل شکوفا شدن درختان و زنده شدن طبیعت است، انسان ها دوست دارند بیشتر استراحت کنند و حالت خواب آلودگی به آنها دست می دهد، چون که بسیاری از آن ها بدون آنکه خودشان بخواهند مبتلا به کسالت بهاری می شوند.

کسالت بهاری از دیدگاه پزشکی بیماری محسوب نمی شود، بلکه این حالت ناشی از تغییرات بدن به واسطه گذر از فصل زمستان به فصل بهار و تنظیم نبودن ساعت بیولوژیک بدن است.

دانشمندان معتقدند، تغییرات شدید آب و هوایی باعث نیاز بیش از حد معمول انسان به خواب در فصل بهار می شود.


خواب فصل بهار

درمان خواب آلودگی در بهار


رگ های خونی بدن انسان به خوبی قادرند با هرگونه دمایی خود را وفق دهند. بر این اساس رگ های بدن در فصل گرما گشاد و در سرما دوباره تنگ می شوند. با این وجود رگ ها نمی توانند در بهار به حد کافی و با سرعت مورد نیاز، خود را با تغییرات سریع و نسبتا شدید آب و هوایی تطابق دهند که نتیجه این حالت ایجاد سرگیجه و سردرد در انسان است.

برای درمان خواب آلودگی بهار خرما بخورید. همچنین مصرف خوراکی هایی که حاوی آهن هستند نیز در رفع خستگی موثر است.

چرا در فصل بهار بیشتر می خوابیم ؟

چرا در فصل بهار بیشتر می خوابیم ؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از فارس -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف