نمناک بهداشت و سلامتتغذیه خوراکی های کشنده که کودکان می خورند!
خوراکی های کشنده ، بدترین خوراکی ها
تنقلات و خوراکی های که کودکان عزیزتان هر روز می خورند به دو دسته تقسیم می شود ، خوراکی های کشنده و خوراکی های سالم . برای حفظ سلامت تغذیه فرزندتان دور این خوراکی های خطرناک خطی قرمز بکشید.

خوراکی های کشنده که کودکان بسیار می خورند

متاسفانه برخی از کودکان علاقه شدید به خوردن خوراکی ها و تنقلات فراوری شده دارند . خوراکی های که نه تنها فایده ای ندارند بلکه متخصصان تغذیه و سلامت کودکان از آنها با عنوان خوراکی های کشنده نام می برند.
 
خوراکی های مفید و مضر

خوراکی های کشنده در میان خوراکی های مفید و مضر برای کودکان

خوراکی های کشنده و بسیار مضر برای کودکان

خوراکی ها و تنقلات بسیاری هستند که کودکان علاقه و اصرار زیادی به مصرف آن دارند اما حقیقت این است که موادی در آن ها وجود دارد که بسیار خطرناک و سرطان زا است. رنگ های خوراکی که در بسیاری از خوراکی ها استفاده می شود، قرمز و زرد است که در واقع از پترولیوم یا نفت بدست می آید. 
پترولیوم ماده ای است که برای ساخت نفت و گاز استفاده می شود و خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها همچون بیش فعالی در کودکان، سرطان و واکنش های آلرژیک را افزایش می دهد. علاوه بر این، رنگ های مصنوعی که در برخی از غذاها استفاده می شود موجب شب ادراری، عفونت های گوش، حساسیت شدید، سردرد، چاقی، آسم، دیابت، اگزما، نوسانات خلقی، بیش فعالی، اختلال در خواب، آسیب های کرومورومی، کهیر، احتمال هیپوگلیمسی و افزایش رفتارهای پرخطر می شود. 

هم اکنون استفاده از بسیاری رنگ های خوراکی در مواد غذایی و خوراکی در بسیاری از کشورها منع شده است زیرا این رنگ ها به شدت سمی هستند. از جمله این محصولات می توان به تارت های میوه فرآوری شده، شکلات های میوه ای آماده، اسنک های پنیری، برخی پاستیل ها و تنقلات ترقه ای اشاره کرد و مصرف این خوراکی ها می تواند اثرات جبران ناپذیری بر سلامتی کودکان داشته باشد.

خوراکی های کشنده ، خوراکی های کشنده و مضر برای کودکان

برگرفته از پارسینه /ن
این مطلب مفید بود ؟ 17 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف