نمناک اخبارسیاست سرنوشت خودروی بلیزری که امام را به بهشت زهرا برد!
خودروی بلیزر ، خودروی بلیزر تاریخی
امام خمینی در روز 12 بهمن سال 57 در بدو ورود به ایران خواهان رفتن به بهشت زهرا شد که با خودروی بلیزری معروف محسن رفیق دوست وارد بهشت زهرا شد.
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1395

سرانجام خودروی بلیزر تاریخی انقلاب چه شد

12 بهمن سالروز ورود شکوهمند امام خمینی رهبر انقلاب به ایران بود که با استقبال بی نظیری از سوی مردم مواجه شد . امام خمینی در بدو ورود به ایران در فرودگاه خواهان رفتن به بهشت زهرا شدند که با خودروی بلیزری از فرودگاه به بهشت زهرا برده شدند . محسن رفیق دوست راننده خودرو بلیزری بود که حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را از لحظه ورود به کشور در 12 بهمن سال 57 تا بهشت زهرا (س) محل سخنرانی تاریخی امام همراهی کرد.

بدون شک بهترین فرد برای پیگیری سرنوشت خودروی معروف راننده آن است. محسن رفیق دوست که رانندگی آن بلیزر بر عهده او بود بعدها در کتاب خاطراتش با عنوان « برای تاریخ می گویم» به سرنوشت این خودرو هم اشاره می کند.

« بلیزر مال یکی از رفقا به نام علی مجمع الصنایع از بچه های خوب حزب الهی بود. شهید بروجردی مرا با ایشان آشنا کرد. ایشان در سال 1378 به رحمت خدا رفت؛ فردی بی سرو صدا و متدین و مقلد امام بود و ما با اینکه او را می شناختیم، بعد از اینکه از دنیا رفت بیشتر شناختیمیش.

صاحب خودروی بلیزر تاریخی چه کسی بود

خودروی بلیزری امام

خودروی بلیزر تاریخی که امام را از فرودگاه به بهشت زهرا برد

در سال 1388 یعنی 10 سال بعد از فوت آقای مجمع الصنایع، در یکی از دانشگاه های تهران برای ایشان مراسم بزرگداشتی گرفتند و مرا هم دعوت کردند. چند نفر از کسانی که در آن دانشگاه به مدارج دکتری و مهندسی رسیده بودند، می گفتند اگر ایشان وسیله تحصیل ما را فراهم نمی کرد، ما امروز دکتر و مهندس نبودیم. او کارخانه ای کوچک به نام جی.ام.پارت داشت که قطعات کاسه نمد ماشین را می ساخت. یک طبقه اش را خودش می نشست و در طبقات دیگر همیشه یکی از بچه های انقلاب سکونت داشت. بعدها وزارت صنایع سنگین به ایشان بی مهری کرد و مشکلات مالی پیدا کرد و حتی بلیزر را به خاطر نیاز مالی فروخت. ایشان مخارج ضد گلوله کردن ماشین را هم خودش داده بود؛ به تمام معنا مخلص بود.

ماشین را مرتضی حسینی، که همراه من بود، به مدرسه رفاه منتقل کرد. یک ماهی دست خود من بود. دو ـ سه ماهی هم آن را به یک روحانی به نام حمیدزاده دادم و زیر پای او بود. تا اینکه ماشین را گرفتم و تحویل خود آقای مجمع الصنایع دادم. بعد مطلع شدم که ایشان این ماشین را فروخته است.

بعد از رحلت حضرت امام که مؤسسه حفظ آثار امام تأسیس شد، هرچه دنبال آن بلیزر گشتیم پیدایش نکردیم. بعد از آقای مجمع الصنایع دو دست خرید و فروش شده بود، ولی خریدار سوم را پیدا نکردیم و نیروی انتظامی و راهنمایی رانندگی به جایی نرسیدند. البته، الان بلیزری را در مجموعه مرقد مطهر نگهداری می کنند که خیلی شبیه همان بلیزر است، ولی آن ماشین نیست.»

سرنوشت خودروی بلیزری که امام را به بهشت زهرا برد!

سرنوشت خودروی بلیزری که امام را به بهشت زهرا برد!
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 5
برگرفته از جام جم / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف