نمناک اخبارپزشکی و سلامت داروی جدید برای افزایش عمر بیماران سرطانی
داروی جدید سرطان ، داروی ضد سرطان نیوولومب
عمر بیماران مبتلا به سرطان سر و گردن کمتر از بیماران دیگر اعلام شده است به همین علت پزشکان داروی جدید سرطان را روی این دسته از بیماران آزمایش کرده و به نتایج امیدوارانه ای دست یافتند.
تاریخ انتشار : 21 مهر 1395
بازدید : 1,976 نفر

تاثیر داروی جدید سرطان روی طول عمر بیماران مبتلا به سرطان سر و گردن

تیمی بین المللی از دانشمندان با رونمایی از نتایج یک کارآزمایی بزرگ نشان داده اند با استفاده از ایمنی درمانی می توان عمر مبتلایان به سرطان سر و گردن را به شکل چشمگیری افزایش داد.

این کارآزمایی که شامل 350 بیمار مبتلا به سرطان های سر و گردن بود، نشان داده که طول عمر کسانی که با داروی ایمنی درمانی "نیوولومب" (nivolumab) درمان شده بودند، بیشتر از کسانی خواهد بود که با داروهای دیگر تحت درمان قرار گرفته اند.

داروی جدید سرطان

کشف داروی جدید برای افزایش عمر بیماران مبتلا به سرطان

روزنامه گاردین نوشت:معمولا طول عمر مبتلایان به سرطان های سر و گردن از سرطان های دیگر کمتر است و اغلب انتظار نمی رود که بیشتر از شش ماه زندگی کنند، اما این تحقیق که نتایج آن در مجله Medicine منتشر شده، حاکی از آن است که 36 درصد از دریافت کنندگان داروی نیوولومب تا یک سال بعد از شروع درمان زنده ماندند اما این نتایج تنها در 17درصد افرادی دریافت کننده داروهای دیگر یکسان بود.از سوی دیگر، عوارض درمان با نیوولومب کمتر از درمان های دیگر بوده است.

تحقیقات جدید نشان داده که ویروس پاپیلومای انسانی (HPV در ابتلای انسان به سرطان سر و گردن نقش دارد و درمان با داروی جدیدباعث شد تا کاربران تا بیش از 9 ماه زنده ماندند. این در حالیست که شیمی درمانی تنها بین چهار تا پنج ماه می تواند بیمار را زنده نگهدارد.

محققان امیدوارند این دارو بتواند به ویژه در زمینه سرطان هایی که درمان موثری برای آن ها وجود ندارد، تحولی بنیادی ایجاد کند.

یکی از عواملی که باعث رشد تومور می شود این است که سلول های سرطانی خود را از دید رادارهای سیستم ایمنی مخفی نگه می دارند. اما داروی نیوولومب اطلاعات ارسالیسلول های سرطانی برای گمراه کردن سیستم ایمنی و جا زدن خود به عنوان سلول سالم را مختل کرده و به سیستم ایمنی اجازه می دهد تا آن ها را شناسایی کرده و و از بین ببرد.

داروی جدید برای افزایش عمر بیماران سرطانی

داروی جدید برای افزایش عمر بیماران سرطانی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف