نمناک اخباراقتصاد شماره گذاری کدام خودروهای پر مصرف متوقف می شود؟
خودروهای پر مصرف ، شماره گذاری
پلیس راهنمایی و رانندگی شماره گذاری خودروهای پر مصرف از جمله تیگو 5، آریزو 5، ام وی ام X33، جک S5، لیفان 820، سوزوکی گراند ویتارا، هایما S7 و BYD S6 را به دلیل بالا بودن مصرف سوخت متوقف کرد.
تاریخ انتشار : 15 مهر 1396

توقف شماره گذاری خودروهای پر مصرف

در طی ماه های اخیر مشکلات شماره گذاری برخی از خودرو ها باعث نارضایتی مردم شده است. البته در این میان شرکت های خودروسازی که عامل اصلی به وجود آوردن این مشکل هستند سکوت کرده و اعلام نمی کنند براساس چه معیاری خودروی های فاقد استاندارد سوخت را پیش فروش کرده اند.

سرهنگ سعید روحی معاون فنی و مهندسی پلیس راهنمایی و رانندگی در همین ارتباط گفته است:برابر مصوبه ای که امسال در هیات محترم وزیران به تصویب رسیده و از تاریخ 20 شهریور 96 اجرایی شد شماره گذاری کلیه خودروهای سواری داخلی که میزان مصرف سوخت آن ها 8.5 لیتر و یا بالاتر از 8.5 در 100 کیلومتر است را موکول به اسقاط یک خودروی فرسوده کرده است که مطابق این مصوبه تعدادی خودروی داخلی شناسایی و شماره گذاری آن ها نیز منوط به اسقاط خودروی فرسوده شد.

خودروهای پر مصرف

شماره گذاری خودروهای پر مصرف متوقف شد

همچنین موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو نیز با بیان اینکه اخیراً شماره نکردن تعدادی از خودرو ها توسط پلیس راهنمایی و رانندگی مشکلات خریداران را افزایش داده است، به تسنیم گفته است:مردم این خودرو ها را پیش خریده کرده و باید در زمان مقرر تحویل می گرفتند، اما ممانعت خودروسازان در اسقاط خودروهای فرسوده عاملی شده تا امکان شماره گذاری این خودرو ها فراهم نشود.

وی تصریح کرد:مردم وقتی به نمایندگی های خودروسازان مراجعه کرده و دلیل عدم تحویل خودرو های خود را پیگیری می نند هم با پاسخ قانع کننده ای روبه رو نمی شوند.

در حال حاضر بنا بر اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی شماره گذاری خودرو های تیگو 5، آریزو 5، ام وی ام X33، جک S5، لیفان 820، سوزوکی گراند ویتارا، هایما S7 و BYD S6 را به دلیل بالا بودن مصرف سوخت متوقف شده و خودروسازان هنوز در این رابطه اظهار نظری نکرده اند.

شماره گذاری کدام خودروهای پر مصرف متوقف می شود؟

برگرفته از فردا نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف