نمناک اخبارحوادث ماجرای تکان دهنده خودکشی دانشجو نخبه کاشان
خودکشی دانشجو ، خودکشی
خودکشی دانشجوی نخبه دانشگاه کاشان مسئولان را حساس کرد ، وقتی علت را از دوستان نزدیک آقایی دانشجوی رشته دکتری شیمی جویا شدند و به ریشه مشکل رسیدند.
تاریخ انتشار : 5 تیر 1395

خودکشی دانشجوی نخبه دکتری دانشگاه کاشان

ایوب آقایی از دانشجویان مجرد مقطع دکترای شیمی دانشگاه کاشان اهل ایلام عصر روز گذشته در خوابگاه این دانشگاه فوت کرد که برخی منابع درگذشت وی را خودکشی اعلام کردند.
 حسینی سخنگوی دانشجویان بورسیه درباره حادثه خودکشی این دانشجو گفت:بعد از شنیدن و دیدن این خبر در رسانه ها بلافاصله با چند تن از دوستان صمیمی او در دانشگاه کاشان برای پیگیری ماجرا تماس گرفتیم.

 وی افزود:آنها دلیل خودکشی را عدم مقاومت این دانشجوی نخبه دربرابر فشارهای مالی، روحی و روانی طی دو هفته اخیر مطرح کردند.

 حسینی این دانشجو را از افراد نخبه و ارزشمند دانست و بیان کرد:هرچند فشارهای روحی و روانی برای تمام دانشجویان بورسیه وجود دارد اما بسته به ظرفیت فرد، هرکس یک واکنشی را دربرابر مشکلات از خود نشان می دهد از این رو فشارهای وارده در مسئله بورسیه این فرد مسبب خودکشی او شد.

 وی با بیان اینکه دانشجویان بورسیه هیچ کمک هزینه مالی شامل حالشان نمی شود، اعلام کرد:جالب است که این فرد سال گذشته هم چنین ذهنیتی را داشت اما این اطمینان را به او دادیم که فضای خوشایندتری رقم می خورد اما متاسفانه این اتفاق برای وی نیفتاد و امروز با این ماجرا روبه رو شدیم.

 سخنگوی دانشجویان بورسیه گفت:دوسالی است که فشار برروی دانشجویان بورسیه بیشتر از قبل شده است و باعث شد این فرد نتواند دربرابر این فشارها دوام آورد.

 حسینی ضمن تسلیت به جامعه علمی کشور به خصوص خانواده آن مرحوم اظهار داشت:این فرد دانشجوی دانشگاه کاشان بوده که برای جایابی در مسئله بورسیه خود تلاش می کرده و متاسفانه به نتیجه نرسیده است.

ماجرای تکان دهنده خودکشی دانشجو نخبه کاشان

ماجرای تکان دهنده خودکشی دانشجو نخبه کاشان
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 20
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 13 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف