نمناک اخبارسیاست جنجال خیابان ابوبکر البغدادی در ریاض! + عکس
ابوبکر البغدادی ، سرکرده داعش
انتشار تصویری از تابلویی در پایتخت عربستان سعودی با نام ابوبکر البغدادی در شبکه های اجتماعی جنجال به پا کرد.
تاریخ انتشار : 14 بهمن 1394

خیابان ابوبکر البغدادی

انتشار عکس خیابانی در پایتخت عربستان که هم نام با سرکرده گروه تروریستی تکفیری داعش است، دوباره در شبکه های اجتماعی جنجال ساز شد. شهرداری ریاض در پاسخ به درخواست یکی از اتباع سعودی برای تغییر نام خیابان "ابی بکر البغدادی" تأکید کرد که این درخواست در حال بررسی است. پایگاه عربی شبکه "سی ان ان" گزارش داد:این خیابان که هم نام با لقب سرکرده داعش است، در منطقه "المروج" در ریاض قرار دارد.

ابوبکر البغدادی

تابلوی خیابانی به نام ابوبکر البغدادی در پایتخت عربستان

پایگاه سعودی "سبق" به نقل از "احمد الحکمی" که درخواست کرده نام این خیابان تغییر کند، نوشت:این موضوع فقط یک تشابه اسمی است، و قطعا منظور شهرداری از این نام، خلیفه ادعایی داعش نبوده.
مطرح شدن دوباره این موضوع و تأکید شهرداری ریاض درخصوص بررسی درخواست شهروند سعودی، درحالی است که نامگذاری این خیابان یک سال قبل صورت گرفت.
در آن زمان برخی مدعی شدند احتمالا نام این خیابان برگرفته از شخصیتی به نام "أَبی بکر محمَّد بنِ خلف بنِ حیَّان بنِ صدقةَ الضبِّی البغدادی" ملقب به "وَکیع" و مؤلف کتابی تحت عنوان "أَخبار القُضاة" است که در سال 306 هجری درگذشت.

جنجال خیابان ابوبکر البغدادی در ریاض! + عکس

جنجال خیابان ابوبکر البغدادی در ریاض! + عکس
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 10
برگرفته از جام جم /ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف