نمناک سبک زندگیتناسب اندام بهترین زمان خوردن ناهار برای کاهش وزن
خوردن ناهار ، دریافت کالری ها و مواد مغذی
خوردن ناهار پس از ساعت 3 بعد از ظهر روند کاهش وزن را به کلی مختل می کند،اگر می خواهید دچار اضافه وزن نشوید پس از این ساعت ناهار نخورید.

خوردن ناهار بعد از ساعت 3 عصر تاثیر منفی در کاهش وزن دارد

درست است که تأثیرات نوع مواد غذایی که مصرف می کنید برای همه کاملا روشن است اما اینکه کی غذا می خوریم هم، تأثیر خاص خود را روی وضعیت بدن، دریافت کالری ها و مواد مغذی دارد. زمان وعده ها و میان وعد ه های غذایی می تواند روی تنظیم سوخت وساز بدن، وزن، مدیریت بیماری های مرتبط با چاقی و چرخه ی خواب بدن تأثیر بگذارد . با این مقاله از نمناک همراه باشید چرا که می خواهیم درباره ی تأثیر زمان خوردن ناهاردر کم کردن وزن با هم صحبت کنیم .

اگر اضافه وزن داریدخوردن ناهار بعد از این ساعت اشتباه است

اگر می خواهید وزنتان را کم کنید بهتر است بدانید که خوردن ناهار در ساعت مشخص آن، تاثیر زیادی روی کاهش وزن شما دارد و درصورت حجم زیاد کاری و خوردن وعده ی ناهار در بعد از ظهر، برنامه کاهش وزن شما از اساس خراب خواهد شد .
در یک بررسی انجام شده در اسپانیا که بر روی 1200 نفر از کسانی که دچار چاقی یا اضافه وزن بوده اند ، انجام شده است، نشان می دهد صرف ناهار پس از ساعت 3 بعد از ظهر روند کاهش وزن را به کلی مختل می کند .
بدن ما زمانیکه مواد غذایی را پیش از ساعت 3 دریافت می کند، سوخت و ساز بهتری داشته و زمانیکه بعد از این ساعت ناهار بخورید متابولیسم بدن شما با مشکل روبرو شده و کالری کمتری را می توانید بسوزانید .بدن ما پس از ساعت 3 انسولین کمتری جذب کرده و چربی و قند مواد غذایی که می خوریم در بدن ما تجمع بیشتری پیدا می کنند که این چربی اضافه عمدتا در دور کمر جمع می شود .

خوردن ناهار

ارتباط زمان خوردن ناهار در کاهش وزن

با توجه به اینکه نهار وعده اصلی است و میزان بیشتری مواد غذایی در این وعده مصرف می شود، دیرخوردن آن در مقایسه با صبحانه یا شام، موجب چاقی می شود.در واقع تغییر در زمان صرف صبحانه یا شام به اندازه تغییر زمان صرف نهار تاثیر ندارد .
اگر شما وعده صبحانه را حذف کنید به دلیل گرسنه تر شدن هنگام نهار تا 40 درصد کالری بیشتری وارد بدنتان می شود و جذب کالری هنگام شام هم تا 60 درصد بیشتر خواهد بود .همچنین مصرف وعده شام هم بعد از ساعت هفت می تواند خطری جدی برای سلامت افراد باشد، زیرا افراد در طول شب به دلیل کم  تحرکی کالری کمتری می سوزانند که سبب چاقی، اضافه وزن و به دنبال آن ابتلا به انواع بیماری ها در بلند مدت در آن ها می شود.اما این تاثیر برای وعده ناهار به مراتب بیشتر است .

خوردن ناهار

تاثیر شگفت انگیز زمان خوردن ناهار در کاهش وزن

زمان غذا خوردن 

رابطه ی بین چرخه ی زیستی طبیعی بدن و افزایش وزن، بیشتر از چیزهایی که می خورید اهمیت دارد و محدود کردن تغذیه به زمان های خاصی در روز، بدن شما را برنامه ریزی می کند. تحقیقات نشان می دهند که شما می توانید ظرف چند روز بدن تان را با این تغییرات سازگار کنید، برای همین است که معمولا خوردن 6 وعده غذا به جای 3 وعده در رژیم های غذایی می تواند کمک کننده باشد .

نظم بخشیدن به زمان های غذا خوردن در طولانی مدت می تواند نقش مهمی در افزایش یا کاهش وزن بدن ایفا کند. بدن ما معمولا هر 3 تا 5 ساعت یک بار، گرسنه می شود اما مهم این است که باید طبق برنامه ی منظمی سیر شود. سعی کنید هر روز در زمان مشخصی غذا بخورید. می توانید از میان وعده های سالم مثل سبزیجات و پنیر که حجم معده را پر می کنند، برای جلوگیری از زیاد شدن اشتهای خود استفاده کنید. از طرفی اگر در یک وعده ی غذایی مقدار زیادی غذا خوردید می توانید زمان غذاخوردن بعدی تان را جابه جا کنید و لازم نیست وعده ی غذایی بعدی دقیقا عین برنامه ی همیشگی تان باشد. در عین حال می توانید همیشه یکی از وعده های غذایی را با فاصله ی زمانی طولانی تر و با حجم بیشتر از دیگر وعده ها میل کنید. مثلا در مطالعه ای مشخص شده بود زنان چاقی که صبحانه را بیشتر از شام می خورند سوخت و ساز بدن شان بالاتر می رود و نتیجه ی بهتری برای کاهش وزن می گیرند .

بهترین زمان خوردن ناهار برای کاهش وزن

بهترین زمان خوردن ناهار برای کاهش وزن
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از چاره چی _ چطور / ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف