نمناک اخبارپزشکی و سلامت بلای وحشتناک خوردن میوه نشسته روی مغز دختربچه + عکس
خوردن میوه نشسته ، کودک 8 ساله
دختر بچه 8 ساله بعد از خوردن میوه های نشسته اتفاقی عجیب برایش افتاد و در مغزش مشکلات عجیبی پیش آمد.
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1397

تخم ریزی کرم ها داخل مغز کودک 8 ساله بعد از خوردن میوه نشسته

در میان اخبار عجیب و غریب روز تصاویری عجیب تر از مغز یک دختر بچه 8 ساله جلب توجه می کرد ، تصویری که در وب سایتها با تیتری رعب آور منتشر شد :"مغز دختر 8 ساله با 100 تخم کرم محاصره شد !" خبری که جزئیات و تصاویر مربوط به آن را در ادامه این بخش از نمناک خواهید خواند.

بی توجهی به تغذیه مغز کودک خردسال را پر از تخم کرم کرد

دختر هشت ساله ای که نامش منتشر نشده است به دلیل وجود 100 عدد تخم کرم نواری در مغزش دچار تشنج و حملات صرع شد ؛ این دختر پس از خوردن گوشت نپخته یا میوه و سبزیجات نشسته متحمل درهای فلج کننده ای شد. این دختر از دهلی نو ، در ابتدا با دوز بالایی از استروئید تحت مداوا قرار گرفت چراکه پزشکان مشکوک به وجود کیست هایی درمغز او شدند؛ ولی به جای درمان ، دارو او را از 40 کیلو به 132 کیلو رساند؛ عوارض به حدی بود که او دیگر قادر به راه رفتن نبود و نفس نفس میزد.

مغز کودک خردسال

مغز کودک پس از استفاده از میوه های نشسته

وجود کرم در داخل مغز کودک

شش ماه بعد ، پدر و مادر ناامید دختر، او را به بیمارستان فورتیس میبرند ، در آنجا مشخص میشود که او از بیماری خاصی به نام نورو سیستی سرکوزیس رنج می برد ؛ تصور میشد که این کرم های خوکی پس از مصرف گوشت خوک خام ، سبزیجات یا میوه نشسته ، از شکم و از طریق جریان خون به مغز او راه یافتند و طبق آنچه پیش بینی میشد وجود این تخم کرم ها موجب فلج موقت او و ناتوانی دردناکش در تنفس شده بود.

پس از انجام مراحل درمان برای از بین بردن تخم ها ،این دختر به تدریج بهبود یافته و قادر به راه رفتن دوباره شد ، برای کاهش تورم ، درمان او ابتدا با دارو شروع و سپس برای از بین بردن کرم های خوکی اقدامات لازم صورت گرفت. او پس از کاهش اضافه وزن ناشی از مصرف بیش از حد استروئید، توانست وزن کم کند و به مدرسه بازگردد.

کرم داخل مغز

انتقال کودک به بیمارستان به دلیل وجود کرم در مغزش

پدر این دختر که علاقه ای به فاش شدن اسمش نداشت گفت:" ما هیچگاه فکر نمیکردیم که دختر سالم و شاداب ما به چنین بیماری دردناکی مبتلا شود و خیلی خوش شانس هستیم که پیش از باز شدن تخم ها درمان مناسب یافت شد و آسیب بیشتری به مغز او نرسید.

عاقبت خوردن میوه نشسته برای دختر بچه

منبع : بخش خبری نمناک / ن /ح.ب
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف