نمناک بهداشت و سلامتتغذیه خوردن عناب برای افرادی که قند خون دارند
خوردن عناب ، کنترل قند خون
خوردن عناب برای کنترل فشار خون مفید بوده و همچنین موجب قویت حافظه و درمان کم اشتهایی می شود.

کنترل قند خون با خوردن عناب

یک کارشناس طب سنتی در خصوص خواص عناب اظهار کرد:این میوه خشک تصفیه کننده خون بوده و به هضم غذا کمک می کند. وی معتقد است عناب در درمان نامرتب بودن ضربان قلب، خستگی اعصاب، عرق شبانه و تعرق زیاد بدن نیز استفاده می شود.

این کارشناس طب سنتی با اشاره به اینکه عناب به دلیل داشتن لعاب زیاد نرم کننده سینه است و آسم و تنگی نفس را برطرف می کند، خاطرنشان کرد:این میوه خشک ملین است و اگر آن را با آب یا شیر بجوشانیم خاصیت ملین بودن آن بیشتر هم خواهد شد. 

خوردن عناب

خواص بی نظیر عناب

کارشناس طب سنتی عناب را خواب آور و درمان کننده بی خوابی دانست که این خاصیت در هسته عناب بیشتر است. این کارشناس به افراد توصیه کرد برای برطرف کردن ورم چشم، عناب را به چشم بمالند. ناصری تقویت دستگاه هاضمه، تقویت حافظه و درمان کم اشتهایی را از دیگر خواص عناب برشمرد.

وی در خصوص خواص خود گیاه و درخت عناب نیز افزود:جوشانده پوست درخت عناب داروی ضد اسهال است، به علاوه ریشه گیاه در درمان سوء هاضمه مفید است. 

خوردن عناب

خواص بی نظیر عناب

 به گفته این کارشناس، جوشانده ریشه به پودر تبدیل می شود و برای زخم ها و دمل های کهنه مفید است.
کارشناس طب سنتی ادامه داد:آب عناب با کاهو برای درمان سرطان مفید است، همچنین برگ های آن بند آورنده خون و تب بر است و به شکل ضماد در درمان ادرار بندی به کار گرفته می شود.

خوردن عناب برای افرادی که قند خون دارند

خوردن عناب برای افرادی که قند خون دارند
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 19
برگرفته از ایسنا/ی
این مطلب مفید بود ؟ 16 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف