فرد مبتلا به خودارضایی جسم و روح خود را در معرض دهها عارضه و مشکل قرار می دهد. نوجوانی که درگیر خودارضایی است نیاز به یک هادی دارد ، کسی که بتواند از راه درست او را از برای ترک یاری کند.

بهترین برخورد با نوجوان مبتلا و درگیر خودارضایی

خودارضایی دختر و پسران نوجوان در بسیاری از خانواده ها نگرانی هایی را ایجاد می کنند. والدین قصد دارند به هر نحو فرزند خود را از این مشکل و عادت غلط دور کنند اما گاهی با ندانستن راه و روش صحیح مشکل ساز می شوند . 

خودارضایی نوجوان

خودارضایی دختر و پسر نوجوان

با خودارضایی دختر و پسر نوجوانم چه کنم؟

سوال:به تازگی متوجه شده ام که پسر نوجوانم مبتلا به خودارضایی است، چگونه با او رفتار کنم ؟

پاسخ :یک روان شناس و مشاور خانواده در پاسخ این سوال می گوید:در دوران نوجوانی با افزایش هورمون های جنسی، تفکرات در ارتباط با جنس مخالف شدت می یابد و این مساله طبیعی است اما اگر کسی اصول اخلاقی را زیر پا بگذارد، می تواند باعث انحطاط اخلاقی خود و خانواده اش شود. این حالت می تواند خطرهایی هم در پی داشته باشد. بهتر است والد همجنس با فرزند صحبت کند که در این مورد خاص این وظیفه برعهده پدر است و اگر پدر توانایی این کار را ندارد، باید از یک روان شناس یا مشاور کمک بگیرید تا درباره زیان های این کار و مسایل اخلاقی با فرزندتان صحبت کند. ضمن اینکه باید تمهیداتی در این زمینه بیندیشید؛ مثلا انرژی نوجوان باید با روش هایی مانند انجام انواع ورزش ها تخلیه و فکر و تمرکزش برای درس هایش بیشتر شود .

خودارضایی ، با خودارضایی پسر و دختر نوجوانم چه کنم

2.4343
این مطلب مفید بود ؟167176
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از الو دکتر /ن
برچسب :
نظرات
وبگردی