نمناک اخبارجامعه خودکشی به کمک پزشکان در کانادا تصویب شد!
خودکشی در کانادا ، خودکشی به کمک پزشکان
طرح کمک پزشکان به خودکشی بیماران لاعلاج و دارای مشکل جسمی حاد در کانادا تصویب شد.
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1395

کمک پزشکان به خودکشی در کانادا

خودکشی یک عمل عمدی است که منجر به مرگ فرد میشود. کانادا طرح جدیدی را در رابطه با خودکشی تصویب کرد. رایج ترین روش انجام خودکشی در کشورهای مختلف متفاوت است و تا حدی به روش های قابل دسترس بستگی دارد. روش های معمول عبارتند از:حلق آویز کردن ، مسمومیت با قرص برنج ، و سلاح گرم و کشیدن تیغ روی رگ , اما دولت کانادا طرح خودکشی به کمک پزشکان را برای بیماری های صعب العلاج تصویب کرد.

سالانه حدود 800،000 تا یک میلیون نفر بر اثر خودکشی می میرند، و این امر دهمین علت اصلی مرگ در سراسر جهان است.

خودکشی به کمک پزشکان در کانادا

دولت کانادا طرح خودکشی به کمک پزشکان را تصویب کرد

«خودکشی به کمک پزشکان» در کانادا!

طرح جنجالی «خودکشی به کمک پزشکان» که در روزهای گذشته به طرح بحث های مختلف درباره اخلاقی بودن این اقدام منجر شده با 186 رأی موافق در برابر 137 رأی مخالف در مجلس نمایندگان کانادا (مجلس عوام) به تصویب رسید.

مطابق گزارش رسانه های کانادایی از جمله شبکه خبری «سی بی اس»، این طرح اکنون باید به مجلس سنا برود و در صورت تصویب، با امضای نخست وزیر کانادا به قانون تبدیل شود. انتظار می رود سناتورها، ماده های قانونی زیادی برای الحاق به این طرح پیشنهاد بدهند.

نخست وزیر کانادا، از این طرح که کمک پزشکان به مرگ افراد دارای مشکلات جسمی حاد و بیماری های لاعلاج را قانونی می کند حمایت کرده و آن را پیشرفتی در احقاق حقوق و آزادی های فردی افراد خوانده است.

رهبران ادیان مذهبی، از سوی دیگر، با بیان اینکه این طرح بر خلاف کرامت انسان ها است با آن به مخالفت برخاسته و بر ضرورت حمایت های روانی، معنوی و احساسی از بیماران، به جای فرستادن آنها به کام مرگ تأکید کرده اند.

خودکشی به کمک پزشکان در کانادا تصویب شد!

خودکشی به کمک پزشکان در کانادا تصویب شد!
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از خبرگزاری فارس /م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف