نمناک بهداشت و سلامتتغذیه خوردن شلغم برای این افراد ممنوع
خوردن شلغم ، مضرات خوردن شلغم خام
خوردن شلغم برای درمان انواع بیماری های عفونی توصیه می شود و فواید بینظیر آن برای هرکسی ثابت شده است اما مانند هر خوردنی دیگر، شلغم هم می تواند برای دسته ای از افراد خطرناک و مشکل ساز باشد.
بازدید : 37,559 نفر

مضرات خوردن شلغم برای چه کسانی بیشتر است؟

خوردن شلغم بسیار توصیه می شود چرا که همانطور که می دانید، شلغم یکی از بهترین سبزیجات و درمان کننده های طبیعی بیماری ها است. آنتی بیوتیک موجود در شلغم برای درمان بیماری هایی همچون برونشیت و سرماخوردگی اثری فوق العاده دارد اما برای برخی از افراد خوردن شلغم دردسر ساز می شود.

 یک کارشناس طب سنتی گفت:شلغم همانند یک آنتی بیوتیک در بدن عمل می کند.

با وجود اینکه مواد آنتی بیوتیکی در شلغم وجود ندارد اما مانند آنتی بیوتیک عمل می کند و یک ضدمیکروب قوی برای بدن به شمار می آید.


خوردن شلغم

عوارض و مضرات خوردن شلغم خام برای بیماران گوارشی

خوردن شلغم خام برای این افراد ممنوع است

وی با بیان اینکه شلغم خواص دارویی فراوانی برای بدن دارد، افزود:شلغم دارای طبعی گرم است و در فصل سرما و سرماخوردگی طرفداران زیادی را به خود جلب می کند.

شلغم ضدتب، ضدسرماخوردگی، ضدگلودرد، مدر و از بین برنده میکروب های بدن است اما مصرف آن برای افرادی که از ناراحتی های گوارشی به ویژه نفخ رنج می برند، توصیه نمی شود.

این کارشناس طب سنتی در خصوص شکل ظاهری شلغم اظهار کرد:پوست نازک، توپر و سنگین بودن آن، پوست خارجی روشن و شفاف از ویژگی های شلغم مرغوب است.

فصل پاییز فصل برداشت شلغم است و خوشبختانه استان همدان از نظر کشت شلغم در جایگاه مطلوبی قرار دارد.

خوردن شلغم ، این افراد از خوردن شلغم خام بپرهیزند

خوردن شلغم برای این افراد ممنوع
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 166
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 125 41
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف