نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد علت لکه بینی و خونریزی در ماه دوم بارداری
خونریزی بارداری ، علت خونریزی بارداری
خیلی از خانم ها در دوران بارداری دچار خونریزی و لکه بینی می شوند که این اتفاق گاه به علت مشکلات جفت جنین است و گاه نشانه ای برای زایمان زودرس.

آیا خونریزی در دروران بارداری همیشه به این معناست که یک مشکل وجود دارد؟

خونریزی واژینال در دوران بارداری علل بسیار زیادی دارد بعضی از آنها جدی هستند و برخی دیگر جدی نمی باشند.خونریزی بارداری ممکن است در اوایل یا بعد از بارداری رخ دهد، که در اوایل دوران بارداری معمول و شایع تر است.

در بسیاری از موارد ، این یک مشکل عمده و جدی نیست خونریزی بعد از بارداری ،میتواند جدی تر باشد که در این صورت ، بهتر است که در هر زمانی با پزشک متخصص زنان زایمان یا سایر متخصصین تماس بگیرید ؛ در این بخش از نمناک به بررسی علل کلی خونریزی در دوران بارداری و با احترام به درخواست شما کاربران عزیز به توضیحی در مورد لکه بینی در ماه دوم بارداری پرداخته ایم.

خونریزی بارداری یا پریود

چرا در دوران بارداری خونریزی اتفاق می افتد؟

خونریزی در دوران اولیه بارداری چگونه رخ میدهد؟

در 3 ماهه اول در حدود 15 تا 25 درصد از زنان باردار، دچار چنین مشکلی میشوند.خونریزی کم یا لکه بینی ، میتواند پس از یک الی دو هفته پس از انجام لقاح رخ دهد یعنی زمانی که تخم ریزی در رحم انجام میشود. گردن رحم ممکن است به راحتی در دوران بارداری خونریزی کند، زیرا در این تقطه از بدن ، رگ های خونی بسیاری وجود دارد و خونریزی موضعی ،پس از رابطه جنسی یا بعد از یک تست پاپ اسمیر غیر معمول نیست.

خونریزی بارداری ماه اول

دلیل خونریزی در اوایل بارداری چیست؟ 

چه مشکلاتی در دوران بارداری میتواند باعث خونریزی شود؟

عفونت ، زایمان زود رس و حاملگی خارج از رحم.

چه زمانی حاملگی و جنین از دست میرود؟

از دست دادن جنین ،در طی 13 هفته اول بارداری ،زایمان زودرس یا سقط جنین نامیده میشود.این ماجرا در بین حدودا 10 درصد از حاملگی های شناخته شده اتفاق می افتد با این حال ، حدود نیمی از زنانی که دچار سقط جنینی شده اند ،هرگز خونریزی را تجربه نکرده اند.

خونریزی در حاملگی

دلایل خونریزی در بارداری و سقط جنین 

حاملگی خارج از رحم چیست؟

این نوع حاملگی زمانی اتفاق میافتد که تخمک بارور وارد رحم نمیشود و درداخل لوله های فالوپی قرار میگیرد. اگر لوله فالوپی شکسته شود و ممکن است خونریزی داخلی رخ دهد که از دست دادن خون ممکن است باعث ضعف ، خستگی ، درد ، شوک و یا حتی مرگ شود.گاهی اوقات خونریزی های واژینال، تنها علائم حاملگی خارج از رحم میباشند.دیگر علائم آن ممکن است شامل:درد زیر شکم ، لگن یا شانه باشد این علائم میتواند حتی قبل از اینکه باردار شوید ، رخ دهد ؛ در صورت مشاهده چنین علائمی ، با پزشک متخصص خود تماس بگیرید.

خونریزی خارج رحمی

خونریزی بارداری چه علتی دارد؟ 

چه چیزی باعث خونریزی بعد از بارداری میشود؟

مشکلات متداولی که ممکن است ، سبب خونریزی ناگهانی در دوران بارداری شوند ، عبارتند از :

  • التهاب یا رشد در دهانه رحم.
  • خونریزی های شدید، یک نشانه جدی تری هستند که ممکن ناشی از مشکلات جفت باشند.
  • هر مقدار از خونریزی ممکن است نشان دهنده زایمان زودرس باشد.

اگر شما هرگونه خونریزی را در دوران بارداری مشاهده کردید، باید به پزشک مراجعه کنید یا فوری خودتان را به بیمارستان برسانید.

دیدن خون در بارداری

بررسی عوامل موثر در خونریزی بارداری 

چه مشکلی در جفت میتواند وجود داشته باشد،که در طول بارداری سبب خونریزی شود؟

مشکلات متعددی در جفت باعث خونریزی میشود، که عبارتند از:

جدا شدن زود رس جفت:

در این اتفاق، جفت جدا از دیواره رحم قرار میگیرد. شایع ترین علائم و نشانه ها، خونریزی واژینال و درد شکمی یا پشتی میباشد . این مشکل در صورت بروز میتواند عوارض جدی ایجاد کند.نوزاد ممکن است اکسیژن کافی نداشته باشد و زن باردار مقدار زیادی خون از دست میدهد. 

پایین بودن جفت:

زمانی که جفت در پایین رحم باشد ، ممکن است که به طور کامل رحم را پوشانده باشد، که به عنوان جفت سر راهی نیز نامیده میشود.ممکن است باعث خونریزی واژینال شود.این نوع خونریزی اغلب بدون درد رخ میدهد. بعضی از انواع جفت های سر راهی ، مشکل خود را در هفته های 32 تا 35 حل میکنند و زایمان بعد از آن ، میتواند به طور معمول اتفاق بیافتد.اگر این مشکل حل نشود ، ممکن است نیاز به سزارین داشته باشید.

مشکلات جفت جنین

خونریزی در بارداری و مشکلات جفت جنین 

جفت پلاکت:

زمانی که جفت یا بخشی از آن ، در محلی غیر طبیعی از رحم چسبیده باشد ،فاقد پرده دسیر وامی میباشد.یا در کل این پرده ناقص است که میتواند ، باعث خونریزی شدید در طول زایمان یا سه ماهه سوم بارداری شود.اکثر این موارد را میتوان در طول بارداری یا سونوگرافی معمولی یافت و گاهی اوقات تا زمان تولد نوزاد مشخص نمیشود.در طول بارداری مراقب خودتان باشید و اطمینان حاصل کنید که تمام منابع مورد نیاز را در دسترس دارید.

همسیتروکتومی:

( برداشتنه همه یا بخشی از رحم) اغلب پس از زایمان باید انجام شودتا از تهدید زندگی فرد جلوگیری شود.

خارج کردن رحم

علت های خونریزی واژن در بارداری 

آیا خونریزی در بارداری ممکن است نشانه ای از زایمان زود رس باشد؟

در اواخر بارداری خونریزی ممکن است یک نشانه از درد زایمان باشد ؛ اگر این درد قبل از هفته 37 بارداری شروع شود، زایمان زود رس به حساب میاید. 

نشانه های دیگر زایمان زود رس شامل موارد زیر میباشد:

  • تغییر در ترشحات واژن
  • افزایش فشار خون
  • افزایش درد زیر شکمی
  • کمر درد
  • گرفتگی و اسپاسم خفیف شکمی و یا بدون اسهال
  • انقباضات یا سفت شدن مکرر رحم که اغلب بدون درد است و تقریبا هر 20 دقیقه اتفاق میافتد.
  • پاره شدن کیسه آب

علائم زایمان زودرس

آیا خونریزی در بارداری طبیعی است؟ 

علت لکه بینی و خونریزی رحمی در ماه دوم چیست؟

خونریزی واژینال در 3 ماهه اول، 20 تا 30 درصد از حاملگی ها را تحت تاثیر قرار میدهد.خونریزی واژینال ممکن است لکه بینی یا حتی خونریزی های شدید همراه با لخته شدن باشد ؛ در ماه دوم ممکن است علل زیادی برای خونریزی واژینال وجود داشته باشد. در طول زمان ممکن است خونریزی ها ایجاد شود که تخمک ها بارور شده به رحم وارد میشوند و این موضوع کاملا طبیعی است.

خونریزی پس از مقاربت واژینال در دوران بارداری نیز بسیار رایج است.

براساس گزارشات اغلب سقط جنینی علت خونریزی سه ماهه اول باردرای است. مهمترین دلایل سقط جنین،مشکل با کروموزوم های جنینی است و سایر دلایل آن، مشکلات هورمونی میباشد.

 

خونریزی و لکه بینی دوران بارداری چه دلایلی می تواند داشته باشد؟

علت لکه بینی و خونریزی در ماه دوم بارداری
:
امتیاز : 4.9 تعداد رای : 76
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
این مطلب مفید بود ؟ 74 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف