کریستین چوبوک

خودکشی کریستین چوبوک مجری تلویزیون در برنامه زنده

تاریخ انتشار : 19 مهر 1395کد مطلب : 37889زمان مطالعه : 4 دقیقه
خودکشی کریستین چوبوک مجری تلویزیون در یک برنامه زنده یکی از تلخ ترین خودکشی های دنیا است که روی پرده سینمای آمریکا می رود.

خودکشی کریسین چوبوک روی پرده سینمای آمریکا

فیلمی مستند از زندگی کریستین چوبوک مجری شبکه ABC در دهه 70 میلادی ساخته شده که 23 مهرماه روی پرده های سینمای آمریکا می رود. خبرنگاری که یکی از تلخ ترین و دلخراش ترین خودکشی ها تاریخ را به نام خود ثبت کرده است.

کریسین چوبوک

خودکشی کریسین چوبوک

در حالیکه تنها 8 دقیقه از شروع برنامه گذشته بود، کریستین 29 ساله رو به دوربین می گوید:«و حالا طبق سیاست های پخش وقایع خشن کانال 40، می خواهیم یک واقعه را نخستین بار پخش کنیم!» اسلحه کمری رُوِلور را از زیر میز بالا می آورد، لوله را پشت سرش می گذارد و شلیک می کند …

کریستین پانزده ساعت بعد در بیمارستان جان سپرد.

بینندگان آن روز برنامه کریستین کل ماجرا را بطور کامل دیدند، زیرا تهیه کنندگان برنامه تنها توانستند پس از افتادن کریستین روی میز استدیو، پخش زنده را قطع کنند. اما اینکه چرا خبرنگاری جوان و موفق همچون چوبوک دست به چنین کار وحشتناکی زده است، پرسشی است که سازندگان فیلم جدید “کریستین” سعی دارند به آن پاسخ دهند.

تلخ ترین خودکشی دنیا

تلخ ترین خودکشی دنیا

در این فیلم که هفته گذشته در فستیوال فیلم لندن به نمایش درآمد و اتفاقا نظر بسیاری از منتقدان و تماشاگران را به خود جلب کرد، ربه کا هال- هنرپیشه معروف بریتانیایی (بازیگر فیلم ویکی کریستینا بارسلونا) در نقش چوبوک ایفای نقش کرده است. بزعم بسیاری از کارشناسان سینمایی این بهترین بازی هال در کل دوران حرفه ایش محسوب می شود.

کِرِگ چوبوک برادر جوان تر کریستین درباره این فیلم سینمایی و تراژدی دردناک زندگی خواهر بزرگترش به روزنامه سان گفت:درک می کنم چرا زندگی خواهرم و نحوه مرگ او برای مردم و تهیه کنندگان سینمایی جذاب است. “خودکشی در ملاء عام” یک پله بالاتر از خودکشی معمولی است و نتیجه خشم و غضبی است که من آن را نمی فهمم. در 42 سال گذشته، تقریبا روزی نبوده است که به این حادثه تلخ فکر نکنم.

کرگ

خودکشی مجری زن در برنامه زنده

کرگ 70 ساله تنها بازمانده خانواده پنج نفره کریستین محسوب می شود

“سال ها تلاش کردم تا زمانی که پدر و مادرم زنده هستند فیلمی در این باره ساخته نشود تا به این ترتیب غم و مصیبت این مرگ دلخراش برای آنها زنده شود.”

وی با بیان اینکه اگرچه موفق شدم تا پیش از مرگ پدر، مادر و برادرم فیلمی درباره زندگی کریستین ساخته نشود تاکید کرد:اما از اینکه امروز باید شاهد نمایش فیلمی باشم که محوریت آن زندگی عاشقانه ناموفق خواهرم و مجرد بودن او تا 29 سالگی است، بسیار ناراحتم.

کرگ ادامه داد:دو رابطه نافرجام عاشقانه در زندگی خواهرم وجود داشته است. نخست به دوران نوجوانی او باز می گردد که با مرگ نامزدش بر اثر یک سانحه رانندگی پایان یافت و دومی به سالها بعد و رابطه عاشقانه او با یکی از همکارانش باز می گردد که البته به دلیل مخالفت پدرم هیچگاه به سرانجام نرسید.

کریستین چوبوک

کریستین چوبوک

برادر کریستین معتقد است محور این فیلم باید بر روی سلامتی روانی خواهرش و مشکلات روحی وی متمرکز می شده و نه روابط نافرجام عاشقانه

کرگ در ادامه با تاکید بر اینکه هرگز به دیدن فیلم نخواهد رفت، تصریح کرد:امیدوارم کسانی که برای دیدن فیلم به سینما می روند بیش از غرق شدن در داستان فیلم، بکوشند شخصیت واقعی کریستین را کشف کنند. اینکه ا وچگونه انسانی بود و تا چه اندازه برای کمک به افرادی که در شرایط مشابه او قرار داشتند، می کوشید.

بخش مهمی از این فیلم به رابطه نافرجام کریستین و همکار خبرنگارش جورج پیتر راین اختصاص یافته است که نقش آن را مایکل هال (نقش اول سریال دِکستِر) بازی می کند.

فیلم کریستین چوبوک

فیلم خودکشی کریستین چوبوک

محور برجسته دیگر در این فیلم به اختلاف نظر جدی و همیشگی کریستین با روسای خود بر سر خط مشی اصلی برنامه باز می گردد. جایی که تهییه کنندگان برنامه عقیده داشتند “خونریزی و خشونت همواره مخاطب را با خود خواهد کشید”، همیشه با اعتراض و تنفر کریستین همراه بود.

کرگ درباره شرایط روحی خواهرش به سان گفت:از حدود 10 سالگی نشانه هایی از افسردگی در کریستین پیدا شد اما هیچگاه تشخیص مناسبی درباره شرایط روانی وی داده نشد. بعدها مشخص شد خواهرم از اختلال عصبی “دو قطبی” رنج می برده است و پزشکان با تشخیص نوعی “افسردگی کلی” در تلاش برای درمان او بودند. غافل از اینکه درمان های صورت گرفته تنها به وخیم تر شدن شرایط خواهرم می انجامد.

کریستین چوبوک

علت خودکشی کریستین چوبوک

روزی «چوبوک» به دفتر رییس اش می رود و اجازه می گیرد درباره خودکشی با اسلحه گزارشی تهیه کند. برای تهیه گزارش به سراغ کلانتر محلی می رود و کلانتر به او می گوید:«استفاده از اسلجه کالیبر 38 و زدن گلوله در پس سر، یکی از روش های موثراست.»

نوبت به اجرای برنامه زنده «چوبوک» در تلویزیون می رسد در طول این برنامه هشت دقیقه ای سه گزارش درباره اتفاقات محلی وگزارشی درباره تیراندازی در یک رستوران می خواند و می گوید:«حالا توجه شما را به یک خودکشی زنده در این بخش خبری جلب می کنم!» اسلحه را روی شقیقه اش می گذارد و شلیک می کند.

کریستین چوبوک ، خودکشی کریستین چوبوک تلخ ترین مرگ تاریخ

4.321
این مطلب مفید بود ؟183
برگرفته از روزیاتو - /ک
وبگردی