دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامتسلامت خانواده داروهای واژینال روزه را باطل نمیکنند!
دارو روزه ، آمپول در ماه رمضان
یکی از دغدغه های روزه داران در ماه رمضان استفاده از برخی داروهایی است که باید حتما در زمان خاصی مصرف شوند. دسته از داروها روزه را باطل نمی کنند و بدون مشکل می توان آنها را مصرف کرد.
بازدید : 10,424 نفر

دارو هایی که موجب ابطال روزه نمی شوند

خانم هایی که به دلایل مشکلات جدی بایستی حتما از داروهای واژینال استفاده کنند یا افرادی که شیاف های مسکن به صورت الزامی در لیست داروهای مصرفی آنها قرار گرفته است در ماه رمضان میتوانند ادامه مصرف دارو را داشته باشند یا ؟ اینکه یک سری از داروها روزه را باطل می کنند مشخص شده است اما تنوع نوع و جنس داروها محدود به قرص و شربت نیست و همین سوال برانگیز است .

کدام داروها روزه را باطل نمی کنند؟

تمامی داروهایی که از راه پوست جذب بدن می شوند، مانند کرم ها، پمادها و نوارهای چسب حاوی مواد دارویی موجب باطل شدن روزه نمی شوند .

یکی از پزشکان متخصص در خصوص استفاده از انواع شیاف، محلول ها و کرم های واژینال، اعلام کرد:مصرف موارد شده در ایام روزه داری روزه را باطل نمی کند .

دارو روزه

شرایط خوردن دارو روزه داران در ماه رمضان

آمپول هایی با تزریق زیرپوستی، عضلانی یا وریدی به استثنای تغذیه از راه وریدی، سرم و آمپول های تقویتی موجب ابطال روزهنمی شود .

این کارشناس مصرف منطقی دارو اظهار کرد:از آنجا که مصرف کافی آب و مایعات نقش مهمی در دفع داروها و متابولیت های ناشی از آنها دارد، لازم است دقت شود که در فاصله بین افطار تا سحر به میزان کافی آب و مابعات به بدن روزه داران به ویژه بیمارانی که دارو مصرف می کنند، برسد .

نوشیدن آب و مایعات کافی ضمن تامین نیاز روزه داران به مایعات به ویژه اکنون که ماه رمضان در فصل گرما قرار دارد، شرایط لازم را برای دفع مناسب داروها و متابولیت های آنها از بدن فراهم می کند .

دارو روزه ، تمام داروهایی که روزه را باطل نمیکنند!

برگرفته از تابناک / ن
این مطلب مفید بود ؟ 18 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف