سقط جنین

مصرف این گیاهان در بارداری برابر است با سقط جنین

کد مطلب : 18726تعداد نظرات : 98 نظرزمان مطالعه : 8 دقیقه
خانم های باردار اگر مراقب تغذیه خود نباشند ممکن است به راحتی سقط جنین را تجربه کنند خیلی از گیاهان و میوه ها جنین را ازبین می برند.

سقط جنین با مصرف این گیاهان

دوران بارداری یکی از زمان هایی که به هیچ وجه نباید دارویی گیاهی مصرف کرد، زیرا برخی از این گیاهان موجب سقط جنین و از دست دادن جنین می شوند. برای زن آبستن افراط در کلیه خوراکی ها ممنوع است و نباید هیچ غذایی را خارج از اندازه بخورد. همچنین مصرف بیش از حد برخی از گیاهان در این دوران خطر سقط جنین را در پی دارد در حالی که اگر این گیاهان در مقدار کم مصرف شوند ، موجب به خطر افتادن سلامتی آنها و جنینشان نمی شوند.

گیاهانی که باعث سقط جنین می شوند به دو دسته تقسیم می شوند دسته ای از آنها سالهاست که مورد استفاده قرار می گیرند و دسته دوم گیاهانی که چندان مصرفی ندارند و شاید حتی نام آنها هم به گوشتان نخورده باشد.

در این بخش از نکات بارداری در نمناک ما گیاهانی را که موجب سقط جنین در بارداری می شوند و مصرف آنها در بارداری خطرناک است را آورده ایم هر چند شما با برخی از این گیاهان آشنا نیستید و ممکن است نام آنها را نشنیده باشید .

تغذیه بارداری

چه مواد غذایی باعث سقط جنین می شود؟

گیاهان خطرناک در دوره بارداری

به عبارت دیگر اگرچه به خاطر این که ترکیبات مۆثر داروهای گیاهی نسبت به داروهای شیمیایی رقیق تر و در نتیجه اثرات جانبی آن ها کمتر است اما همچنان باید در استفاده از داروهای گیاهی با احتیاط عمل کرد. این که فکر کنید همه داروهای گیاهی بی خطرند کاملا اشتباه است.

استفاده از داروهای گیاهی در برخی موارد از جمله زمانبارداری می توانند خطرات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. دکتر رضا راست منش، دکترای تغذیه در مورد برخی از این گیاهان توضیح می دهد.

سقط جنین با دارچین

دارچین یکی از محبوب ترین ادویه ها در سراسر جهان است که اگر دارچین بصورت خام در مقادیر بسیار زیاد استفاده شود میتواند باعث سقط جنین میشود. مصرف دارچین سبب منقبض شدن ماهیچه های رحم می شود و سرانجام انقباض رحم به سقط جنین منجرمی گردد.

دارچین مضر بارداری

مصرف کدام ادویه موجب سقط جنین خواهد شد؟

خطر جعفری برای سقط جنین

جعفری از سبزی های پر مصرفی است که اگر به مقدار کم خورده شود برای خانم باردار مشکل ایجاد نمی کند . ویتامین سی موجود در جعفری سطح استروژن را بالا میبرد و جریان خون ورودی به اندام های تولید مثل را کاهش میدهد. روغن آلی فراری موجود در جعفری منجر به نازک شدن دیواره رحم میشود و دهانه رحم را نرم کرده و موجب اسپاسم (گرفتگی) رحم میگردد.

سقط جنین با دانه کنجد

دانه کنجد سرشار از خواص مختلف برای سلامتی دارد و حاوی مقدار زیادی کلسیوم، آمینو اسید، پروتئین، آهن، ویتامین B، C، E است . انقباض ناگهانی رحم یکی دیگر از کار های دیگری که دانه های کنجد میتوانند انجام دهند، میباشد.

کنجد مضر حاملگی

سقط جنین و مواد غذایی مضر بارداری

تاثیرات پونه بر سقط جنین

سرماخوردگی به درمانهای گیاهی از جمله استفاده از پونه روی می آورند در حالی که استفاده از آن در مقدار زیاد به شدت سقط آور است و می تواند به عنوان یک سم قدرتمند عمل کند و لذا باید با دقت فراوان مصرف شود. پونه شامل ماده ای به نام پولگان است که موجب خونریزی و انقباض رحم میشود و مصرف زیاد آن به سقط جنین می انجامد.

سقط جنین با مصرف بابونه

خانم های باردار در دوز های بسیار کم میتوانند از بابونه استفاده کنند اما استفاده زیاد از بابونه به علت دارا بودن ترکیبی در بابونه به نام "تاهونِی" باعث انقباض رحم میگردد و ممکن است سبب سقط جنین گردد.

آناناس برای سقط جنین

مصرف آناناس در مقادیر کم نمیتواند سبب سقط جنین در بارداری شود اما مصرف آناناس به مقدار خوردن یک کاسه آناناس تازه پس از بارداری به علت بالا بودن ویتامین سی و بروملاین در آن میتواند برای زنان باردار خطرناک باشد و باعث سقط جنین گردد.

مصرف آناناس در مقادیر بالا در سه ماهه اول بارداری دهانه رحم را نرم کرده و باعث خونریزی و در نهایت سقط جنین میشود.پیش از این هم در بخش نکات باداری در نمناک گفتیم که آناناس سبز تر و یا نارس تر دارای آنزیم پروتئولیتیک بیشتری است که نقش مهمی در شکستن پروتئینی دارد که جنین در مراحل ابتدایی بارداری از این پروتئین تشکیل شده است.

آناناس ضد جنین

میوه هایی که باعث سقط جنین می شوند

سقط جنین با کوهوش

مصرف دو نوع کوهوش آبی و کوهوش سیاه باهم به علت دارا بودن دارای موادی به نام اکسایتوسین و کولوساپونین میتواند باعث انقباض رحم شود.

پاپایا برای سقط جنین

پاپایای کال و نرسیده حاوی آنزیم هایی مانند پاپائین است که این آنزیم ها به عنوان پروستاگلاندین و اکسی توسین عمل می کنند که در واقع منجر به زایمان زودرس و سقط جنین می شود. این میوه می تواند باعث اختلالاتی در جنین شود.

این ماده بسیار خطر است و مصرف پاپایا منجر به انقباضات رحم و در نتیجه سقط جنین می شود. پاپاین موجود در پاپایا خام سبب افزایش میزان تولید استروژن و مانع تولید پروژسترون میشود که رشد آندومتر را تحریک میکند.

سطح پایین پروژسترون ادامه بارداری را مختل می کند و در نهایت منجر به سقط میشود.پاپایا خام حاوی مقادیر بالایی از لاتکس میباشد که منجر به آزاد سازی پروستاگلاندین ها و اکسیتوسین شده و در نهایت به انقباض دیواره های رحم ختم میشود. هرگونه مصرف پاپایا در مراحل اولیه بارداری باعث سقط جنین میشود.

میوه مضر جنین

بدترین میوه که علت سقط جنین است

تاثیر سداب بر سقط جنین

در زمان قدیم از سداب در درمان مشکلات باروری، تحریک رحم و سقط جنین استفاده می شده است زیرا سداب حاوی پیلوکارپین و راتینز میباشد که ماهیچه های دیواره رحم را تحریک میکند و راتینز سطح آدرنالین در بدن را افزایش میدهد. پس مصرف این ماده در بارداری خطرناک است و موجب سقط جنین می گردد.

گوجی بری

گوجی بری حاوی مقادیر بالایی از ویتامین C است که خوردن آن در بارداری سبب سقط شدن جنین می شود. گوجی بری همچنین حاوی بتائین است که باعث انقباض رحم و منجر به سقط جنین می شود. مصرف گوجی بری به دلیل خواص بسیار زیادی که دارد در طول بارداری ممنوع نیست اما مصرف 10 گرم گوجی بری در طول دوران بارداری بی ضرر است و مصرف زیاد آن مضر می باشد.

ریشه آنجلیکا

استفاده از ریشه آنجلیکا در دوز بالا میتواند منجر به سقط جنین شود.

بهترین زمان برای سقط جنین

سقط جنین به علت مصرف گیاهان نامناسب

دکمه طلایی

دکمه طلایی از گیاهان دیگری است که اگر در بارداری مصرف گردد سبب سقط جنین می شود اما نمیتوان بصورت دقیق مقدار دکمه طلایی که میتواند باعث سقط جنین شود را گفت . قبل از استفاده از دکمه طلایی باید بدانید که این گیاه دارویی سمی و خطرناک است.

روغنی که از گل های گیاه دکمه طلایی استخراج میشود هرگز نباید خورده شود. این روغن حتی در مقادیر خیلی کم هم سمی است.

روغن گل مغربی

روغن گل مغربی یکی از محبوب ترین روغن ها در رایحه درمانی است که خواص آرامبخش دارد و بدن را تسکین میدهد. از روغن گل مغربی همچنین برای ریلکس کردن ماهیچه های رحم و آماده شدن جهت زایمان نیز استفاده می شود. استفاده از روغن گل مغربی در اطراف رحم باعث سقط جنین ناگهانی میشود.

روغن مضر جنین

سقط جنین به علت عدم آگاهی از مواد مضر بارداری

درمنه

درمنه جهت درمان مشکلات باروری ، مشکلات گوارشی، سرماخوردگی، آنفلونزا، صرع، برونشیت، انواع انگل ها، سیاتیک و سفتی ماهیچه ها استفاده میگردد. این گیاه دارویی حاوی روغن های فرار، فلاونوئید ها و تانن میباشد که رحم را تحریک میکند و موجب سقط جنین، می شود.

سقط جنین با زعفران

مصرف زعفران در ماه های اول بارداری برای خانم های باردار بسیار خطرناک است ومصرف 2 -1 گرم از ان سبب سقط جنین می شود؛ بنابر این اگر در مصرف زعفران تعادل را رعایت کنید و کمتر از مقدار ذکرشده از ان مصرف کنید، منجر به سقط جنین نخواهد شد.

زرشک

زرشک از گیاهانی است که دارای آلکالوئیدها و همچنین ترکیبات فنلی از قبیل آنتوسیانین هاستو وجود این ترکیبات در آن سبب انقباضات عضلانی صاف رحم شده و هر گیاهی که شانس انقباض عضلات مختلف بدن را افزایش دهد می تواند سقط جنین را هم تحریک کند.

برای سقط جنین چی بخورم؟

سقط جنین

گلپر

گلپر درمان کننده بیماری های گوارشی به خصوص نفخ و هضم کننده غذا و تقویت کننده معده است. در دوران بارداری به خصوص 3 ماهه اول مصرف بیش از 2 گرم گلپر در روز باعث سقط جنین می شود. اما مصرف مقدار کم این گیاه به سقط جنین منجر نمی شود.

تخم شوید

تخم شوید خواص فراوانی دارد و می تواند باعث کاهش چربی بدن و لاغری شود و ضد نفخ است. اما مصرف تخم شوید در بارداری به علت تحریک تولید هورمون های مؤثر در سیکل قاعدگی و افزایش انقباضات رحمی از خطرات سقط جنین در ماه اول بارداری محسوب می شود.

گل پامچال

برخی از خانم ها از روغن گل پامچال بدلیل خواص ضد عفونی کننده در دهانه رحم استفاده میکنند و بعضی هم آن را به صورت خوراکی مصرف میکنند. در صورتی که مصرف آن در دوران بارداری خطر سقط جنین را به همراه دارد.

روغن گل پامچال

چه چیزی علت سقط جنین است؟

چای بابونه و سقط جنین

استفاده از چای بابونه خواص زیادی برای سلامتی دارد اما مادران باردار باید از خوردن چای بابونه در دوران بارداری خودداری کنند زیرا نوشیدن چند فنجان چای بابونه که حداقل 4 دقیقه دم کشیده باشد، با خطر سقط جنین همراه خواهد بود.

سنبل ختایی

سنبل ختایی گیاهی دارویی است که استفاده بیش از حد ازآن منجر به تحریک قاعدگی ،شل کردن عضلات و کمک به افزایش انقباضات رحم می شود و باعث سقط جنین در ماه اول بارداری می گردد.مصرف سنبل ختایی در افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند و یا ان هایی که قبل از مصرف نیز خون ریزی های شدید داشته اند، خطر سقط جنین را دوچندان میکند.

کرفس

استفاده از کرفس در سه ماهه نخست بارداری ممنوع است و خوردن خورش کرفس یا سالادی که حاوی کرفس باشد منجر به سقط جنین می شود. این ممنوعیت استفاده از کرفس باید در تمام دوران بارداری رعایت شود زیرا کرفس می تواند روی سیستم عصبی جنین آنها اثرات سوء بگذارد و باعث ناراحتی های عصبی مخصوصا حملات شبه صرع بعد از تولد نوزاد شود.

ازبین بردن بارداری

گیاهی که خوردن آن باعث سقط جنین می شود

گل بنفشه و گل ختمی

مصرف گل بنفشه و گل ختمی موجب سقط جنین می شود. ختمی باز کننده انتهای عروق رحم و سقط کننده است و زنان باردار نباید از این گیاه و گل بنفشه استفاده کنند.

غوره، آب غوره، بابونه

این مواد قاعده آور هستند و باعث سقط جنین می ‎شوند و مصرفشان برای زنان باردار مفید نیست.

آویشن

آویشن دارای طبیعتی گرم و خشک است که از آن به عنوان ادویه برای طعم دار کردن انواع غذاها و بعضی خوراک هااستفاده می کنند. آویشن سقط کننده جنین در مادران باردار محسوب می شود بنابراین زنان باردار باید از مصرف آن خودداری کنند.

آلوئه ورا

آلوئه ورا خواص زیادی برای زیبایی زنان دارد ، زیرا دارای مواد طبیعی است که به مراقبت و تقویت انواع پوست کمک کند و اثرات زیادی در کاهش چین و چروک و وزن دارد. اما زنان باردار نباید غذا های فرآوری شده ،با آلوئه ورا مصرف کنند و یا آب آلوئه ورا را بنوشند ،زیرا ممکن است خون ریزی لگن را ایجاد کند و حتی باعث سقط جنین شوند.

مراحل سقط جنین

خوردن چه چیزهایی بر سقط جنین تاثیر می گذارد؟

به این گیاهان اعتماد نکنید

بابونه، افسنطین، سداس، کدوی تلخ، نعنای کوهی و مینا از جمله گیاهانی هستند که در کتب طب سنتی بر سقط آور بودن آنها تأکید شده است.

زعفران، جعفری، غوره، آب غوره، مارچوبه، زیره، سیاه دانه، دارچین، مسهل.

سیاه دانه در بارداری به علت قاعده آور بودن آن مضر است و موجب سقط جنین می شود.

 

خوردن این گیاهان در بارداری موجب سقط جنین می شود

4.52577
این مطلب مفید بود ؟2345232
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
برچسب :
نظرات98 نظر به ثبت رسیده است
سانای1395-10-19
واقعاً سایت عالیه... هرچی که نمیدونستم ازاینجا یادگرفتم..متشکرم
6932
merhrsana.mohammadi1395-11-10
سلام . من الان نزدیک دو ماهه پریود نشدم و هیچ علاٸمی هم نمیبینم ک بگم باردارم ، ولی تست خونگی انجام دادم مثبت بود ولی من اصلا باور ندارم چون هیچ علاٸمی رو نمیبینم ، لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم
481165
mahdia1395-11-10
سلام من نه هفته هست ک باردارم قرص سقط جنین هم استفاده کردم خونریزی کم داشتم ولی هنوز سقط نشده میشه منو راهنمایی کنید چیکار کنم درتاریخ 10/11/95 مصرف کردم
606242
نازنین1395-11-25
شما باید یک سونوگرافی وازینال انجام دهید اگر بقایای جنین مانده است احتمالا کورتاژ کنید یه تست بتا هم انجام دهید اگر بتا رو ب کاهش است و یا منفی است یعنی مشکل خاصی ندارید و بهتر است
1519
زهرا1395-12-12
سلام عزیزم شما باید حتما کورتاژ کنید منم همین مشکل شما رو داشتم
1916
یاسمن1396-03-30
داروی عروسک پشت پرده بخورین صدددصد قطعیه
9874
فاطمه1396-10-24
سلام من امروز باید پریود میشدم ولی نشدم نه شب پیش رابطه داشتم از ترس دوتا قرص ال دی خوردم از اون روز به بعد هم دم کرده زعفران و دارچین و بومادران و آویشن و سیاهدانه دارم میخورم ولی هیچ علائمی ندارم توروخدا راهنمایی کنید
14463
zahra1396-08-05
میشه بگید اسم قرص چی بوده
6535
محیا1397-02-14
خواهش میکنم بگو چی خوردی و از کجا تهیه کردی
3522
محیا1397-03-14
عرق بومادران خوردم و تخم شوید و آویشن و رازیانه هم هرروزه دم میکنم و میخورم راهنماییم کنید خواهش. 2هفته پریود نشدم تست خانگی هم دادم منفی بود
3218
محیا 1397-03-15
خواهش میکنم راهنماییم کنید.از عطاری آویشن و تخم شوید و رازیانه گرفتم دم کردم و خوردم و عرق بابونه و زعفران هم خوردم.تست خانگی هم دادم باردار نیستم اما در ناحیه ی شکم درد شدیدی دارم توروخدا بگید چکار کنم.ممنونم
4123
رویا1398-01-17
عزیزم اون همه گیاه درمانی کردی انتظار درد رو هم باید داشته باشی چرا ک همه رو باهم نمیخورن چون الان معلوم نیس ک کدوم گیاه عضلات رحم شمارو انبساط و کدوم انقباظ کرده درد شما هم به همین خاطره
82
سارا 1398-05-16
باید آزمایش خون بدی
01
محیا1397-03-15
جعفری هم دم کردم خوردم اما اگر تست خانگی دقیق نباشه و باردار باشم میخوام که سقط کنم چون یک پارساله و یک دختر3ساله دارم.توروخدا اگه کسی هم میمونه که باید چکار کنم بهم بگه
4027
محیا1397-03-15
یک پسر 6 ساله و یک دختر3ساله دارم.ببخشید اشتباه تایپی بود
2616
امیر علی1396-01-06
برو ازمایش خون بده شاید شما از اونهایی هستین که معلوم نمیکنه
3215
علی1396-02-30
عزیزم الان مطمئن شدی یا نه هنوز ؟؟لگد نمی‌زنه؟؟
1117
۲۰۶۲1397-07-25
گرم گرمی هواست نیست حامله ای
75
سحر1395-11-15
سلام.من دختری باکره هستم.سه هفته هست ک پریودم عقب افتاده.آیا سقط ب بکارت آسیب میرسونه؟لطفا راهنمایی کنید
22483
حسن1397-04-07
دختر باکره. سقط به بکارت اسیب میزنه. اخه چطوری باکره هستی و حامله هم شدی مگه گرده افشانی کردی
5522
نگار1397-07-28
اسپرم از منافظ بکارت عبور میکنه مثل خونریزی قاعدگی
208
دنیا1395-11-15
بازم سلام دوستان من دوهفتست که عقب انداختم زعفرون دم کردم چای دارچین خوردم جوشونده جعفریم خوردم اما هنوز خبری نیست احتمال بارداریم خیلی زیاده اما چون بچه کوچیک دارم نمیخوام کسی میدونه چه مقدار جعفری یا زعفرون باعث افتادن جنین میشه؟ ترو خدا اگه کسی میدونه راهنماییم کنه ممنون
335153
سعیده1395-11-17
من یک هفته دیر کردم تست ادرار دادم مثبت بود چکار کنم تا سقط شود بچه کوچک هم دارم
208121
رضا1396-02-02
دارو دارم
12071
manijeh 1396-02-12
سلام عزیزم آویشن دم کن روزی ۳ لیوان بخور صبح ناشتا اسفند یا گلپر استفاده کن
3717
th1395-12-10
سلام عزیزم قرص مصرف کن یا بی بی چک بگیر اگه مثبت بود برو سونوگرافی چون زعفرون دم کرده باعث موجب میشه جنین زنده نشه
1913
امیر علی1396-01-06
سلام شما زعفرون روزی شش بار بخور هر بار نصف استکان اون هم خیلی غلیظ باشه و سعی کن زرشک هم زیاد بخوری
1513
reza1396-02-14
سیاه دانه بخور
138
پریا1395-11-25
سلام.من نزدیکی داشتم و ترسیدم باردار بشم.واسه همین دو سه روز بعد نزدیکیم شروع کردم به خوردن گیاهان دارویی بدین شرح: یک گرم زعفران رو با یک فنجان اب جوش به مدت نیم ساعت دم کردم و همون یه فنجان رو دو الی سه مرتبه در روز خوردم.ینی هر نوبت یک سوم فنجان که جمعا در طول روز یک فنجان میشد. همچنین گیاهانی از جمله تخم شوید ،تخم رازیانه،سیاه دانه،گلپر،گزنه،کنجد،بابونه، از هر کدام به مقدار سه الی چهار قاشق چایخوری در یک قوری دم کردم.یعنی همه رو قاطی کردم و با مقدار دو لیوان اب جوش در قوریبه مدت نیم ساعت دم کردم و دو الی سه بار در روز خوردم.باید بگم که با زعفران و این دم کرده ی مخلوط نبات هم میریختم موقع خوردنش تا شیرین شه و بشه خوردش. همینطور مقدار ده الی پانزده قاشق هم عسل خوردم.سه چهار روز مصرف کردم و به روز پنجم نرسیده پریود شدم.حتی چند روز جلوتر از دوره قاعدگیم پریود شدم.ان شالله شما هم نتیجه بگیریدولی بیخودی سقط نکنید عزیزان.سلامت و موید باشید.یا حق.
7127
عاطفه1395-12-04
سلام روز بخیر تورو خدا کمکم کنید :من‌نزدیکی داشتم با نامزدم ولی بایست پریود میشدم چهاروز عقب انداختم ولی هیچ اتفاقی بینمون نیفتاد هنوز باکره هستم حتی اونم ارضا نشد،از ترس اینکه بار دارشم دم کرده زعفرون ،رازیانه،کلپر،دارچین خوردم بعد سه روز که عقب انداخته بودم پریود شدم،باز میترسم ،نامزدم هم میگه هیچ اتفاقی نیفتاده،ولی خیلی کمر دردم خیلی خون از بدنم میاد زمان پریودیم اینطور نبودم امکان داره بخاطر داروهای گیاهی باشه؟اگه کسی چیزی میدنه کمکم کنه.تشکر
4324
arsin1396-02-12
همه مواردی که مصرف کردید به دلیل منقبض کردن رحم باعث سقط میشن از طرفی در دوره های عادی قاعدگی هم بدلیل انقباض رحم و ریزش دیواره رحم خون از بدن خارج میشه که همراه با بافت های تخریب شده دیواره رحم هست
125
arsin1396-02-12
ادامه جواب...شمادر طول دوره های عدی قاعدگی مقدار معینی خون ازتون خارج میشده و الان چون به طور ناگهانی مواردی رو مصرف کردید که سعی بیشتری برانقباض رحم داشتن خونریزی بیشتر شده
1010
مریم1396-05-15
بله عزیزم به خاطر داروهای گیاهی هستش که خونریزیت زیاده نترس
57
دخترپاییز1395-12-05
سلام من 15روز از پریود ماهه پیشم گذشته باز پریود شدم نزدیکی داشتم از قرص استفاده کردم امکانش هست سقط باشه یا طبیعیه؟
2123
مجی1397-08-05
زعفرون برای سقط بچه چقدبایدخورد؟
3218
مینا 1395-12-07
من در یک ماهگی هستم بخاطر سرما خوردگی پونه مصر ف کردم چه کار کنم
2118
الهام1395-12-12
سلام... من ۱ماه باردارم... سیاه دونه... زعفرون مصرف کردم ولی هنوز خبری از سقط نیس... چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید...تشکر
13170
فریاد زیر آب 1396-01-21
سلام من به ماهه که باردارم بچه کوچیک هم دارم میخوام سقد کنم همه میگن گناهه تورو خدا راهنماییم کنین حالم خیلی خرابه
3519
مجتبی1396-01-27
سلام....داشتن گناه واین مسایل که بهونه است....اینقدردرطول روز گناه میکنیم که اینادرمقابلش چیزی نیست چراموضوع روباشوهرت مطرح نمیکنی....حقشه که بدونه...شایداون بتونه تصمیم بهتری بگیره اگه صلاح بدونه کمک های اون بیشترنتیجه میده شماخانمی زیادکاری ازدستت برنمیاد باتشکر
2614
رامپری1396-01-28
بنظرم اگه امکان نگه داری نباشه سقط بصلاحه وگناهی هم نداره چون فعلاقلبش شکل نگرفته ازطریق قرص سقط کنین
2220
سلام.1396-08-30
ازنظراکثرمراجع سقط جنین حتی یک روزه خلاف شرعه.درواقع شمااینومیگیدکه خدایا تو نمیتونی تشخیص بدی که الان من بچه لازم ندارم وخودم تشخیص میدم؟کسی رو سراغ دارم که انواع اقصام داروهارو برای سقط جنین مصرف کرد.ولی سقط نشد وبه بارداری ادامه پیداکرد.ولی به خاطر این ناشکری بزرگ وکفران نعمت مجبوره یک عمر از یک بچه ناقص الخلقه نگه داری کنه.که به گفته ی دکترها نقص های بچه به خاطرداروهای سقط آور بوده.عوض فکر به سقط و محروم کردن یک انسان اززندگی شکربه جا بیارید ودرقنوت نمازهاتون ازخدابخوایدکه بچه ای سالم و صالح بهتون بده که باقیات الصلحات باشه براتون.
4927
رها1397-06-20
خوب حالا که حامله شدی چرا سقط میکنی معلومه که گناه کبیرست شرعن حکم یه قتل رو داره
106
پریسا1396-01-26
من تخم شویدوعروسک پشت پرده وپونه ورازیانه وچای دارچین خوردم البته سه روزبه صورت هرکدوم سه باروهرروزپیاده روی کردم تابعداینکه10روزازپریودیم گذشته بودوتستم بارداری نشون میدادسقط شدممنون ازنظرات مفیده همه دوستان
2828
سحر1396-01-26
سلام من 2ماه هست که عمل کیست تخمدان انجام دادم و الان 5 هفته حامله هستم چیکار کنم سقط کنم نمیتونم نگه دارم چون شکمم هنوزبخیه هاش تازه هست واسه خودم خطرناکه
1616
زهرا1396-02-11
سلام من دوهفته قبل پریود شدم ولی همش احساس میکنم باردارم میشه راهنماییم کنین مرسی
1013
زهرا1397-04-31
برو سونو بده
53
راحیل1396-02-15
بنظر من تا خدا نخواد هیچ اتفاقی نمی افته .پس چرا تو کارش دخالت کنیم
2314
آرشیدا 1396-02-19
سلام من یه ماهم کمترحاملم دوتا بچه دارم زندگیمم همچین خوب نیس این بچه روهم نمیخوام چن جا پرسیدم میگن قرص دارن ولی قیمتاش بالاس نمیتونم تهیه کنم لطفا راهنماییم کنین چی بخورم صددرصدی سقط بشه
4527
حنانه1396-04-10
باید پونه وتخم شیوید و زعفران وزرشک را میل کنین
128
سحر1396-02-28
سلام من قصد بارداری دارم اقدام هم کردم اشتباها چای دارچین و شله زرد پر زعفرون خوردم بنظرتون اگر باردار شده بودم با این ها بچه سقط میشه ؟
91
درسا 1396-03-01
نظر من اره باید مواظب گرمی هایی ک میخوری باشی
87
حلما 1396-03-04
نه خانومی چیزی نمیشه خیلی راحت
48
sahar timori1396-03-03
Vary nice tank you
43
حلما1396-03-04
سلام من چند روزه فهمیدم حاملم دو روز پیش از ۶ قرص سقط استفاده کردم درد زیادی داشتم ولی خون ریزی خیلی کم امروز دوباره تست زدم مثبت بود چ کنم تا سقط بشه هنوز ۳۷روزه باید باشه
2512
ریحانه 1396-03-09
سلام خانوما من کمتر از یماه بود که سقط کردم ینی خودش افتاد و خیلی ناراحتم !چرا بعضیاتون کاری میکنید این نعمت خوب و موهبت الهی از دستتون بره !؟کی میگه وقتی قلب تشکیل نشده میشه سقط کردو گناه نداره؟خیلیم گناه داره از موقع انعقاد نطفه اگر کسی بدونه و بخاد بندازه گناه کبیرس! اینو بگم که عوامل سقط خیلی چیزای دیگم میشه باشه مثل غلظت خون و مشکلات تیروئدی که من داشتم البته ندونسته آویشن خوردم در حد دو قلوپ ولی وقتی فهمیدم دیگه نخوردم حالا نمیدونم واقعا بخاطر آویشنه شد یا نه خدا میدونه .... بیخودی سقط نکنید براتون 1رر داره
913
زهرا1396-03-23
سلام دوستان تو رو خدا این کار ها رو نکنید من الان 8 ساله ازدواج کردم به هر دری زدم فقط از خدا آرزوی یه بچه صحیح و سالم و آرزوی مادرشدنو دارم بچه لطف و کرامت خداست سقط نکید گناهه اگه نمیخواستید از اول باید مراقب می بودید نه الان
2110
Davood1396-03-30
احتمال سقط جنین در ماه دوم با دم نوش زعفران چند درصده
5438
ناهید 1396-11-09
من همیشه پریودیام پنج روز جلو میفته ماه قبل دهم شدم این ماه چارروز گذشته نشدم یعنی باردارم ؟؟
75
زهرا1397-01-18
اصلا گناه نداره ب نظر من اگر نتونی آینده بچه رو تامین کنی و از عهده نگهداریش بر نیای این گناهه و در حقش ظلم کردی
426
زینب1397-02-19
افرین دقیقا اینجوریه من الان دوهفته اس حامله ام رفتم آزمایش دادم گفت بارداری
43
تارا1397-07-14
کسی که نمیتونه آینده یه بچه رو تامین کنه باید از همون اول جلوگیری کنه نه اینکه نطفه تشکیل بشه بعد یادش بیفته که نمیتونه اینده بچه رو تامین کنه دنبال سقطش باشه و گناه کنه
74
حمیده1397-08-08
سلام میشه اسم قرص سقط جنین رو واسم بفرستین ممنون
3210
روناک1396-04-03
سلام دوستان اگه بدونید چه زندگی هایی به خاطر بچه از پاشیده شده هیچوقت انقدر راحت نمیگفتین سقط میکنیم بچه هدیه س معجزه س خداوند به هرکسی نمیده از اومدنش نترسید بچه روزیشو با خودش میاره ولی رفاهشو باید پدرو مادر تامین کنن..خونواده رو به تک فرزندی عادت ندید بچه ها باید یه خواهر یا برادر داشته باشند تنهایی اصلا خوب نیس تنها فقط خاص خداست..شاد و خوشبخت باشید انشالله..
115
ایلین1396-04-08
سلام دوست عزیز من خودم یه دختر دارم و الان هم دو ماهه بار دارم و میخوام سقط کنم ولی هر کاری کردم نمیشه میدونی چرا میخوام سقط کنم چون از همون روز اول یعنی 12سال پیش با شوهرم اختلاف دارم ولی به خاطر ترس از آبرو حاضر به طلاق نشدم شب و روزم شده گریه رو دخترم هم خیلی تاثیر بد داشته طوریکه دختر 10ساله بهم میگه از این خونه بریم ایا به نظر شما آوردن بچه دیگه که مثل دخترم افسرده بشه جایز هست منم میدونم خدا روزی بچه رو قبل اومدنش میده ولی خودتون قضاوت کنین چرا بچه کوچک تاوان اشتباه چند سال من رو بده من خودم کارمندم و اگه جدا بشم میتونم خودمو تامین کنم ولی به خاطر طرز فکر سنتی خانواده ام اسم طلاق رو نمیتونم بیارم و میسوزم و می سازم با اینکه خیلی بچه هم دوست دارم ولی نمیخوام یکی دیگه رو بدبخت کنم بدانید تو بعضی جاها سقط کردن خیلی هم نیاز هست ، ممنون
289
ترانه1396-04-11
سلام عزيزم من كاملا دركت ميكنم خودمم همين مشگلو دارم ٦هفته حامله ام و يك پسر هم دارم زندگيم اصلا خوب نيست حتي يك هفته نميشه كه دعوا نداشته باشيم. نميدونم چطور اين بچه را به خدا برگردونم و از اين اتش نجاتش بدم... اصلا حرف كسايي كه ميگن گناهه را قبول ندارم گناه اوردن كسي به اين زندگي جهنميه ولي خب هر ادمي ممكنه اشتباه كنه و باردار بشه نبايد كه رهاش كرد به امان خدا!!! مگه معتادها را رها ميكنن!؟؟؟؟ بارداري ناخواسته از اعتياد كشنده تره!!! كاش كسايي كه اينجا درس اخلاق ميدن اينو بفهمن. منم دنبال راه حلي براي سقطم خدا خودش كمك كنه...
275
ال1396-04-12
شما كه انقد باهم بد هستيد چطور رابطه داشتيد باردار شديد
178
ایلین1396-05-02
سلام وقت بخیر ،میدونید من بیشتر از اینش ناراحتم شوهرم بچه میخواد ولی حس پدری نداره مثل غریبه ها با دخترم برخورد میکنه ،حالا هم وقتی یک ماهم بود سه بار هولم داد و با شکم خوردم زمین و کلی اب ازم رفت حالا هم که تو سونوگرافی لخته دیده میشه میترسم که بلایی سر بچه اومده باشه ،تا اون موقع که 12سال میشه هر بلایی سرم آورده بود رو به کسی نگفته بودم حتی خونواده خودم ولی دیگه ساکت ننشستم و به همشون گفتم،ولی با اینکه رفتارشو میدونن بازم راضی به طلاق نمیشن ،هیچ کس نمیتونه باور کنه دختر 10ساله خودش بهم میگه بریم یه جای دیگه بابا همش سر هیچی سرت داد میزنه و دعوا میکنه ،از من دیگه گذشته من فکر دخترمم که داره تو این زندگی لعنتی عذاب می کشه ،
187
زینب1397-02-19
اره واقعا وقتی نتونی وباعث افسردگیش بشه چه فایده داره...
61
نازنین1396-05-02
سلام دوستان دربارداری ماه دوم انواع داروگیاهی مثل تخم شویدپونه زعفرون تاثیری هم داره
277
آرزو 1396-06-01
سلام دوستان این گیاه عروسک پشت پرده از کجا تهیه کنیم، عطاریا میگن نداریم میپرسیم
515
محیا1397-03-15
من از عطاری گرفتم
34
معصومه1396-06-22
سلام عزیزان من الان 1 ماه و 5 روزه باردارم نه خودم میخوام ونه همسرم ، میخواستم بدونم اسم این قرصای سقط چیه واز کجا باید تهیه کنم ؟ آیا داروخانه بهم میده ؟ ممنون میشم کمک کنین چسبندگی هم دارم که دوره درمانش تموم نشوه من حتی ادرارم رو نمیتونم زیاد نگهدارم چون دردشدید تخمدان میگیرم الان تو این چند وقته خیلی درد دارم هنوز بارداریم وزنی نگرفته دلدرد دارم دکتر هم گفت نمیتونه سقط کنه از گیاهانی ام که گفتین یک روزه استفاده کردم . طناب زدم دراز نشست رفتم بادکش تخمدان و رحم انداختم اما هنوز خبری نیست . میخواستم بپرسم این قرص های سقط اسمشون چیه واز کجا میشه تهیه کرد
247
معصومه1396-06-24
خواهش میکنم پاسخ بدین
135
سلام قرص میزوپرستول 1397-01-11
قرص میزوپروستول200ازپخش داروییها میتونی تهیه کنی
83
مادر1397-03-26
قرص میزوسترون تا شش هفتگی وشیافش برای قبل سه ماه .بعد از خوردن یه دوره ده روزه ماکسیمم تا دو هفته بعد جواب میده اسمه دیگه ی این قرص هم فکرکنم تستاسک باید باشه .تو گوگل سرچ کن اسم دیگشو
43
انسان1396-06-26
باسلام وادب واحترام نظرات جمع رو خوندم ما یه پسر ۱۳ ساله داریم خانمم دیابت داره پارسال برخلاف انتظار مون حامله شد بعد از مراجعه به پزشک تغذیه وپزشک زنان ورعایت نکات مهم ازجمله رژیم غذایی ومصرف انسولین و...تو۳ماهگی خونریزی و... مراجعه به بیمارستان دولتی --سنوگرافی---اما کورتاژ نکردن با قرص زیر زبانی وواژینال بلا بسرش آوردن ....تا میزون شد الان یه ماه که بارداره فقط چون میدونیم بارداری بهثمر نمیرسه شروع به خوردن این گیاهان کرده الان ۵روزه که دم کرده میخوره ولی خبری نیست خیلی هم فعالیت داره حال روحیش هم خوب نیست وسط راهیم نمیدونیم چه کنیم.
74
مهسا1396-06-28
سلام من با نامزدم نزدیکی داشتم ولی موقع ارضا اب بدنش رو بدن من ریخته الانم پریود نشدم یعنی باردارم
4232
مریم1396-06-31
سلام من 1ماهه باردارم هرکاری کردم سقط نشده خیلی حالم بده همش حالت تهو دارم یکی دو روزه دل درد دارم باید چیکار کنم
2216
مریم1396-07-06
سلام من یه ماه حاملم ولی نمیدونستم خوردن گرمانه مضره یه هفته بیشتره که فقط چای دارچینی و تمام دمنوشای گرمانه مصرف میکنم امروز هم خونریزی داشتم یعنی بچه م سقط شده فعلا هم جایی هستم که دسترسی به دکتر مو ندارم چکار کنم دوستان
99
سارا1396-07-08
سلام تروخدابگین این داروهای گیاهی چراتاتیرنداره سقط نمیشه
106
Sahar1396-07-11
چطو حنا بخوریم ک باعث سقط جنین شه
189
زن1396-08-13
من وقتی فهمیدم باردارم هر روز آب زرشک و آب زعفرون خوردم. یکماه شد دو ماه.در ماه دوم پشیمون شدم و گفتم بچه رو نگهدارم.دیگه نخوردم و قطعش کردم ولی بچه ام نموند و در ماه سوم به خونریزی شدید افتادم و بچه سقط شد.شاید یکی دو هفته جواب نده ولی در طولانی مدت جواب میده
01
نفس1396-09-23
با سلام.من الان هفته هفتم بارداری هستم .و آزمایش تیروئید روی هشت ونیمه،ودکترگفته که بایدآزمایشت تکرار بشه .آیامشکلی برای جنین نداره؟
43
Mohammad1396-10-23
من ی لیوان کامل زعفرون قبل ازخواب خوردم ولی هبچ اثری نداشت چیکارباید بکنم
412
Mohammad1396-10-23
لطفاجواب بدید علائم بارداری چیه نمیدونم خواهش میکنم جواب بدید
108
عاطفه1397-02-01
من الان ده هفته از بارداریم میگذره و هنوز تو عقد هستم میخاستم سقط بشه توروخدا کمکم کنین نمیخام خونوادم بفهمن فقط خودمو شوهرم درجریانیم و هنوز قصد عروسی نداریم چیکارکنم ک سقط بشه؟؟
3125
هلیا1397-02-16
من الان ۲ هفتس بخاطر یه رابطه باهمسرم مشکوک به بارداریم همش دارم آویشن وپونه وزعفرون میخورم یک هفته به پریودیم مونده بیبی چک هم منفی بود بنظرتون حاملم یانه خیلی استرس دارم میشه راهنمایی کنید
912
کوه غم1397-02-23
سلام من ۲ماه باردارم بچه کوچیک دارم ازشوهرم جدا شدم بایکی رابطه داشتم باردارشدم میخوام سقط کنم لطفاراهنماییم کنید چی مصرف کنم سقط میشه تشکر
2531
مامان1397-03-28
شماهایی که به راحتی باردار می شید و از ترس بچه بیشتر ، به فکر سقط هستید ، باید به درمان های ناباروری و ivf می افتادید تا قدر نعمت خدا رو بدونید . وقتی با هزار دردسر و استرس دنبالش افتادید اونوقت می فهمید که چه اشتباهی می کردید .
106
مامان نی نی1397-04-09
سلام. پس چرا تو کلاس ها گفتن هفته های آخر بارداری، دمنوش تخم جعفری و تخم کتان و سیاه دانه بخوریم؟
12
م1397-04-23
چون زایمان راحت تری داشته باشین و بچه راحت بدنیا بیاد
10
مخلوق1397-04-09
سلام وقت همگی بخیر! اومدم مطلب جستجو کن برای باداری که بعد تطهیر توی ماه خدا بچه م صالح و سالم باشه ؛اما نظرات رو دیدم و هنشو خوندم....بنده از زندگی ها و مشکلات انقد بی خبر نیستم که بخوام نصیحت کنم...خودم متاهلم و بجای یکی،سه تا خواهرم متاسفانه این مشکلات رو دارن ، مشکلات بدتر اینم دارنااااا...میخوام بگم اگر قراره زندگی ای رو بگیریم هرگز اجازه ندیم حتی به ثانیه ای شده عقربه ش بکار بیافته...بچه اگه قلب نداره من و شما ک مادریم قلب داریم عاطفه داریم...از مشکلات باخبریم....توروخدا اکه بچه نمیخوایین پیشگیری کنین اما جون طفلی که خدا صلاحش رو بیشتر من و شما میدونه نگیرین....دعا کنین دامن بقیه خانمها سبز و چراغ خونه ها روشن بمونه....در امان خدا، جاجت روا شین .یا زهرا س
66
رها1397-04-21
سلام من بارداربودم دوماه که گذشته بود تصادف کردم وقتی دکتر رفتم گفت بچه قلبش ایست کرده....اما حالا که دوماه گذشته احیاس میکنم داره رشد میکنه...همه دکتر میگن قلبی نداره ولی چون بدنم ضعیفه سقط نمیکنن...میگن حتی شده مرده بدنیا باید خطرش کمتره ولی من نمیخوام..کمکم کنید
36
م1397-04-23
من نزدیک دو مشت زرشک و روش اندازه یک مشت گلپر ریختم خوردم فردایش عادت ماهیانه شدم واقعا تاثیر داره، قبلش هم یک شربت زعفران خوردم زرشک و گلپر واقعا کارسازه
98
نسیم1397-06-16
سلام یک ماهه تقریباحامله ام میخام سقطش کنم زعفران خوردم قرص اسپرینم مصرف کردم سقط نشده لطفاراهنماییم کنین
97
مهشید1397-07-15
سلام من یه دوز است که زیر دلم درد میکنه ایا از باداریه درضمن درعقدم هستم
11
غریبه 1397-08-05
سلام چطوری از گلپر وسیاه دانه وزرشک استفاده کنم واسه سقط
3022
مهسا1397-09-15
سلام .من یه دوختر دوساله دارم که دوماه میشه حامله شدم و شوهرم به سختی مخالف بود.ولی پدرشوهرم با شوهرم صحبت کرد که حالا شده و حقی نداری سقط کنی .خداروشکر الان دعا میکنه زودتر به دنیا بیاد حتمن مشورت کنید شاید به دردتون بخوره
1410
وبگردی