نمناک اخبارحوادث اقدام به خودسوزی جوان 30 ساله مقابل نهاد ریاست جمهوری
خودسوزی جوان ، خودسوزی
اقدام به خودسوزی جوان 30 ساله در مقابل نهاد ریاست جمهوری با هوشیاری ماموران حاضر در محل ناکام ماند.
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1394
بازدید : 3,615 نفر

خودسوزی جوان مقابل نهاد ریاست جمهوری

تسنیم؛ ساعتی پیش جوان 30 ساله ای که لباس خود را به بنزین آغشته کرده بود، با حضور در مقابل ساختمان نهاد ریاست جمهوری تصمیم به خودسوزی داشت که در انجام این کار ناکام ماند.

با هوشیاری مأموران حاضر در محل، این فرد قبل از اینکه جان خود را به خطر بیندازد و اقدام به خودسوزی کند، دستگیر شد.

تحقیقات از این فرد درباره انگیزه این کار در حال انجام است.


جزئیات تجمع امروز مقابل نهاد ریاست جمهوری

تابناک نوشت:در این تجمع که ظهر امروز با حضور حدود 50 نفر از کارکنان و کارگران معادن شرکت البرز شرقی برگزار شد، معترضان خواستار پرداخت مطالبات دولت به این شرکت، آن هم در اسرع وقت شدند تا شاید به این وسیله مانع از انحلال و تعطیلی بزرگترین معدن زغال سنگ کشورمان شوند.

مهرداد غلامیان، معاون مالی اداری این شرکت که در جمع معترضان حضور داشت، با اشاره به مشکلاتی که طی دو سال گذشته برای مجموعه شان ایجاد شده، گفت:این شرکت در حال غرق شدن است و راه نجاتی برای آن به جز کمک دولت نیست. ما امروز مقابل درب ریاست جمهوری جمع شده ایم تا یک نفر به داد ما برسد، اما تاکنون هیچ کس توجهی به درخواست های ما نداشته است.

وی افزود:تاکنون هیچ پاسخی از سوی نهاد ریاست جمهوری دریافت نکرده ایم، فقط به ما اعلام کرده اند که یک گزارش به آنها ارائه کنیم، اما باید بگوییم با گزارش و نامه نگاری کار معدن البرز شرقی حل نخواهد شد.

 
تجمع مقابل نهاد ریاست جمهوری
 
تجمع مقابل نهاد ریاست جمهوری
 

این معدن پرسابقه از آن رو در شرف تعطیلی قرار گرفته که در ابتدای سال 93 بر اساس اصل 44 واگذار شده است؛ واگذاری ای که جمعیت معترض گرد آمده مقابل مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در خیابان پاستور (تهران) آن را غیرکارشناسی، غیراصولی و با بی تدبیری می دانند. به ویژه اینکه این شرکت در فرایند واگذاری دستخوش تفکیک شده و هر پاره از آن به یک نهاد مستقل واگذار شده است.

بر این اساس معترضان خواستار تجمیع این شرکت برای بار دیگر هستند و از دولت می خواهند که با تزریق منابع مالی به شرکت، مانع از در هم پاشیدن آن شوند چراکه اوضاع مالی شرکت البرز شرقی به قدری وخیم شده که حتی قادر به پرداخت حقوق کارکنان و کارگران خود نیز نیست و از مهرماه امسال –که در آن نیمی از حقوق پرسنل پرداخت شد،- تا کنون نتوانسته به تعهد پرداخت حقوق پرسنل خود عمل کند.

معاون مالی اداری شرکت البرز شرقی با تاکیدبر این موضوع، افزود:البته موضوع مهم تر، عدم پرداخت مطالبات پیمانکاران می باشد؛ به طوری که پرداختی های پیمانکاران حدود 7 ماه به تاخیر افتاده، این باعث شده که آنها نیز عملا به تعطیلی کشیده شوند. در حالی که 50 درصد کار شرکت توسط پیمانکاران در بخش های حمل و نقل، حمل زغال، سوخت و... انجام می شود.

این در حالی است که به باور معترضان، سازمان خصوصی سازی به عنوان متولی واگذاری این شرکت و شرکت ذوب آهن اصفهان به عنوان بهره بردارِ زغال سنگ های استخراجی این شرکت، هم می توانند و هم می بایست که در این خصوص قبول مسئولیت کرده و برای نجات این شرکت از تعطیلی و انحلال، پیش قدم شوند.

 
 
تجمع مقابل نهاد ریاست جمهوری
 
تجمع مقابل نهاد ریاست جمهوری
 

البته این همه ماجرای امروز نبود چراکه کارگران معترض انتظار داشتند در نتیجه حضورشان مقابل نهاد ریاست جمهوری و در دست داشتن بنرها و کاغذ نوشته هایی مبنی بر تقاضای کمک از رئیس جمهور، دست کم دیداری با دست اندرکاران این نهاد داشته باشند، اما این گونه نشد. رویکردی که استیصال برخی معترضان را به همراه داشت و موجب شد یکی از ایشان دست به خود سوزی بزند.

جوانی 30 ساله که یکی از پرسنل معترض شرکت البرز شرقی بود، وقتی با بی تفاوتی مسئولان مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری مواجه شد، تلاش کرد با آغشته کردن لباس های خود به بنزین، مقابل این نهاد خودسوزی کرده و به این واسطه به دیدار حسن روحانی، رئیس جمهور یا همکاران وی نائل آید که با دخالت ماموران حاضر در محل، در انجام این کار ناکام ماند.

عجیب اینکه این اتفاق مقابل مرکزی رخ داد که «مرکز ارتباطات مردمی» نام دارد؛ مرکزی که اقدام خودسوزی مقابل آن هم نمی تواند منجر به دیدار با مسئولانش شود. بماند که نمی دانیم اگر ارتباطی هم حاصل می شد، چگونه می توانست به تحقق خواسته معترضان یا رهایی بزرگترین تولید کننده زغال سنگ در کشور از انحلال و تعطیلی منجر شود و اصولا چرا معترضان به جای برگزاری تجمع اعتراضی خود مقابل نهادهایی همچون «وزارت صنعت، معدن و تجارت»، ترجیح دادند که با بالاترین مقام اجرایی کشور درددل کنند؟

اقدام به خودسوزی جوان 30 ساله مقابل نهاد ریاست جمهوری

اقدام به خودسوزی جوان 30 ساله مقابل نهاد ریاست جمهوری
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14
این مطلب مفید بود ؟ 12 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف