نمناک ورزشفوتبال ماجرای خودکشی “بابک رفعتی” داور ایرانی مقیم آلمان
داور جوان فوتبال ایران ،  بابک رفعتی ، مرگ بابک رفعتی ، خودکشی بابک رفعتی ،  علت بابک رفعتی ، بابک رفعتی در آلمان ،  خودکشی داور ایرانی ، داور جوان فوتبال ایران ،  بابک رفعتی ، مرگ بابک رفعتی ، خودکشی بابک رفعتی ،  علت بابک رفعتی ، بابک رفعتی در آلمان ،  خودکشی داور ایرانی
چهارسال پیش “بابک رفعتی” داور ایرانی مقیم آلمان به دلایلی دست به خودکشی زد می گوید آن خودکشی نتیجه فشارهای واردشده بر وی بود.
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1394

خودکشی بابک رفعتی

بابک رفعتی، داور مشهور ایرانی مقیم آلمان، در گفت وگوی جدیدش درباره میزان فشارهای وارده بر داوران در مسابقات فوتبال حرفه ای صحبت کرد.

پول و فشار زیادی در فوتبال آلمان وجود دارد
مسئله فشار کاری و افسردگی ناشی از آن در جامعه زیاد شده است، به دلیل اینکه باید چند کار را باهم انجام داد باعث فشار مضاعف به انسان می شود و این اتفاق در فوتبال به شکل بسیار گسترده ای به چشم می آید، به دلیل اینکه در فوتبال پول زیادی وجود دارد فشار زیادی بر مربیان و بازیکنان وارد می شود، این روز ها می بینیم که آقای لواندوفسکی مربی اونیون برلین به دلیل افسردگی از سمت خود استعفاء می دهد، این مسئله ای است که چهار سال پیش من با آن درگیر بود.
 
دیگر مسائل را جدی نمی گیرم
البته این موضوعی است که احتمال دارد برای هرکسی در هر شغلی پیش بیاید. در دوره ای که من به بهبودی خودم می پرداختم چیزهای جدیدی یاد گرفتم و می توانم بگویم اکنون روی مسائلی که ممکن است انسان را مریض کند و به حال ناخوشی بیندازد دید دیگری دارم و اصلاً به مانند قبل به آن ها فکر نمی کنم.
 
بابک رفعتی

بابک رفعتی داور ایرانی مقیم آلمان

ممکن تا سه سال آینده فاجعه به وجود بیاید
من آرزو دارم همان طور که آلمان ها از نظر ورزشی و فوتبالی در دنیا قهرمان می شود، از نظر روان شناسی و میزان فشار ها به صورت قهرمان عمل کند، نه اینکه همیشه با یکدیگر بجنگیم و یکدیگر را بزنیم و اذیت کنیم، فوتبال آلمان شرایطی دارد که باید از نظر انسانیت و روان شناسی خیلی بیشتر به مردم خود برسد در غیر این صورت فکر می کنم تا دو سه سال آینده اتفاق بدی برای اینجامعه و مردم بیفتد و فاجعه به وجود بیاید.
 
در این 4 سال کسی از من سراغی نگرفت
به دو دلیل مسئولان فوتبال آلمان تاکنون برای این موضوع راه چاره ای پیدا نکردند، یکی پول است و دیگر مقام و قدرت، این دو مسئله، چیزهایی هستند که توانایی خراب کردن مردم را دارند. من در چهار سالی که این اتفاق برایم افتاد هیچ کدام از مسئولان فوتبال آلمان سراغی از من نگرفتند و اصلاً برایشان مهم نبود که چه بلایی سر من آمده است. البته اگر قرار بود مسئولان فوتبال آلمان به من زنگ بزنند و حال من را بپرسند، کارشان را از دست می دادند، آن ها می دانستند که اگر به سراغ من بیایند پست و مقام و پول هایی که به دست می آورند را از دست می دهند، به همین دلیل تا امروز کسی سراغی از من نگرفت، آن ها خودشان می دانستند که چقدر من را اذیت کردند.
 
مسئولیت خودکشی را بر عهده می گیرم
من حاضرم که بگویم اتفاقی که برای من افتاد با مسئولیت خود من بوده است، من بار ها گفته ام که مسئول زندگی خودم هستم و به همین وقتی دست به آن کار زدم در ابتدا خودم را مسئول می دانم، این ما هستیم که می گذاریم به ما صدمه بزنند، من حاضرم به همه بگویم که تقصیر کسی نبوده است، ما باید یاد بگیریم که اتفاقاتی که می افتد و مسائلی که پیش می آید را با صحبت حل کنیم، البته هیچ کدام از ما نمی توانیم جامعه را عوض کنیم و چیزهایی مانند پول همه چیز را به هم ریخته است.
 
23 سال شیرین و 2 سال تلخ در داوری داشتم
من 25 سال داور بودم و 23 سالش بسیار شیرین و زیبا بود، من از دوران قضاوت لذت بسیاری بردم و همیشه گفته ام که بهترین دوران زندگی من بوده است، البته 2 سال بسیار بر من سخت گذشت و می توانم بگویم خیلی بود، البته تلخی کمتر به خاطر داوری و بیشتر به خاطر دو انسانی بود که بسیار به من ضربه زدند و باعث شدند روز ها به سختی برای من بگذرند.
 
دیگر در آلمان نمی توانم داوری کنم
من هنوز هم عاشق هستم و هنوز هم آن را پیگیری می کنم، من در آلمان دیگر نمی توانم فعالیت کنم اما اگر در آینده بتوانم خارج از آلمان در زمینهٔ داوری و آموزش داوری فعالیت کنم باکمال میل می پذیرم چراکه داوری همه زندگی من است و من همیشه تمایل دارم در آن فعالیت کنم.

ماجرای خودکشی بابک رفعتی داور ایرانی مقیم آلمان

ماجرای خودکشی “بابک رفعتی” داور ایرانی مقیم آلمان
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از جام نیوز - /م
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف