خودسوزی

جزئیات خودسوزی مرد میانسال مقابل شورای شهر تهران

تاریخ انتشار : 24 مرداد 1395کد مطلب : 34997زمان مطالعه : 2 دقیقه
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران برای شفاف سازی برخی گفته ها واقعیت خودسوزی نافرجام مرد میانسال را در ساختمان شماره 2 شورای شهر تهران توضیح داد.

خودسوزی مرد میانسال در خیابان بهشت تهران

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران درخصوص اقدام به خودسوزی نافرجام یک فرد در ساختمان شماره 2 شورای شهر تهران توضیحاتی را ارائه کرد.

ابوالفضل قناعتیدر این خصوص گفت:براساس بررسی های انجام شده مشخص شد که یکی از شهروندانمان برای حل مشکلاتش درخواست مساعدت و وام از شهردار تهران داشته است که شهردار نیز دستور رسیدگی به درخواست این مرد را به قسمت روابط عمومی و ارتباطات مردمی ارجاع داده است.

وی افزود:متاسفانه مسوولان مربوطه وی را مدام به مکان های مختلف ارجاع داده و این فرد اذیت شده است و نهایتا این فرد صبح امروز پس از مراجعه مجدد به دفتر ارتباطات مردمی و عدم پاسخگویی مناسب برای بررسی درخواستش، اقدام به خودسوزی می کند.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران افزود:این فرد دو دختر داشته و در این حادثه از ناحیه دست، سینه و صورت دچار به میزان 20 درصد سوختگی شده است.

تکذیب ارجاع فرد مذکور به روابط عمومی شهرداری تهران

شهرام گیل آبادی رییس مرکز ارتباطات راهبردی و امور بین الملل شهرداری تهران در گفت وگو با ایسنا با رد ادعای مطرح شده درخصوص ارجاع فرد مذکور به روابط عمومی شهرداری تهران گفت:این فرد به علت مشکلات روحی دست به خودسوزی زده است.

این فرد دچار 15 درصد سوختگی شده است و توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد.

وی افزود:این فرد به دلایل مختلفی مطالبه پول و وام از شهرداری تهران داشت، در حالی که کمک به چنین افرادی وظیفه دستگاه هایی مانند کمیته امداد و بهزیستی است.

رییس مرکز روابط بین الملل شهرداری تهران تاکید کرد:بسیاری از شهروندان مطالبه کمک از شهرداری تهران را دارند، در حالی که شهرداری توان برآورده کردن این مطالبات را ندارد چراکه در وظیفه و بودجه شهرداری به شکل گسترده این موضوع دیده نشده است ضمن آنکه فردی که صبح امروز دست به خودسوزی زده است، قبلا از سوی شهرداری تهران کمک اندکی را دریافت کرده بود.

وی درخصوص مشکلات این فرد گفت:بخشی از مشکلات ایشان برای تهیه جهیزیه بوده و برخی مشکلات دیگر که شهرداری تهران کمکی را به این فرد کرده است.

رییس مرکز روابط بین الملل شهرداری تهران ادامه داد:شهرداری تهران در فضاهای مختلف و قالب های متفاوت برای توانمندی و کمک به برخی اقشار جامعه می تواند کمک هایی را انجام دهد، ولی کمکی که به شکل بلاعوض باشد جزو وظایف شهرداری تهران نیست و در بودجه این نهاد نیز چنین کمک هایی دیده نشده است.

 

جزئیات خودسوزی مرد میانسال مقابل شورای شهر تهران

330
این مطلب مفید بود ؟1812
برگرفته از ایسنا /ن
وبگردی