نمناک سرگرمیاتومبیل تحولی دوباره و شگفت انگیز برای استون مارتین + تصاویر
استون مارتین ، خودرو استون مارتین
آستون مارتین با مدل های شاسی بلند و جدید قصد دارد دوباره به دوران اوج و رونق برگردد و تولدی دیگر در خود نمایان کند.

جزییات جدید از استون مارتین

کمپانی انگلیسی آستون مارتین در سال 1913 توسط Lionel Martin و Robert Bamford تاسیس شد. از آنجایی که لیونل مارتین سابقه زیادی برای شرکت در مسابقات Aston Clinton Hillclimb که در نزدیکی دهکده آستون کلینتون برگزار می شد، داشت نام کمپانی با توافق هر دو نفر آستون مارتین گذاشته شد.

سالیان اخیر برای استون مارتین سال های شلوغ و پرکاری بوده است. مدل DB11 کاملاً جدید به تازگی عرضه شده و خریداران بسیار ثروتمند نیز منتظر هایپرکار AM-RB 001 هستند.

از طرف دیگر مدل بسیار محدود DB10 به آقای جیمز باند تحویل داده شده و سوپرکار مخصوص پیست ولکان نیز باعث شده تا هر فرد خوش شانسی که تجربه ی سواری با آن را داشته باشد کاملاً راضی به خانه برگردد. همچنین مدل های خاص GT12 و GT8 نیز عرضه شده اند.

کافی نیست؟ خب برنامه ی مسابقه ی استون مارتین احیا شده و طیف جدیدی از محصولات جانبی این شرکت نیز در دسترس بوده و کارخانه ی جدید این شرکت در ولز برای ساخت کراس اوور DBX ساخته می شود. اوه قایق لوکس AM37 را نیز نباید فراموش کرد.

استون مارتینهمه ی این ها در دو سالی که اندی پالمر سکان هدایت این شرکت را بر عهده گرفته رخ داده اند. سال پیش ما در گفت وگویی خواندنی با پالمر اولین سال حضور او در شرکت را بررسی کردیم. امسال ما با کارمندان قدیمی و جدید استون مارتین درباره ی تغییرات صورت گرفته در شرکت گفت وگو کرده ایم.

مدیر طراحی مارک ریچمن پستی و بلندی های زیادی را در 11 سالی که همراه استون بوده به چشم دیده است. او می گوید:ما دوران بسیار سختی را داشته ایم. شما می توانید یک کشتی فوق العاده با ظاهری خیال انگیز باشید اما وقتی کاپیتانی نداشته باشید جهتی نخواهید داشت و گاهی اوقات با خود خواهید گفت که هدف چیست؟ اندی این هدف را به استون مارتین برگرداند تا یک شرکت فوق العاده باشیم.

ریچمن همچنین فاش ساخت که دید پالمر چگونه به او و تیم طراحی اش کمک کرده است:
هرزمانی که اندی درباره ی جزئیات صحبت می کرده مرا بیشتر مشتاق می ساخته است. او یک قطب نمای داخلی دارد که به دیدش جهت دقیقی می دهد. برای مسئول ارشد خلاق این خصوصیت زندگی را بسیار ساده تر می کند.

استون مارتین


ما از تولید یک خودروی جدید در هر 4 سال به تولید مدل جدید به همراه نسخه های ویژه در یک سال رسیده ایم. ما درباره ی راه پیش رو چیزهای بسیاری می دانیم. آن چیزی که می توانیم انجام دهیم و آن چیزی که باید انجام دهیم.

یان هارتلی از سال 1989 و در سن 16 سالگی به استون مارتین پیوسته و یکی از آخرین کارآموزانی بوده که زیر دست مدیر قبلی ویکتور گانتلت آموزش دیده است. او هم اکنون مدیر ارشد در تیم دینامیک استون است و روی خودروهایی چون DB11 کار کرده است.

او گفت:
چندین سال پیش انگار در کارخانه ی سرپوشیده ای کار می کردیم که وقتی باران می آمد باران از سقف تأسیسات قدیمی می چکید و به داخل نفوذ می کرد. ما باید در چنین محیطی کار می کردیم.
استون مارتین همیشه شلوغ بوده اما هم اکنون ما در حال توسعه ی خودروهای بیشتری هستیم.

استون مارتین

 

استون مارتین


در زمان عرضه ی مدل های V8 و DB9 ما تنها یک پروژه را قبل از شروع پروژه ای جدید انجام می دادیم؛ اما حالا پروژه های زیادی داریم که شما را به چالش وا می دارد تا به راه های متفاوتی برای توسعه ی خودرو فکر کنید.

تغییرات صورت گرفته در 2 سال گذشته تأثیرات بزرگی روی نیروی کار داشته است آن گونه که هارتلی توضیح می دهد:

در گذشته همیشه پستی و بلندی وجود داشته است. بازه ی زمانی خوبی در هنگام توسعه ی مدل ها وجود داشته اما پس ازآن آمار فروش افت کرده و شما برای قرار دادن قطعات مدل ها درون یکدیگر تقلا می کردید؛ اما الآن کاملاً واضح است که جدایی خوبی بین خودروهایمان وجود دارد و ما می دانیم که بازار طالب چیست. ما به بخش های جدیدتر و هیجان انگیزتری مثل کراس اوورها ورود می کنیم.

استون مارتینCeri Davies و William Savage نیز به تازگی به استون مارتین پیوسته اند. تا چند وقت پیش Davies در صنعت هوایی مشغول به کار بوده است. حالا او تکنسین ساخت در گایدون است اما به زودی در استون مارتین مشغول به کار خواهد شد.

استون مارتین


او می گوید:من می خواهم که تغییری انجام دهم و این فرصت را داشته باشم تا با کمپانی باشخصیتی چون استون کار کنم و مطمئناً این کار هیجان انگیز است.

William Savage کارآموزی است که در گایدون کار می کند و در دانشگاه وارویک مشغول به تحصیل است. او دنبال کننده ی قدم های پالمری است که کار خود را به عنوان یک کارآموز شروع کرده بود.

او می گوید:

دیدن اینکه اندی چگونه در حرفه ی خود پیشرفت کرده فوق العاده است و البته باید گفت که شما همیشه مجبور نیستید در دانشگاه و با رتبه ی عالی تحصیل کنید.

چیزی که در خلال صحبت با کارمندان استون مارتین دستگیر ما شد این است که دو سال آینده حتی شلوغ تر از گذشته خواهد بود. پیام واضح است:هنوز چیز زیادی ندیده اید.

تحولی دوباره و شگفت انگیز برای استون مارتین + تصاویر

تحولی دوباره و شگفت انگیز برای استون مارتین + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از پول نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف