نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت آزمایش اولین داروی ضد پیری دنیا
داروی ضد پیری ، داروی ضد پیری انسان
دانشمندان معتقدند می توانند روند پیری انسان را به تاخیر بیاندازند . شاید ظاهرا این امر نوعی تخیل باشد ولی پشی از این با آزمایشاتی تاثیر داروی ضد پیری را روی حیوانات مشاهده کرده اند.
تاریخ انتشار : 11 آذر 1394

اولین داروی ضد پیری انسان

سال 2016 نخستین داروی ضد پیری دنیا روی انسان آزمایش خواهد شد. اکنون دانشمندان باور دارند که می توان روند پیری انسان را متوقف کرد به گونه ای که افراد تا سن 110 و 120 سالگی در شرایط جسمی مناسبی به زندگی خود ادامه دهند. 

هرچند ممکن است ظاهر امر مانند داستان های علمی تخیلی به نظر برسد اما پیش ازاین نیز دانشمندان کشف کردند که یکی از داروهای دیابت به نام متفورمین باعث افزایش طول عمر حیوانات می شود. در حال حاضر نیز سازمان غذا و داروی آمریکا درصدد است در طی یک آزمایش روی اثرات احتمالی یکسان بر روی انسان بررسی هایی را انجام دهد.

در صورت موفقیت این آزمایش ها، افراد 70 ساله مانند افراد 50 ساله به نظر خواهند رسید. در این میان دانشمندان تصور می کنند که بهترین کاندیدا به عنوان یک داروی ضد پیری، داروی متفورمین است. این دارو باعث می شود تعداد سلول های اکسیژن بیشتری در هر سلول آزاد گردد و این امر ظاهراً طول عمر و استحکام بدنی را بالا خواهد برد.

داروی ضد پیری ، اولین داروی ضد پیری انسان در دنیا

آزمایش اولین داروی ضد پیری دنیا
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 18
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 14 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف