نمناک اخبارحوادث ماجرای خودکشی سرباز در کانکس نگهبانی
خودکشی سرباز ، خودکشی
در تکرار دوباره خودکشی سربازان و بعد از به رگبار بسته شدن سه سرباز در کانون اصلاح و تربیت یاسوج توسط یکی از دوستانشان این بار حادثه در کانکس نگهبانی رخ داد.
تاریخ انتشار : 26 مهر 1395
بازدید : 3,356 نفر

ماجراهای تلخ خودکشی سربازان 

یک سرباز در اهواز به علت شلیک گلوله از اسلحه خود فوت کرد. حوادث از جنس خودکشی در مورد سربازان در ماه های اخیر بار ها خبرساز شده است.

جمعه شب 26 شهریور یکی از سربازان کانون اصلاح و تربیت مادوان یاسوج، با اسلحه خود سه تن از سربازان دیگر کانون را به رگبار بست و در آخر با شلیک گلوله به زندگی خود نیز پایان داد. طبق اطلاعات به دست آمده، ضارب اهل شهرستان گچساران بوده که با شلیک گلوله به سر، اقدام به خودکشی کرده است. سه سرباز کشته شده نیز اهل شهرستان بویراحمد و روستاهای اطراف بوده اند که در کانون اصلاح و تربیت شهرمادوان خدمت می کردند.

به گفته معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، سربازان مذکور زیر نظر قوه قضائیه و اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد در این کانون مشغول به خدمت بوده اند. علت و انگیزه ضارب هنوز مشخص نشده و بررسی ها در این زمینه ادامه دارد.

پس از این ماجرا، شایعاتی نسبت به مرگ این سربازان در فضای مجازی منتشر شد که مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی کهگیلویه و بویراحمد به طور رسمی اعلام کرد:کشته شدن سرباز ضارب کانون اصلاح و تربیت مادوان یاسوج توسط افسر نگهبان کذب محض است. او همچنین تبعیدی بودن ضارب از گچساران به یاسوج را تکذیب کرد.

تکرار خودکشی سربازان

مشکلات روانشناختی، بیماری های روحی و روانی، ترس از سربازی، عدم اطمینان در امنیت خانواده و نگرش منفی نسبت به سربازان، از جمله عوامل خودکشی سربازان است. البته خودزنی تنها مربوط به پرسنل وظیفه نیست و مواردی از آن در پرسنل پایور مشاهده می شود، هرچند آمار بیانگر خودزنی در پرسنل پایور با کمتر از 10 سال خدمت است.

معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مورد خودکشی سربازان وظیفه می گوید:بررسی های ما درباره علل خودکشی در یک دوره شش ماهه حاکی از این است که وجه مشترک اقدام کنندگان به خودکشی، مشکلات شخصی و خانوادگی و اعتیاد بوده است.  ساعت 20 و 17 دقیقه شنبه، یک سرباز بر اثر شلیک گلوله ای از اسلحه خود فوت کرد.

این اتفاق در قرارگاه فجر چهار شیر و در کانکس نگهبانی رخ داده و موضوع آن خودزنی با اسلحه عنوان شده است. اهواز پیش از این نیز خبرساز شده بود و شایعاتی مبنی بر اینکه یک سرباز وظیفه در یکی از کلانتری های اهواز مورد اصابت گلوله قرار گرفته و ترور شده است، در شبکه های مجازی منتشر شد.

در پی این ماجرا، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان در پاسخ به شایعات اعلام کرد که هیچ گونه مورد امنیتی و یا اقدام به ترور در کار نبوده، بلکه این سرباز با اقدام به شلیک به ناحیه سر خود جانش را از دست داده است.

ماجرای خودکشی سرباز در کانکس نگهبانی

ماجرای خودکشی سرباز در کانکس نگهبانی
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11
برگرفته از روزنامه آرمان /ن
این مطلب مفید بود ؟ 8 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف