نمناک سبک زندگیروابط عاطفی خیانت جنسی یا خیانت عاطفی
خیانت ، خیانت زن
وقتی در یک زندگی مشترک خیانت اتفاق می افتد ، یکی از طرفین رابطه نیازهای جنسی و عاطفی طرف مقابل را به درستی برآورده نکرده است. خیانت می تواند جنسی ، عاطفی و یا جنسی عاطفی باشد.

خیانت به همسر ریشه از کجا دارد؟؟؟

خیانت در زندگی زناشویی مسئله مهمی است که در جوامع امروزی زیاد شده است و بنیان خانواده ها را متزلزل ساخته است. خیانت معمولا زمانی در زندگی زناشویی  بوجود می آید  که خانمی فکر کند شوهرش به او اهمیتی نمی دهد و برایش ارزش قائل نیست  در دنیا تقریبا مقدار آقایانی که به خانمشان خیانت میکنند از خانمها زیادتر است ولی پژوهشهای جدید نشان داد که در این سالها تعداد خانمهای خیانتکار زیادتر شده است.

دلایل خیانت زنان عبارتند از : انتقام جوییی، بی تفاوتی همسر، احساس ناامنی و خلأ عاطفی، بازگشت به گذشته، رابطه یکنواخت، ترس از خیانت شوهر، روابط زناشویی سرد و نبود نقاط مشترک و ...

دلایل خیانت در زندگی مشترک چیست ؟

تعریف کلی از خیانت

خیانت چیست ؟

خیانت به موضوعی اطلاق می شود که یک عضو از یک رابطه ازدواج، اقدام به برقراری رابطه ای خارج از چارچوب ازدواج کند. یعنی زن یا مردی که در یک رابطه دو نفره براساس ازدواج رسمی قرار دارند، اقدام به برقراری رابطه ای عاطفی یا جنسی خارج از رابطه رسمی خود کنند. این یک تعریف سطحی از خیانت است که در فرهنگ های مختلف تغییرات زیادی به خود دیده است که جای بحث در اینجا ندارد.

زمانی که یک مرد و زن مجرد در خود این توانایی را می بیند که اقدام به ازدواج و عقد قانونی آن کنند، به دنیای دیگری وارد می شوند. دنیایی که در آن از بی تعهدی احتمالی و رفع مسئولیت های دوران مجردی خبری نیست و دو طرف باید تن به یک تعهد دائم نسبت به یکدیگر دهند. این تعهد شامل تعهد زمانی، حمایتی، پشتیبانی، عاطفی و جنسی است.

تعهد زمانی به این معنی است که دو طرف به یکدیگر تعهد دهند که در بیشترین و مهم ترین زمان های خود در کنار یکدیگر باشند. 

تعهد حمایتی دال بر این است که دو طرف بکوشند که از یکدیگر در شرایط سخت حمایت کنند.

تعهد پشتیبانی به این موضوع اشاره دارد که دو طرف نسبت به هم مسئول باشند و مسئولیت ها و تکالیف شخصی خود را ادا کنند.

تعهد عاطفی بدین معنی است که دو طرف یکدیگر را دوست داشته و در تامین نیازهای عاطفی یکدیگر و پرکردن خزانه عاطفی هم کوشا باشند.

و تعهد جنسی بدین معناست که زن و مرد بتوانند نیازهای غریزی و جنسی خود و همسر خویش را تامین کنند و در این زمینه کمبودی نسبت به هم وارد نکنند. 

در این میان اگر یکی از طرف های رابطه ازدواج در برآورده کردن هر یک از این کارکردهای اصلی رابطه، رجوع به فرد سومی خارج از رابطه دو نفره خود کند، اقدام به خیانت کرده است.

وقتی زن و شوهری که در یک رابطه دوطرفه با هم قرار می گیرند و تمایل خود را مبنی بر تعهدی طولانی مدت در تمامی ارکان و کارکردهای اصلی که برشمردیم ابراز می کنند، موظف هستند به تعهد خود پایبند باشند و هرگونه تخطی از این پیمان موجب رخ دادن فعل خیانت می شود.

چگونه از خیانت شوهرمان جلوگیری کنیم

عوامل و انواع خیانت 

زمانی که در مورد خیانت صحبت می کنیم، به چند فاکتور مهم بر می خوریم. این فاکتورها عبارت اند از: 

1- خیانت لزوما جنسی نیست و می تواند عاطفی و حتی کلامی باشد.

2- خیانت به صورت پنهانی صورت می گیرد و اگر علنی شود دیگر خیانت محسوب نمی شود.

3-خیانت عمدتا کوتاه مدت است و کمتر با خیانت بلندمدت برخورد می کنیم.

4-آخرین ویژگی خیانت این است که در بیشتر موارد، به خاطر پول صورت نمی گیرد و دلایلی عمدتا روانی در پس ماجرای خیانت نهفته است.

 

به تعبیری دیگر، از خیانت می توان تعبیر به بی وفایی نیز کرد. بی وفایی به همسر از رواج نسبتا زیادی در جوامع گوناگون برخوردار است که می تواند دلایلی روان شناختی یا اجتماعی داشته باشد.

در تعبیر بی وفایی، هرگونه پنهان کاری که از جانب یکی از طرفین در رابطه ازدواج صورت گیرد، خیانت محسوب شده و سندی است دال بر بی وفایی او.

حتی اگر شخصی مسئله ای را از همسر خویش به این دلیل پنهان کند که همسر او با دانستن آن مطلب ناراحت می شود، باز هم می توان گفت مرتکب بی وفایی شده است، پس هرگونه روابط خارج از چارچوب زناشویی، خیانت محسوب می شود، بنابراین با این توضیحات، خیال پردازی با شخصی غیر از شریک زندگی، دیدن عکس و فیلم مستهجن و روابط تلفنی و اینترنتی نیز نوعی خیانت تلقی می شود.

بی وفایی اشکال متعددی دارد، از قبیل بی وفایی جنسی و بی وفایی عاطفی، بی وفایی عاطفی به صورت درددل کردن با یک غریبه غیرهم جنس، درمیان گذاشتن اسرار، بگو و بخند کردن، گفت و گوی صمیمانه خارج از عرف و مواردی دیگر که از چشم همسر پنهان باشد، صورت می گیرد.

بی وفایی جنسی، برقراری رابطه جنسی و فیزیکی با شخصی خارج از حوزه زناشویی است که می تواند جنبه عاطفی نداشته باشد. در مواردی بی وفایی عاطفی و جنسی می تواند با هم صورت گیرد.

یکی از انواع خیانت که پیش از این در مورد آن صحبت کردیم، خیانت جنسی است.

این مسئله زمانی روی می دهد که هیچ گونه پیوند عاطفی میان فرد و طرف مقابلش وجود نداشته نباشد و صرفا دلایل هیجانی ناشی از تجربه رابطه جدید جنسی، این موضوع را به وجود آورده است.

دومین نوع خیانت، احساسی و عاطفی است. این نوع از خیانت از زمانی روی می دهد که فرد احساس می کند از نظر عاطفی به شخص دیگری غیر از همسر خود علاقه پیدا کرده است. وی از همراهی، صحبت کردن و در میان گذاشتن افکار و علائق خود با شخص دوم لذت می برد و کم کم به این نتیجه می رسد که ترجیح می دهد اوقات فراغت خود را به جای اینکه با همسر یا نامزدش بگذراند، با او سپری کند.

خیانت احساسی یکی از مواردی است که بیشتر خانم ها آن را مخرب و ویرانگر تصور می کنند. خانم ها به خوبی می دانند که دخترهای زیبای بسیاری وجود دارند و برخی از مردها، بالذاته از نظر بصری تحریک پذیر هستند. البته این امر توجیه کننده خیانت جنسی نیست، اما همه به خوبی می دانند که برخی از مردها در کنترل خواست های جنسی خود ناتوان یا کم توان هستند.

خیانت آنلاین به همسر و دوری از او

خیانت به روش اینترنتی

یکی دیگر از انواع خیانت های عاطفی که متاسفانه این روزها زیاد به چشم می خورد، خیانت آنلاین است. فرد سعی می کند بیشتر و بیشتر به شبکه اینترنت متصل شود که با یک فرد خاص صحبت کند و همسرش نیز ناراحت است که او ساعت های طولانی را در اینترنت می گذراند. نیاز صحبت کردن فرد با شخص سوم که شاید خیلی زیاد هم نتواند او را ببیند، خیلی بیشتر از نیاز او برای بودن با همسر و نامزدش است.

درواقع ما با انواع و اقسام متفاوتی از خیانت ها در جامعه رو به رو هستیم که به مدد تکنولوژی و مدرنیسم، هر روز شکل های جدیدتر و فریبنده تری به خود می گیرد و ضروری است برای جلوگیری از آن چاره ای اساسی اندیشید، دام هایی فریبنده که نتیجه ای جز کابوس های وحشتناک پریشانی و ویران شدن کانون خانواده و تباه شدن برای گرفتاران آن در پی نخواهد داشت.

خیانت جنسی یا خیانت عاطفی

خیانت جنسی یا خیانت عاطفی
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 55
برگرفته از برترین ها -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 51 4
نظر کاربران
binam

binam

بياييد منطقي فكر كنيم اصلا نميشه به فردي كه خيانت كرده حتي نگاه كرد خيانت مثل ايدز ميمونه و هيچ خوبيتي نداره فقط زندگي ادم و بهم ميريزه مثل خودارضايي فقط ارضا ميكنه همين

پاسخ دادن 8 10
ناشناس

ناشناس

ما همیشه فکر می کنیم خیانتکار مقصر هستش.در خالی که کسی که خیانت می کنه حتما یه کمبودی توی زندگیش احساس می کرده که دست به خیانت زده.اگرچه خیانت راهکار درستی برای رفع کمبودهای یه رابطه نیست.

پاسخ دادن 12 18
امینه

امینه

خیانت مثل سم است منتها ذره ذره فرد مقابل رامیکشد توروخدا رحم کنید به همسر و بچه هاتون

پاسخ دادن 8 5
هیچ

هیچ

خیانتکار همیشه مقصر هست. احتمالا بهت خیانت نشده که این حرفا رو داری میزنی تو عشق و خیانت و... علم اصلا حرفی واسه گفتن نداره عشقو فقط باید تجربه کرد وقتی قلبت براش میزنه وقتی میبینیش نمیتونی حرف بزنی مثل بچه میشه رفتارت یهو مغز از کار میفته فقط احساساتت جلوعه اون موقعه نه علمی جوابگو هست نه چیزه دیگه فقط اون لحظه میمیری میمیری !

پاسخ دادن 5 1
تنها

تنها

کاملا باهات موافقم خودم این حسو تجربه کردم و کاملا گیح هستم که منم باید مثل اون بشم یا نه

پاسخ دادن 2 0
lili

lili

خیانت بیخود بوجود نمیاد خیلی محبت کردن آدما رو هار میکنه اشتباه کردم حیف عمری که به باد رفت

پاسخ دادن 2 0
مهناز

مهناز

سلام . به نظر من خیانت چه از طرف مرد چه از طرف زن هیچ دلیلی نمیتونه داشته باشه من توی مقاله مشاوره خیانت فیلیا هم میخوندم نوشته بود دلایل خیانت مثل همینجا اصلا دلیل یعنی چی اصلا چرا باید برای کاری که اصلا و ابدا نباید اتفاق بیوفته دلیل بتراشیم تا بهونه دست آدمای مریض بدیم؟؟خیانت فقط ریشه تو مریضی داره و اون آدم مریضه و هیچ دلیلی هم نداره

پاسخ دادن 3 1
افسون

افسون

من الان شوهرم بهم خیانت کرده دارم دیونه میشم نمی تونم ازش بگزرم چیکار کنم

پاسخ دادن 4 4
افسون

افسون

سلام من شوهرم بهم خیانت کرده باهاش دعوا افتادم پیش همیم ولی یه مدتی حرفی با هم نمیزنیم یعنی من برم طرفش دوستش دارم نمیدونم چیکار کنم

پاسخ دادن 6 1
ندا

ندا

من جدیدا متوجه شدم شوهرم به یه زن متاهل که از فامیل هم هست پیام عاشقانه میداده، خودش میگه اشتباه کردم دیگه تکرار نمیکنم، چند روزه حالم خیلی خرابه،به نظرتون من چجوری بهش اعتماد کنم چجوری ببخشمش؟

پاسخ دادن 6 2
فاطمه

فاطمه

دقیقا این اتفاق بره من افتاده من که بی خیال شوهرم شدم تو هم همین کارو کن شوهر منم میگفت اشتباه کردم ولی هفت سال به کارش ادامه داد مطمعن باش چون فامیل بازم این کارو میکنه

پاسخ دادن 0 0
افسون

افسون

نمی تونی اعتماد ولی میتونی ببخشیش من درد تورو دارم میکشم باید بیخیال باشی من شوهرمو دوستش دارم با کس دیگه ای تقسیمش نمیکنم

پاسخ دادن 2 0
.....

.....

من هم خیانت دیدم اونم تو دوران نامزدی یعنی دیگران میگن خیانت ب شکل دیگس خیلیام میگن تقصیر خودته چون بی محلی کردی و شاید حق با اونا باشه چون این خیانتش تو دوروز فاصله ای ک من موجبش شدم انجام شد خیانتش ب صورتمجازی و در چن ساعت با ارسال عکس و گیف های هم صورت گرفت من یک ساله ازاین انفاق میگذره ولی بجای اینکه از،یاد ببرم روز به روز برام پررنگ تر میشه نظر شما درمورد خیانت؟؟

پاسخ دادن 8 3
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف