نمناک سرگرمیگوناگون داستان جالب مونتاژ دوچرخه توسط همسایه بیسواد
داستان جالب ، داستان کوتاه
مردی بعد از خرید دوچرخه ای برای فرزند خود شروع به چیدن وسایل مجزای آن بهم کرد اما موفق به این کار نشد و مجبور شد از همسایه خود کمک بگیرد که در ادامه داستان جالب آن را میخوانید.
بازدید : 1,943 نفر

داستان جالب مونتاژ دوچرخه

بیشتر مواقع داستانهایی کوتاه درس عبرتی بزرگ به انسانها می دهد و پیام ها و هشدارهایی تآمل برانگیز که می تواند تفکری عمیق در ذهن ها ایجاد کند ،داستان کوتاه اما جالب زیر دربارۀ مردی است که با وجود نداشتن سواد و فقط با قدرت تفکر قادر به مونتاژ دوچرخه پسر همسایه شد.

داستان جالب

مردی از روی کاتالوگ، یک دوچرخه برای پسر خود سفارش داده بود. هنگامی که دوچرخه را تحویل گرفت، متوجه شد که قبل از استفاده از دوچرخه خودش باید چند قطعه آن را سوار کند. با کمک دفترچه راهنما تمام قطعات را دسته بندی کرد و در گاراژ کنار هم چید. با وجود اینکه بارها دفترچه راهنما را به دقت مطالعه کرد ولی موفق نشد که قطعات دوچرخه را به درستی سوار کند. متفکرانه به همسایه اش نگریست که مشغول کوتاه کردن چمن های حیاط منزل خود بود. تصمیم گرفت از او کمک بخواهد که در مسائل فنی بسیار ماهر بود.

مرد همسایه کمی به قطعات دوچرخه نگاه کرد که در گاراژ چیده شده بود. بعد با مهارت شروع به سوار کردن آن کرد. بدون اینکه حتی یک بار به دفترچه راهنما نگاه کند. پس از مدت کوتاهی تمام قطعات به درستی سوار شدند.

مرد گفت:«واقعاً عجیب است! چطور موفق شدید بدون خواندن دفترچه راهنما این کار را انجام دهید؟»

مرد همسایه با کمی خجالت گفت:«البته این موضوع را افراد معدودی می دانند اما من خواندن و نوشتن بلد نیستم.»

بعد با حالتی سرشار از اعتماد به نفس، لبخندی زد و اضافه کرد:«و آدمی که نوشتن بلد نیست باید حداقل بتواند فکر کند.»

داستان جالب مونتاژ دوچرخه توسط همسایه بیسواد

داستان جالب مونتاژ دوچرخه توسط همسایه بیسواد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 10
برگرفته از یکی بود - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 10 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف