نمناک سرگرمیگوناگون علاقه دختر 8 ساله به خوردن اشیاء روی زمین! + تصاویر
اشیاء ، خوردن اشیاء
دختر بچۀ 8 ساله ای به نام Jessica walker به دلیل مبتلا شدن به بیماری پیکا به طور غیر عادی علاقه شدیدی به خوردن اشیاء روی زمین دارد.

بعضی از بیماری های خاص جدا از نادر بودنشان خیلی عجیب و غریب هستند بیماریهایی که حالات و رفتارهای عذاب آوری در بیمار ایجاد می کند،بیماری پیکا یکی از همین بیماری های نادری است که یک کودک 8 ساله به نام Jessica walker دچار آن شده است این دختر بچه دچار سندروم خوردن مواد غیر غذایی از بدو تولد است و به خوردن تمام اشیاء روی زمین چون اسباب بازی، شن و ماسه، کیسه پلاستیکی محافظ وسایل و حتی غذای حیوانات علاقه شدید دارد.

دختر بچه عجیب

گفتنی است، این کودک 8 ساله از خوردن مواد غذایی سالم از جمله مرغ، گوشت و سایر مواد غذایی اجتناب می کند و اشتها و ولع غیر عادی او برای خوردن مواد غیر غذایی نخستین بار هنگامی که او کودکی نوپا بود توسط مادرش شناسایی شده است.

این کودک همچنین موادی چون صابون حمام، اسفنج ها، گل و گیاهان و هر چیزی را که می توان خورد را در دهان خود می گذارد و آنها را می خورد.تا به حال او بارها به خاطر مسمومیت با این موادغیر عادی و یا گیر کردن اجسام تیز در حلق و گلویش به بیمارستان منتقل شده است.

دختر بچه عجیب

جسیکا واکر علاوه بر اختلال پیکا دچار اختلال بیش فعالی ADHD، اختلال پردازش حسی و رشد کم به نسبت سن خود نیز است.با وجود خوردن مواد غیر غذایی، والدین جسیکا توانسته اند علاقه او را به خوردن مواد غذایی جلب کنند و او حال مواد غذایی نیز در کنار مواد غیر عادی می خورد.

والدین جسیکا مجبور به کنترل و مراقبت دائمی از او هستند حتی زمانی که جسیکا در مدرسه است زیرا امکان دارد هر ماده ای را که اطراف خود می بیند بجود.

دختر بچه عجیب

بیماری پیکا در افراد معمولا به خاطر کمبود یک ماده ضروری چون ویتامین و یا مواد معدنی رخ می دهد اما در برخی افراد این بیماری حالت روانی پیدا می کند و به دلیل اختلال در سیستم پاداش دهی مغز بروز می کند.

پزشکان تا به حال نتوانسته اند درمانی برای جسیکا پیدا کنند و تنها از روش هایی چون ماساژ و آرام سازی عضلات انگشتان دست و پا برای رفع کردن اوج زمان ولع جسیکا موثر نیست.

پزشکان به والدین صاحب فرزندان مبتلا به اختلال پیکا توصیه اکید می کننداز همان دوران کودکی با مشاوره با پزشک سعی کنند این اختلال در کودکشان را کنترل کنند.

علاقه دختر 8 ساله به خوردن اشیاء روی زمین! + تصاویر

علاقه دختر 8 ساله به خوردن اشیاء روی زمین! + تصاویر
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 48
برگرفته از عصر ایران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 40 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف