نمناک سرگرمیاتومبیل معرفی هیولاهای واقعی دنیای خودرو! + تصاویر
خودروی هیولا ، رویداد
باب چَندلِر (Bob Chandler)، را می توان اولین کسی دانست که با دستکاری خودروی فورد F-250 توانست این خودرو را به یک هیولا خودرو با چرخ های بزرگ تبدیل کند. در ادامه با هیولاهای یواقعی خودرو آشنا خواهید شد.

چند نمونه از خودروی هیولا در جهان داریم؟

دنیای خودرو یکی از متنوع ترین صنعت های جهان است که تولیداتی با تنوع بسیار بالا به خودرودوستان عرضه می کند.

خودرو ها همیشه در مرکز توجه زندگی انسان ها قرار دارند در نتیجه نه تنها گره ای از مشکلات انسان های امروزی را باز می کنند بلکه گاهی اوقات موجبات سرگرمی و هیجان راننده ها را نیز فراهم می کنند. به همین دلیل است که مسابقه های اتوموبیل رانی زیادی را در ابعاد مختلف شاهد هستیم، اما در بیشتر مسابقه ها، خودروهایی شرکت می کنند که به لحاظ ظاهر و قدرت ممکن است تفاوت های زیادی با خودروهای معمولی داشته باشند اما به لحاظ عمل کرد شباهت های زیادی با خودروهای معمولی دارند.
این امر باعث شده است تا رانندگانی که به دنبال هیجان بیشتر هستند خودروهایی هیولا مانند را ابداع کنند که وزن و ابعاد آن ها با خودروهای معمولی که می شناسیم از زمین تا آسمان تفاوت داشته باشد.اولین مشخصه بارز هیولا خودروها، لاستیک های بسیار بزرگ این خودروهاست، هیولا خودروها برای نابودی ساخته شده اند و به کمک لاستیک های بزرگ و موتور قدرتمندی که دارند به راحتی می توانند سایر خودروها را زیر دست وپا له کنند.جالب است بدانید هیولا خودروها، در دهه 70 و 80 میلادی توسط افرادی که خودروهای معمولی پاسخ گوی نیازهای آف رود آن ها برای گذر از مسیرهای صعب العبور نبود ابداع شدند.
باب چَندلِر (Bob Chandler)، را می توان اولین کسی دانست که با دستکاری خودروی فورد F-250 توانست این خودرو را به یک هیولا خودرو با چرخ های بزرگ تبدیل کند. این هیولا خودرو امروزه تحت عنوان پاگنده (BigFoot)، شناخته می شود. چندلر، پاگنده را در نمایشگاه های خودرو در معرض نمایش گذاشت و سایر علاقه مندان به خودرو با ایده وی برای ساخت هیولا خودروها آشنا شدند.سپس چندلر شروع به انجام حرکات ماجراجویانه با این خودروی بزرگ کرد و با پاگنده از روی چند خودروی قدیمی رد شد و آن ها را له کرد. ویدئوی این حرکت دست به دست چرخید و باعث شد طرفداران زیادی پیدا کند. در نهایت نیز خودروی پاگنده در مراسم مختلف با عبور از روی خودروها توانست برای خود حسابی اسم ورسم دست وپا کند.
جالب است بدانید اولین مدل از پاگنده دارای لاستیک هایی با قطر 120 سانتی متر بود، اما امروزه بیشتر هیولا خودروها به لاستیک هایی با ابعادی حدود 160 سانتی متر مجهز هستند. هدایت هیولا خودروها به لطف سیستم هیدرولیکی که نیرو را همزمان به چرخ های عقب و جلو منتقل می کند، میسر شده است.موتورهای قدرتمند سوپرشارژ، سیستم های تعلیق حرفه ای با استانداردهای نظامی و بدنه ای سبک از جنس فایبرگلاس را می توان از دیگر ویژگی های اصلی هیولا خودروها دانست.
امروزه شاهد برگزاری رویدادهای مختلفی با تمرکز بر هیولا خودروها در آمریکا، کانادا و قسمت هایی از اروپا هستیم. در بین تمامی این رویدادها، مراسم Monster Jam از اعتبار بیشتری برخوردار است و بهترین هیولا خودروهای دنیا در این مراسم با له کردن خودروها در برابر هم عرض اندام می کنند.در ادامه خالی از لطف نیست اگر با هم به 10 هیولا خودرو بزرگ و معروف دنیا نگاهی داشته باشیم.

1.پاگنده ( Bigfoot)

 
هیولاهای واقعی

همان گونه که اشاره کردیم هیولا خودروی پاگنده در ابتدا از روی کنجکاوی ساخته شد و رفته رفته باعث شد تا مراسم های مختلفی برای له کردن خودروها شکل بگیرد. این خودرو توانسته است به خوبی جای خود را در دل هواداران این سبک از مسابقه ها باز کند و از زمان حضور خود تاکنون شاهد نسخه های ارتقا داده شده پاگنده هستیم.

2. قبرکن (Grave Digger)

 
هیولاهای واقعی

این هیولا خودرو نیز یکی از محبوب ترین هیولا خودروها است و برای اولین بار در سال 1982 ساخته شد. در ساخت هیولا خودروی قبرکن از جدیدترین دستاوردهای صنعت خودروسازی استفاده شده است تا این خودرو برای رقابت در مسابقه های مختلف آماده باشد.جالب است بدانید در سال 2016 چیزی حدود 32 دستگاه هیولا خودرو با سبک و سیاق و نام قبرکن ساخته شده است.

3. مکسیموم دِستراکشِن (Maximum Destruction)

 
هیولاهای واقعی

این هیولا خودرو که در سال 2003 ساخته شده، توانسته از آن زمان تاکنون افتخارات جهانی و منطقه ای مختلفی را از آن خود کند. انجام یک چرخش کامل 360 درجه ای در هوا یکی دیگر از افتخارات مکسیموم دستراکشن است.

4. اسمارت کار (Smart Car)

 
هیولاهای واقعی

هیولا خودروی اسمارت کار همانند سایر رقبای خود از سوخت فسیلی استفاده نمی کند و به عنوان یکی از هیولا خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست به حساب می آید. هیولا خودروی اسمارت کار که آن را با نام Forfun2 نیز می شناسیم به محفظه ای محکم و سبک از جنس آلومینیوم برای سلامت بیشتر راننده مجهز است و بیشتر از 60 سانتی متر دید جلو را در اختیار راننده قرار می دهد.شوربختانه باید گفت اسمارت کار برای حضور در رقابت هایی که مخصوص هیولا خودروها برگزار می شود طراحی نشده است و تنها می توانید روی این خودروی قدرتمند برای مصارف تفریحی حساب باز کنید.

5. بتمن

 
هیولاهای واقعی

این هیولا خودرو، با الهام از شخصیت بتمن و تجهیزات پیشرفته ای که این کاراکتر در فیلم ها و کتاب های بتمن استفاده می کند ساخته شده است. هیولا خودروی بتمن توانسته است در رقابت های مختلف حسابی خوش بدرخشد و سکوی اول در مسابقات جهانی 2008 و 2007 را از آن خود کند.این موارد باعث شده تا هیولا خودروی بتمن به عنوان یکی از محبوب ترین خودروها در این سبک شناخته شود.

6. مانستِر مات (Munster Mutt)

 
هیولاهای واقعی

در این قسمت با هیولا خودرویی طرف هستیم که با الهام از سگ های شکاری سفید و خالدار طراحی شده است. در مانستر مات یک پیشرانه قدرتمند 540 مرلین قرار دارد که 1500 اسب بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می دهد.مانستر مات توانست در سال 2010 رتبه اول مسابقات Advance Auto Parts Freestyle Championship را از آن خود کند.

7. دانکی کونگ (Donkey Kong)

 
هیولاهای واقعی

این هیولا خودرو، طراحی بامزه خود را از کاراکتر یکی از بازی های معروف کنسول بازی نینتندو الهام گرفته است و گفته می شود که رانندگی پشت فرمان دانکی کونگ در بین سایر هیولا خودروها، تجربه ای لذت بخش است.

8. سایبرگ (Cyborg)

 

این هیولا خودرو در سال 1990 ابداع شد و در مسابقات هیولا خودروها به عنوان تنها خودرویی شناخته می شود که نیرو را تنها به 2 چرخ عقب خودرو منتقل می کند. این امر ممکن است فرآیند رانندگی را با سایبرگ دشوارتر کند اما باعث شده تا این هیولا خودرو حرکات نمایشی بهتری را انجام داده و به خوبی از پس له کردن خودروها برآید.

9. اِل تورو لوکو (El Toro Loco)

 
هیولاهای واقعی

با هیولا خودرویی طرف هستیم که ظاهری پرابهت دارد، هیولا خودروی ال تورو لوکو در سال 2001 ساخته شده است و در سال 2013 شاهد تغییراتی در این خودرو بودیم. در جدیدترین نسخه ال تورو لوکو یک موتور 540 مرلین به خدمت گرفته شده است و به لطف این موتور قدرتمند، راننده این هیولا خودرو توانسته مقام قهرمانی مسابقات جهانی را از آن خود کند.این هیولا خودرو با توجه به رنگ بندی و ظاهری که دارد توانسته خود را حسابی در دل نوجوانان و کودکان جا کند و شاخ های نمادینی که در بالای آن قرار گرفته را می توان از چندصد متر دورتر تشخیص داد.

10. بلو تاندِر (Blue Thunder)

 
هیولاهای واقعی

این هیولا خودرو اولین بار در سال 2000 در مسابقات شرکت کرد و از آن زمان تاکنون در کشورهای مختلفی شاهد حضور بلو تاندر در رقابت ها بوده ایم. بلو تاندر افتخارات زیادی کسب کرده و گفته می شود که سالانه در حدود 20 مسابقه شرکت می کند.

در این قسمت به پایان فهرست هیولا خودروهای برتر دنیا رسیدیم، پیشنهاد می کنیم اگر شما هم به این خودروهای قدرتمند علاقه دارید و نکاتی در این زمینه در ذهن شماست، ما و سایر کاربران را در قسمت نظرات باخبر سازید.

هیولاهای واقعی دنیای خودرو را ببینید! + تصاویر

برگرفته از برترین ها /ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف