نمناک بهداشت و سلامتتغذیه چه افرادی نباید حلیم بخورند؟
حلیم ، خوردن حلیم
خوردن حلیم با مقداری روغن حیوانی و دارچین برای افطار فقط برای افراد دارای مزاج سرد مناسب و مفید است و برای افراد گرم مزاج مناسب نیست.

حلیم برای افراد گرم مزاج مناسب نیست

حلیم به دلیل داشتن گندم، علاوه بر خاصیت سیرکنندگی بالا منبع بسیار خوب روی، منیزیم، آهن و نیاسین است.

حلیم یک غذای پرکالری محسوب می شود. 100 گرم حلیم190 کالری انرژی دارد و حاوی 6 گرم پروتئین، 10 گرم چربی، 20 گرم کربوهیدرات، 1 میلی گرم آهن و 9 میلی گرم کلسیم است.ولی با همه این خاصیت ها خوردن حلیم برای بعضی ها مناسب نیست.

یک محقق و مدرس طب سنتی درباره تدابیر افطار ماه رمضان اظهار داشت:یکی دیگر از تدابیر ماه مبارک تدابیر هنگام افطار است که شخص روزه دار اگر از آن غافل شود می تواند بدنش را دچار بیماری کند.

تدابیر افطار ماه رمضان- خوردن مایعات داغ و گرم (بالفعل و بالقوه) برای افراد گرم مزاج خیلی مناسب نیست و بهتر است این افراد از نوشیدنی های خنک نه خیلی سرد به صورت جرعه جرعه استفاده کنند.
این محقق و مدرس طب سنتی ادامه داد:خوردن حلیم با مقداری روغن حیوانی و دارچین برای افطار فقط برای افراد دارای مزاج سرد مناسب و مفید است ولی برای افراد گرم مزاج مناسب نیست و باید از سوپ جو و آش های خنک که از ماش، جو و عدس در آنها استفاده شده است, بیشتر استفاده کنند.

 

حلیم

خوردن حلیم

-در فصل تابستان به خاطر کوتاهی شب بهتر است شام به صورت مختصر و از غذاهای مقوی و کم حجم استفاده شود تا در زمان سحر از معده و روده کوچک عبور کرده باشد.

به گفته وی توصیه می کنم از غذاهای سنگین و دیرهضم هنگام شب استفاده نکنند و سعی کنند تا می توانند از مواد غذایی متناسب با مزاج بدنشان استفاده کنند.-نوع غذای شام در ماه مبارک با ایام دیگر احتیاج به تفاوت زیاد ندارد و همان شام هایی که در سایر ایام و متناسب با مزاج شخص مصرف می شود.

می توان در این ایام نیز مصرف شود تنها نکته مهم آن زود هضم بودن آن و متناسب با مزاج شخص بودن است.

چه افرادی نباید حلیم بخورند؟

چه افرادی نباید حلیم بخورند؟
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 6
برگرفته از سلامتی -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف