نمناک سرگرمیاتومبیل خودروهای بی کیفیت با ظاهری شیک و فریبنده + تصاویر
خودرو ، خودرو بی کیفیت
در ادامه این مطلب خودروهای شیک و لوکس را مشاهده می کنید که بر خلاف ظاهر مدرن و تمیزشان کیفیت چندان خوبی ندارند.
بازدید : 2,070 نفر

خودرو های با ظاهر زیبا اما بی کیفیت

بسیاری از مواقع برخی خودروها را می بینیم که بسیار زیبا و شیک جلوه می کنند و خواستار خرید آن ها می شویم.اما وقتی رانندگی می کنیم می بینیم چیزی که تصورمان بود نیست و از لحاظ فنی خودروی بی کیفیتی را انتخاب کرده ایم.
 
تولیدکنندگان اتومبیل هر چقدر هم تلاش کنند، بالاخره قادر به تحویل کالای مرغوب نیستند. حتی اگر اتومبیل شیک و تمیز هم به نظر برسد، همیشه به معنای خوش ساخت و قوی بودن آن نیست. این اواخر انبوهی از اطلاعات بدست آمده از گزارش های مشتریان، این تصور رایج اشتباه را که تمامی ماشین های مدرن خوب هستند را از بین برد. گرچه وسایل و امکانات خودروهای امروزی در مقایسه با وسایلی که رانندگان مجبور بودند در سال 1980 و حتی 1990 بخرند بسیار بهتر هستند، اما همچنان خودروهای نامرغوبی در بازار وجود دارد.
 
با بی توجهی تولیدکنندگان به جمع آوری و بازگردانده شدن اتومبیل ها، فقدان استانداردهای لازم آنها در بخش ایمنی، یا بی کیفیت ساخته شدن آنها، اتومبیل های ارزان مانند مین زمینی خنثی نشده ای می مانند که مشتریان هنگام یورش بردن به نمایندگی های فروش برای خرید اتومبیل باید مراقب آن باشند.
 
خودرو
 
طی این سال ها، نمونه های متعددی از اتومبیل های زیر حد استاندارد ساخته شده که وارد بزرگراه ها شده اند و گرچه تودوزی و تزیینات داخلی آن ها گاهی اوقات تا حدی بهتر از دیگر وسایل کار می کند، اما هنگامیکه ماشینی "کم ارزش و نامرغوب" خطاب می شود، معمولا چنین امکاناتی ارزش و اعتبار خود را از دست می دهند. در ادامه، لیستی خلاصه از چند اتومبیل آمده است که به طور دلفریبی شیک هستند اما کیفیت لازم را برای تبلیغات جنجالی ندارند. بعضی از این اتومبیل ها به احتمال شما را به شگفتی می آورد، در حالیکه بعضی دیگر شما را متعجب نمی کند. پس، خودتان را برای خواندن لیستی از "خودروهای نامرغوب" آماده کنید.

1) دوج دارت / Dodge Dart

از تمامی ماشین هایی که "دوج" ممکن بوده است دستور جمع آوری شان را بدهد، ماشین "دارت" انتخاب شده است ولی چرا این ماشین؟ قطعاً، پرتگاه اصلی این ماشین نقلی، به این خاطر نبوده که به عنوان بدترین ماشین از این برند تولید شده است (آیا شخصی ماشین دیگر" آسپن" را به یاد دارد؟) و اما اینکه هیچ گونه ضمانتی وجود ندارد که این ماشین ها دوباره احیا شوند. به خاطر شکایات موجود از تمامی این ماشین که برگرفته از مشکلات ناشی اجزای داخلی ضعیف ساخته شده تا سیستم دنده معمولی و ویژگی های کنترل پذیری ضعیف ماشین است، تعجبی ندارد که این ماشین در این لیست قرار گرفته و تا کنون برای فرستادنش به گورستان ماشین ها برنامه ریزی شده است.
 
خودرو
 


2)مرسدس بنز سی ال ای / Mercedes Benz CLA

هنگامی که نام مرسدس بنز را می شنوید، سریع این موضوع به ذهن می رسید که نه تنها این ماشین ارزان نیست، بلکه گران نیز هست. با این همه، بنز برندی بسیار مجلل و معتبر است.

با وجود رانندگی سخت و نامیزان، طراحی داخلی شرم آور، صفحه نمایش برنامه تفریحی-آموزشی تلویزیون بسیار بد جاسازی شده و با کیفیت ضعیف پیکسل و نیز گواهی تولید از مجارستان، نمی توان واقعاً آن ماشین را در رده مرسدس بنز جا داد. مطمئناً می توان بسیاری امکانات دیگری به این ماشین اضافه کرد و آن را زیبا جلوه داد، اما آیا می توان بر وسوسه خرید مرسدس با قیمت معمولی و با تمام ویژگی هایش فائق آمد؟
 
خودرو
 


3)شورلت ترکس / Chevrolet Trax

این ماشین می تواند نظرات مثبتی از منتقدانش بگیرد، ولی یک دلیل وجود دارد که چرا شرکت شورلت تنها 13 ماه پس از اولین تست رانندگی، خط تولید "ترکس" را به منظور تعمیرات اساسی متوقف کرد. گرچه این ماشین به عنوان یک "نیم شاسی" جمع و جور و کوچک، خوب عمل کرده، اما اطلاع چندانی وجود ندارد که اجزای داخلی اش تا چه حد نامرغوب و ترمزها، قدرت، کنترل پذیری و ظاهرش تا چه حد معمولی است و حتی کمترین تعجبی هم نکردیم هنگامی که شنیدیم این ماشین نسل اول به این سرعت از دور خارج می شود.
 
خودرو
 

4)کریسلر 200 / Chrysler 200

به نظر می آید که مدل آخر کریسلر 200 متعلق به باشگاه قایق تفریحی است، و اگر آرم این ماشین را برداریم و به مردم بگوییم که این ماشین "آئودی" است، به احتمال قوی عده زیادی باور می کنند. این ماشین، در مقایسه با برادر بزرگترش کریسلر 300، از جهات زیادی ناموفق از آب در آمده، به طوری که ارزیابی های ضعیف مشتریان از آن و شکایات به خاطر کیفیت بدش همچنان ادامه دارد و یک سری دستور جدید برای بازگشت این ماشین به خاطر کیسه های هوا و صندلی هایش به اجرا در می آید. کریسلر 200 در کنار "دوج دارت" از رقابت خارج می شوند.
 
خودرو
 

5)میتسوبیشی اوولوشن / Mitsubishi Evolution

واقعاً ممکن است طرفداران فیلم "سریع و خشن" از ماشین هایی که می خواهند بخرند بدشان آید، اما میتسوبیشی اوولوشن دو دیفرانسیل به دلایلی در این لیست قرار گرفته است. مردم باید درک کنند که چون میتسوبیشی بسیار کوچک است (و به خاطر سقوط آزاد اوضاع مالی آن)، باید میان قدرت، کنترل پذیری و هماهنگی کار مهندسی بر روی ماشین "اوو"، که البته لیاقتش را دارد، و یا نادیده گرفتن طراحی اجزای داخلی در سطح کیفی "اوت لندر" یکی را انتخاب کند.
 
بنابراین، از بعضی لحاظ، بله، ماشین "اوو" هنوز کاملاً فوق العاده است. اما اگر که می خواهید سوار یکی از آن ها شوید ابتدا مطمئن باشید که چطور همۀ اجزای ماشین سرهم بندی شده اند، و کیفیت مواد استفاده شده چطور است، زیرا احتمالش وجود دارد اولین کلمه ای که به ذهن بیاید "به دردنخور" باشد.
 
خودرو
 


6) مزدا سی ایکس 9 /Mazda CX-9

خدا را شکر، مزدا CX-9 جدید فوق العاده به نظر می رسد. اما متاًسفانه برای شما اینطور نیست. مدل عامه پسند CX-9 در اینجا قطعاً نکات مثبت خود را دارد، اما حتی ویژگی ذاتی این ماشین که ریشه اش برگرفته از ماشین "فرد مزدا" قدیمی است، باعث موفقیت آن نبوده. این ماشینی است که حتی اگر در رده ماشین های ارزان قیمت قرار بگیرد، نامرغوب محسوب نمی شود و مقایسه کردن این مدل قدیمی با مدل 2017 این حقیقت را تایید می کند، زیرا چیزهایی مانند اجزای داخلی زیباتر و فناوری توربین این ماشین از کیفیت بالایی برخوردار است و به ارزش ماشین می افزایند.
 
خودرو
 


7) تویوتا یاریس / Toyota Yaris

آدم ها همیشه می گویند "هرچه قدر پول بدهی، آش می خوری" و تا حد زیادی این حرف درست است. اما دنیای اتومبیل سازی تا حدی استثنا است، زیرا خودروسازان همیشه تلاش می کنند که از یکدیگر پیشی گیرند و اغلب به طور مکرر قیمت بالاتری را برای چیزی کمتر از آن قیمت ارائه می دهند. اما متاًسفانه در خصوص تویوتا و "یاریس" با صندلی مانند صندلی سفت استادیوم، ماشینی که در اینجا می بینید قرار است توسط ماشین های "سیون آی ای و آی ام" (هر دو مورد به زودی قرار هستند که به عنوان تویوتا برند سازی شوند) از رقابت حذف شود. این ماشین کوچک مقرون به صرفه تقریباً از هر لحاظ رو به سقوط آزاد است.
 
خودرو
 


8) جیپ کامپس / Jeep Compass

برای انتخاب بین "پتریت" و "جیپ کامپس"، شانس هر یک پنجاه پنجاه بوده و در نهایت براساس تجربیات پیشین از این ماشین ها، جیپ کامپس انتخاب شد. در حال حاضر هر دو خودرو شاسی بلند (SUV) منتظر کنار رفتن از رقابت هستند و با توجه به ارزیابی های ناشی از گزارش های مشتریان در خصوص پایین بودن سطح آن ها از لحاظ کیفیت و رضایت مشتریان، دلیل آن مشخص می شود. گر چه "کامپس" بسیار شبیه به برادر بزرگتر قوی اش "گراند چروکی" است، ولی هیچ چیز تاًثیرگذاری در مورد آن وجود ندارد. به نقل از یکی از همکاران پیشین که هر روز با "کامپس" رانندگی می کرد، "هر دفعه که این ماشین را می رانم واقعاً احساس می کنم قطعاتش دارد از هم جدا می شود".
 
خودرو
 


9)فیات 500ال /Fiat 500L

جمع بندی گزارش مشتریان نتوانسته است تنها یک مدل از برند "فیات" را برای داشتن عنوان بدترین خودرو سال از لحاظ اعتمادپذیری مشخص کند، با این حال ماشین 500L به عنوان یکی از بدترین ماشین ها در آمریکا در صدر جدول قرار دارد. در حالیکه در مقایسه با 500L، فیات 500X بسیار بهتر عمل کرده، اما امتیاز آزمون جاده این فیات تنها 52 امتیاز بوده که 38 امتیاز از خودرو رده بعد پایین تر است و این برند فیات را در پایین لیست قرار داده.
 
خودرو
 


10) فرد اسکیپ / Ford Escape

گرچه این ماشین در مقایسه با همتایان قبلی اش فوق العاده به نظر می رسد، اما یک ناکامی مفتضحانه از لحاظ کنترل کیفی برای خودروسازان "دترویت" بوده است، مثلا مدل 2013 این ماشین مورد فراخوان بسیار زیادی برای جمع آوری قرار گرفته است و مدل 2014-2015 آن تنها نه امتیاز به دست آورده است. مشکلات اسکیپ از مشکلات کیسه هوا و اتصالات الکتریکی گرفته تا داغ شدن بیش از حد موتور و درهای بازشونده روبه بالا اما بی هشدار، "اسکیپ" را مانند کودک مسئله داری برای خودروساز کرده است که در فهرست به عنوان آخرین مورد در "لیست ماشین ها نامرغوب" امروز قرار داده ایم.
 
خودرو

خودروهای بی کیفیت با ظاهری شیک و فریبنده + تصاویر

خودروهای بی کیفیت با ظاهری شیک و فریبنده + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از برترینها - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف