برو به :
نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد خوردن این گیاهان در بارداری موجب سقط جنین می شود
سقط جنین ، سقط جنین با خوراکی
ممادران بارداری که در خطر سقط جنین به سر می برند و یا اطلاعات کافی از برخی خوراکی هایی که منجر به سقط جنین شده را ندارند با خواندن این مطلب می توانند خطر بزرگی را از سر بگذرانند.
بازدید : 511,271 نفر

سقط جنین با مصرف این گیاهان

 یکی از زمان هایی که به هیچ وجه نباید دارویی گیاهی را بدون مشاوره با پزشک مصرف کرد، دوران بارداری است.یکی از اصول طبیعت درمانگران در پیشنهادهای گیاهی که برای بیماری های مختلف به بیماران می دهند این است که همه داروهای گیاهی کاملاً بی خطر نیستند و برای استفاده بیشتر و بهره از گیاهان باید ابتدا برخی از اطلاعات اساسی را درباره آن ها کسب کنیم.  برخی گیاهان موجب سقط جنین و از دست دادن جنین می شوند و خانم های باردار باید مراقب باشند آنان را میل نکنند.

سقط جنین

گیاهان خطرناک در دوره بارداری

به عبارت دیگر اگرچه به خاطر این که ترکیبات مۆثر داروهای گیاهی نسبت به داروهای شیمیایی رقیق تر و در نتیجه اثرات جانبی آن ها کمتر است اما همچنان باید در استفاده از داروهای گیاهی با احتیاط عمل کرد.

این که فکر کنید همه داروهای گیاهی بی خطرند کاملا اشتباه است. استفاده از داروهای گیاهی در برخی موارد از جمله زمان بارداری می توانند خطرات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. یکی از مهمترین آسیبهایی که استفاده از داروهای گیاهی بدون مشورت پزشک می تواند در دوران بارداری برای مادر ایجاد کند سقط جنین است. در میان گیاهان مختلف انواعی وجود دارند که می توانند با تحریک رحم و فعل و انفعالات مختلف در بدن موجبات سقط جنین را فراهم کند. دکتر رضا راست منش، دکترای تغذیه در مورد برخی از این گیاهان توضیح می دهد.

 سقط جنین با خوردن این گیاهان

گیاهانی که باعث سقط جنین می شوند به دو دسته تقسیم می شوند دسته ای که در فرهنگ و سنت غذایی ما جای دارند و سالهاست که مورد استفاده قرار می گیرند و دسته دوم گیاهانی که چندان مصرفی ندارند و شاید حتی نام آنها هم به گوشتان نخورده باشد.

 
بنابراین در مورد دسته دوم تقریبا به نظر می رسد هیچ خانمی در دوره بارداری که اوج احتیاط است سراغ گیاهانی که ناشناخته هستند برود اما در مورد دسته اول که در سبد غذایی روزانه افراد قرار دارد ممکن است تذکر در برخی موارد باعث احتیاط بیشتر شود. ذکر این نکته بسیار اهمیت دارد که سقط آور بودن برخی گیاهان مسئله ای نیست که طی تحقیقات مختلف به اثبات رسیده باشد بلکه وقتی گفته می شود برخی گیاهان به سقط آور بودن مشهور هستند، منظور این است که افرادی به صورت تجربی مشاهداتی داشتند که آنها را به این نتیجه رسانده که الزاما هم درست نیست.
 
زرشک 

زرشک باعث انقباض رحم و سقط جنین می شود

 هر گیاهی که شانس انقباض عضلات مختلف بدن را افزایش دهد می تواند سقط جنین را هم تحریک کند. در این میان بافت رحم عضلات مخطی دارد که تحریک را افزایش می دهد. البته این در صورتی است که زیاد مصرف شود. از جمله گیاهانی که به نظر می رسد سقط جنین را افزایش می دهند زرشک و ریشه آن است. میوه زرشک یکی از مواردی است که ابن سینا برای آن اثرات سقط آور قائل شده است. این میوه دارای آلکالوئیدها و همچنین ترکیبات فنلی از قبیل آنتوسیانین هاست. مشخص شده یکی از آلکالوئیدهای اصلی میوه زرشک، می تواند موجب انقباضات عضلانی صاف رحم شده و افزایش انقباض می تواند منجر به سقط شود.

 
گلپر سقط آور است
 
گلپر یکی از معروف ترین گیاهانی است که برای درمان بیماری های گوارشی به خصوص نفخ محسوب استفاده می شود. گلپر، هضم کننده غذا و تقویت کننده معده است. مصرف بیش از 2 گرم گلپر در روز در دوران بارداری به خصوص 3 ماهه اول به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا باعث سقط جنین می شود. همانطور که گفته شد خطرآور بودن بسیاری از این گیاهان منوط به استفاده زیاد از حد آنهاست که معمولا در خانمهای باردار اتفاق نمی افتد.
 
پونه را برای سرماخوردگی استفاده نکنید
 
پونه نیز یکی از گیاهان مؤثر برای القای سقط جنین است. این گیاه می تواند به عنوان یک سم قدرتمند عمل کند و لذا باید با دقت فراوان مصرف شود. خیلی از خانمهای باردار وقتی در این دوران دچار سرماخوردگی میشوند به درمانهای گیاهی از جمله استفاده از پونه روی می آورند در حالی که استفاده از آن در مقدار زیاد به شدت سقط آور است.
 
به این گیاهان اعتماد نکنید
 
برای زن آبستن افراط در کلیه خوراکی ها ممنوع است و نباید هیچ غذایی را خارج از اندازه بخورد. تنوع بهترین روشی است که زن آبستن بکار بسته و از تمام خوراکی ها استفاده نماید.
 
* بابونه، افسنطین، سداس، کدوی تلخ، نعنای کوهی و مینا از جمله گیاهانی هستند که شاید نامشان را کمتر شنیده باشید اما تقریبا در اغلب کتب طب سنتی بر سقط آور بودن آنها تأکید شده است. البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که بدن مکانیسمی دارد که اگر انقباضی اتفاق می افتد با مکانیسم دیگری آن را خنثی کند، مگر اینکه زیاد مصرف شود. بنابراین اگر گیاهی تاکنون استفاده نشده و به یکباره در دوران بارداری مورد مصرف قرار می گیرد احتمال خطرزا بودن آن بیشتر هم هست.
 
زعفران

دیگر کدام مواد مضر هستند؟

 
 
زعفران، جعفری، غوره، آب غوره، مارچوبه، زیره، سیاه دانه، دارچین، مسهل.
* غذاهای مانده مخصوصاً غذاهای گوشتی برای زن آبستن بدترین سم هاست. خوردن موادی مثل کالباس، سوسیس، ژامبون و ساردین و سایر کنسروها و ماهی مانده به کلی ممنوع است.
* بانوان حامله چنانچه کرفس میل نمایند، ممکن است نوزادشان دچار ناراحتی های عصبی، مخصوصاً حملات شبه صرع گردد.
* بانوان باردار نباید سیاه دانه مصرف کنند زیرا قاعده آور و سقط کننده جنین است.
* خوردن جعفری برای زن آبستن جایز نیست.

خوردن این گیاهان در بارداری موجب سقط جنین می شود

4.61690
منبع : افکار-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 1555 135
نظر کاربران
سانای

سانای

واقعاً سایت عالیه... هرچی که نمیدونستم ازاینجا یادگرفتم..متشکرم

پاسخ دادن 11 1
merhrsana.mohammadi

merhrsana.mohammadi

سلام . من الان نزدیک دو ماهه پریود نشدم و هیچ علاٸمی هم نمیبینم ک بگم باردارم ، ولی تست خونگی انجام دادم مثبت بود ولی من اصلا باور ندارم چون هیچ علاٸمی رو نمیبینم ، لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم

پاسخ دادن 65 24
 mahdia

mahdia

سلام من نه هفته هست ک باردارم قرص سقط جنین هم استفاده کردم خونریزی کم داشتم ولی هنوز سقط نشده میشه منو راهنمایی کنید چیکار کنم درتاریخ 10/11/95 مصرف کردم

پاسخ دادن 76 46
امیر علی

امیر علی

برو ازمایش خون بده شاید شما از اونهایی هستین که معلوم نمیکنه

پاسخ دادن 0 0
نازنین

نازنین

شما باید یک سونوگرافی وازینال انجام دهید اگر بقایای جنین مانده است احتمالا کورتاژ کنید یه تست بتا هم انجام دهید اگر بتا رو ب کاهش است و یا منفی است یعنی مشکل خاصی ندارید و بهتر است

پاسخ دادن 2 3
زهرا

زهرا

سلام عزیزم شما باید حتما کورتاژ کنید منم همین مشکل شما رو داشتم

پاسخ دادن 2 0
سحر

سحر

سلام.من دختری باکره هستم.سه هفته هست ک پریودم عقب افتاده.آیا سقط ب بکارت آسیب میرسونه؟لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دادن 68 22
مهدی.09127390348

مهدی.09127390348

شما احتمال کم خونی داری

پاسخ دادن 1 0
دنیا

دنیا

بازم سلام دوستان من دوهفتست که عقب انداختم زعفرون دم کردم چای دارچین خوردم جوشونده جعفریم خوردم اما هنوز خبری نیست احتمال بارداریم خیلی زیاده اما چون بچه کوچیک دارم نمیخوام کسی میدونه چه مقدار جعفری یا زعفرون باعث افتادن جنین میشه؟ ترو خدا اگه کسی میدونه راهنماییم کنه ممنون

پاسخ دادن 93 35
سعیده

سعیده

من یک هفته دیر کردم تست ادرار دادم مثبت بود چکار کنم تا سقط شود بچه کوچک هم دارم

پاسخ دادن 62 43
رضا

رضا

دارو دارم

پاسخ دادن 0 1
th

th

سلام عزیزم قرص مصرف کن یا بی بی چک بگیر اگه مثبت بود برو سونوگرافی چون زعفرون دم کرده باعث موجب میشه جنین زنده نشه

پاسخ دادن 4 2
امیر علی

امیر علی

سلام شما زعفرون روزی شش بار بخور هر بار نصف استکان اون هم خیلی غلیظ باشه و سعی کن زرشک هم زیاد بخوری

پاسخ دادن 0 0
پریا

پریا

سلام.من نزدیکی داشتم و ترسیدم باردار بشم.واسه همین دو سه روز بعد نزدیکیم شروع کردم به خوردن گیاهان دارویی بدین شرح: یک گرم زعفران رو با یک فنجان اب جوش به مدت نیم ساعت دم کردم و همون یه فنجان رو دو الی سه مرتبه در روز خوردم.ینی هر نوبت یک سوم فنجان که جمعا در طول روز یک فنجان میشد. همچنین گیاهانی از جمله تخم شوید ،تخم رازیانه،سیاه دانه،گلپر،گزنه،کنجد،بابونه، از هر کدام به مقدار سه الی چهار قاشق چایخوری در یک قوری دم کردم.یعنی همه رو قاطی کردم و با مقدار دو لیوان اب جوش در قوریبه مدت نیم ساعت دم کردم و دو الی سه بار در روز خوردم.باید بگم که با زعفران و این دم کرده ی مخلوط نبات هم میریختم موقع خوردنش تا شیرین شه و بشه خوردش. همینطور مقدار ده الی پانزده قاشق هم عسل خوردم.سه چهار روز مصرف کردم و به روز پنجم نرسیده پریود شدم.حتی چند روز جلوتر از دوره قاعدگیم پریود شدم.ان شالله شما هم نتیجه بگیریدولی بیخودی سقط نکنید عزیزان.سلامت و موید باشید.یا حق.

پاسخ دادن 23 11
عاطفه

عاطفه

سلام روز بخیر تورو خدا کمکم کنید :من‌نزدیکی داشتم با نامزدم ولی بایست پریود میشدم چهاروز عقب انداختم ولی هیچ اتفاقی بینمون نیفتاد هنوز باکره هستم حتی اونم ارضا نشد،از ترس اینکه بار دارشم دم کرده زعفرون ،رازیانه،کلپر،دارچین خوردم بعد سه روز که عقب انداخته بودم پریود شدم،باز میترسم ،نامزدم هم میگه هیچ اتفاقی نیفتاده،ولی خیلی کمر دردم خیلی خون از بدنم میاد زمان پریودیم اینطور نبودم امکان داره بخاطر داروهای گیاهی باشه؟اگه کسی چیزی میدنه کمکم کنه.تشکر

پاسخ دادن 10 11
دخترپاییز

دخترپاییز

سلام من 15روز از پریود ماهه پیشم گذشته باز پریود شدم نزدیکی داشتم از قرص استفاده کردم امکانش هست سقط باشه یا طبیعیه؟

پاسخ دادن 6 7
مینا

مینا

من در یک ماهگی هستم بخاطر سرما خوردگی پونه مصر ف کردم چه کار کنم

پاسخ دادن 5 6
الهام

الهام

سلام... من ۱ماه باردارم... سیاه دونه... زعفرون مصرف کردم ولی هنوز خبری از سقط نیس... چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید...تشکر

پاسخ دادن 30 14
فریاد زیر آب

فریاد زیر آب

سلام من به ماهه که باردارم بچه کوچیک هم دارم میخوام سقد کنم همه میگن گناهه تورو خدا راهنماییم کنین حالم خیلی خرابه

پاسخ دادن 5 2
مجتبی

مجتبی

سلام....داشتن گناه واین مسایل که بهونه است....اینقدردرطول روز گناه میکنیم که اینادرمقابلش چیزی نیست چراموضوع روباشوهرت مطرح نمیکنی....حقشه که بدونه...شایداون بتونه تصمیم بهتری بگیره اگه صلاح بدونه کمک های اون بیشترنتیجه میده شماخانمی زیادکاری ازدستت برنمیاد باتشکر

پاسخ دادن 0 0
رامپری

رامپری

بنظرم اگه امکان نگه داری نباشه سقط بصلاحه وگناهی هم نداره چون فعلاقلبش شکل نگرفته ازطریق قرص سقط کنین

پاسخ دادن 0 1
پریسا

پریسا

من تخم شویدوعروسک پشت پرده وپونه ورازیانه وچای دارچین خوردم البته سه روزبه صورت هرکدوم سه باروهرروزپیاده روی کردم تابعداینکه10روزازپریودیم گذشته بودوتستم بارداری نشون میدادسقط شدممنون ازنظرات مفیده همه دوستان

پاسخ دادن 2 0
سحر

سحر

سلام من 2ماه هست که عمل کیست تخمدان انجام دادم و الان 5 هفته حامله هستم چیکار کنم سقط کنم نمیتونم نگه دارم چون شکمم هنوزبخیه هاش تازه هست واسه خودم خطرناکه

پاسخ دادن 3 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف